Sada je: čet mar 28, 2024 10:46 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: ned dec 05, 2010 9:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 02, 2010 11:13 am
Postovi: 68
Čitao sam putovanje duša prije neke dvije godine, i mogu reć da je knjiga stvarno pozitivna i nadahnjujuća...

Volio bi otići na takvu hipnoterapiju ako bi imao priliku...mislim da bi to bilo jedno neobično iskustvo.

:love3: :love3: :love3:

_________________
cijeli svijet je pozornica...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: sri dec 08, 2010 9:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
Ja ne bih. Hipnotizere, auditore i preporadjatelje po mome treba izbjegavati. Ne samo zbog programa, nego i zbog postavljanja vlastitog uma prema tim procesima...

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: sri dec 08, 2010 9:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet okt 22, 2010 2:14 am
Postovi: 391
HAL je napisao/la:
To nije prva knjiga u nizu, krenite od "Putovanje duša".


Nije bas da je Prstenova Trilogija pa da citatelju nece biti nista jasno ako ne procita prva dva dijela :)

_________________
Kad pomislis da si zalutao, na dobrom si putu. Kad pomislis da si na dobrom putu, zalutao si

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: pet maj 13, 2011 1:57 pm 
Osvrt na Newtonovsko programiranje i zloupotrebu regresoterapije koji na svoj način obrađuje samovažnost i manipulativno/obmanjujući karakter ovog samozvanog "znanstvenika" (u stvari moram se ispraviti, po svome stavu Newton je zaista moderni znanstvenik!) Slika koju nudi je još samo jedna u nizu New Age anestezija koja nam želi reći da je sve po PLANu (čijem ne znam, ali moguće da Newtonovov "duhovni vodič" zna što mu šapuće).

Link na tekst ovdje.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: pet maj 13, 2011 10:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
prasimix je napisao/la:
Osvrt na Newtonovsko programiranje i zloupotrebu regresoterapije koji na svoj način obrađuje samovažnost i manipulativno/obmanjujući karakter ovog samozvanog "znanstvenika" (u stvari moram se ispraviti, po svome stavu Newton je zaista moderni znanstvenik!) Slika koju nudi je još samo jedna u nizu New Age anestezija koja nam želi reći da je sve po PLANu (čijem ne znam, ali moguće da Newtonovov "duhovni vodič" zna što mu šapuće).

Link na tekst ovdje.



Mislim da je ova kritika malo promašena.
Što se tiče negiranja opsednutosti i demonizacije i meni je to u početku zasmetalo, ali vrlo brzo sam uvideo da Njutn izvodi zaključke samo na osnovu onih slučajeva sa kojima je radio. On nije imao slučajeve opsednutosti i to jasno kaže. Nije ni logično očekivati da mu dođe neko ko je opsednut, jer taj entitet ne bi hteo da bude razotkriven.
Mana mu je što svoje iskustvo proširuje kao zaključak za sve ljude, ali ako se gleda iz perspektive duše nijedna opsednutost ne može biti takva da poništi dušu. Sa te tačke gledišta može se opsednutost smatrati za neku vrstu sna. To i nije tako pogrešno.
Druge kritike da on sugeriše i programira klijente nisu na mestu. Jednostavno nije moguće izbeći bar neke sugestije tokom takvih seansi pogotovu ako sam klijent naginje ka tome. i pored nekih sugestija kojih ima, generalno nije narušen cilj, a to je dobijanje objektivnih i nepristrasnih informacija. Ni Njutn svakako nije savršen i suvišno je očekivati da neće napraviti nijednu grešku i zato nije opravdano te greške prikazivati kao zloupotrebe regresoterapije. Uostalom, one je prvi to radio u svetu i nije imao na koga da se ugleda i bio je neizbežan uticaj nepoznatog u radu.
Mislim da je dobro uradio što je izbegao da se upliće u prikazivanje i objašnjavanje negativnosti i opsednutosti jer bi ga to odvelo u mutne vode morala i religijskih programa i izgubio bi se cilj: da se ishod života prikaže kao pozitivna stvar jer to i jeste. Ta pozitivnost izbija iz pozadine svih razgovora i to je najveća vrednost ovog dela.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: sub maj 14, 2011 8:04 am 
Kritika je temeljena na nizu detalja koje Newton navodi u svojim knjigama i koji ukazuju na njegov neetički pristup. Dvojim da je Newton prvi u novije vrijeme objasnio svijetu nešto od dinamike života nakon smrti, ali je zasigurno prvi koji je od toga napravio posao, veliki posao što tjera i na postavljanje pitanja: uz čiju podršku i dozvolu? Da bi se razumjeli neetički manevri Newtona trebalo bi ponešto znati o hipnozi (po mogućnosti to osjetiti na vlastitoj koži kako u ulozi klijenta tako i terapeuta).
U njegovom slučaj čak i ne treba prevelika stručnost, dovoljno je ZNATI koliko je opetovana praksa navođenja, grubog ignoriranja prijavljenih doživljaja klijenta i guranja klijenta u vlastitu sliku, karakteristična za rad terapeuta-početnika, a ne netkoga tko se prikazuje majstorom galaktičkih razmjera. Pokušajte čitati neke druge autore (npr. Hickman, Ireland-Frey, Modi, ...) i vidjeti njihove komentare na mjestima u transkriptama gdje su zbog tadašnjeg neznanja/neiskustva napravili jedan od prije spomenutih pogrešnih manevara i gdje se vidi samokritika i isprika.
Za kraj bih želio obratiti čitateljima pažnju na još jedan sitan "detalj", koji je u ovom slučaju i ne tako sitan (pravi kandidat za slona u antikvarnici): gotovo je nemoguće u ovakvom radu ne naletjeti na etitete (ljudskog ili neljudskog porijekla) ili reći da na njih ne treba obratiti pažnju i da su nebitni. Newton je pojavu mračnih entiteta grubo ignorirao i pospremio u ladicu religiozni fundamentalizam. Vanzemaljske utjecaje i entitete niti ne spominje (možda je ormar za arhivu ostao bez slobodnih ladica).
Možda je Newton imao tu sreću (ili su mu samo takvi "slučajno" dolazili) da ima osobe koje su bile čiste od takvih entiteta i tako dvadesetak godina, ... možda, možda. Maybe, baby.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: sub maj 14, 2011 12:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1802
Očigledno imaš veću potrebu da kritikuješ Njutna nego da ga razumeš.

Pre svega tema njegovih knjiga je duša i život duša koji se proteže na više inkarnacija.

On se te teme dosledno drži.

Njegova tema nije opsednutost.
Kaže da nije ni imao takve slučajeve i da se drži samo onoga što mu je poznato.

Može mu se zameriti što izvodi univerzalne zaključke samo iz onoga što je njemu poznato: da nema opsednutosti. Ali ako znaš, a ti izgleda ne znaš, duša nikada ne može biti opsednuta. To može biti samo telo i um koji je od tela. Duša je tu samo korisnik i svedok. Ako je telo opsednuto nekim entitetom to nema uticaja na dušu osim kao periferna smetnja slična drugim smetnjama. Čovek je tokom života opsednut raznim stvarima i ubeđenjima, entiteti su najmanji i najređi problem.

Pošto je Njutn dobijao informacije od samih duša to je prirodno da se na takve probleme kao što je opsednutost, koja inače nije tako čest problem, uopšte ne obraća velika pažnja i ne stavlja naglasak.
Uostalom, preveliko obraćanje pažnje na problem opsednutosti skreće energiju sa mnogo važnije stvari: transcendentalne prirode same duše, njene izvorne slobode i neuslovljenosti.

Koliko znam Njutn je prvi izneo ovu stvar na ovako direktan naćin, vrlo objektivno i nepristrasno je iznosio informacije do kojih je došao. Zaista je smešno njega optuživati za fundamentalizam i programiranje. Sitne greške su uvek moguće u takvom radu i sigurno ih ima, on sam kaže da se trudio da izbegne sugestije i navođenja, i drugi autori su imali takve probleme, ali te greške sigurno nisu tolike da zasene ceo njegov rad. A to je kao što rekoh, život same duše.
Ako o tome imaš nešto da kritikuješ onda to otvoreno kaži, nemoj da skrećeš priču na druge stvari koje su za dušu nebitne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: čet sep 13, 2012 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Michael Newton - Putovanje duša
PostPostano: uto feb 10, 2015 11:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 02, 2015 11:04 am
Postovi: 9
Evo da otvorim svoj prvi topic :)

Dakle, jel neko čitao i mišljenje..:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Putovanje duša
PostPostano: uto feb 10, 2015 2:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto feb 10, 2015 1:37 pm
Postovi: 1
Čitao, jako impresivana i dobro objašnjena veza duše i nas samih tj. naše svrhe u ovom našem životu na zemlji, nakon čega više neće biti bojazni od smrti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Putovanje duša
PostPostano: uto feb 10, 2015 3:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 02, 2015 11:04 am
Postovi: 9
da. meni je knjiga sjela..i druge dvije koje je napisao... ima puno teorija što je iza zastora, i tu na forumu, no meni ima logike u njegovim knjigama. zato ne mogu prožvakat te denzitete i razno razne entitetske urote... što na kraju sve je moguće...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: pon mar 23, 2015 8:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet feb 27, 2009 12:08 pm
Postovi: 121
Lokacija: bistrica.Zepce
Da se nije oglasio Pantelija onda bi moro nešto sklapat iz svoje male glavice...Mislim da su kockice sad malo šire poslagane!!Uvjek ipak svima HVALA.

_________________
biciEL


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: pon mar 23, 2015 10:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
prasimix je napisao/la:
Osvrt na Newtonovsko programiranje i zloupotrebu regresoterapije koji na svoj način obrađuje samovažnost i manipulativno/obmanjujući karakter ovog samozvanog "znanstvenika" (u stvari moram se ispraviti, po svome stavu Newton je zaista moderni znanstvenik!) Slika koju nudi je još samo jedna u nizu New Age anestezija koja nam želi reći da je sve po PLANu (čijem ne znam, ali moguće da Newtonovov "duhovni vodič" zna što mu šapuće).
:thumbup:
A sve je po planu jer je on novi guru.
prasimix je napisao/la:
Link na tekst ovdje.
:thumbup:
Jedan od ponajboljih južnoslavenskih duhovnih portala, koga već dugo i povremeno pratim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: pon mar 23, 2015 10:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
prasimix je napisao/la:
Kritika je temeljena na nizu detalja koje Newton navodi u svojim knjigama i koji ukazuju na njegov neetički pristup. Dvojim da je Newton prvi u novije vrijeme objasnio svijetu nešto od dinamike života nakon smrti, ali je zasigurno prvi koji je od toga napravio posao, veliki posao što tjera i na postavljanje pitanja: uz čiju podršku i dozvolu? Da bi se razumjeli neetički manevri Newtona trebalo bi ponešto znati o hipnozi (po mogućnosti to osjetiti na vlastitoj koži kako u ulozi klijenta tako i terapeuta).
U njegovom slučaj čak i ne treba prevelika stručnost, dovoljno je ZNATI koliko je opetovana praksa navođenja, grubog ignoriranja prijavljenih doživljaja klijenta i guranja klijenta u vlastitu sliku, karakteristična za rad terapeuta-početnika, a ne netkoga tko se prikazuje majstorom galaktičkih razmjera. Pokušajte čitati neke druge autore (npr. Hickman, Ireland-Frey, Modi, ...) i vidjeti njihove komentare na mjestima u transkriptama gdje su zbog tadašnjeg neznanja/neiskustva napravili jedan od prije spomenutih pogrešnih manevara i gdje se vidi samokritika i isprika.
Za kraj bih želio obratiti čitateljima pažnju na još jedan sitan "detalj", koji je u ovom slučaju i ne tako sitan (pravi kandidat za slona u antikvarnici): gotovo je nemoguće u ovakvom radu ne naletjeti na etitete (ljudskog ili neljudskog porijekla) ili reći da na njih ne treba obratiti pažnju i da su nebitni. Newton je pojavu mračnih entiteta grubo ignorirao i pospremio u ladicu religiozni fundamentalizam. Vanzemaljske utjecaje i entitete niti ne spominje (možda je ormar za arhivu ostao bez slobodnih ladica).
Možda je Newton imao tu sreću (ili su mu samo takvi "slučajno" dolazili) da ima osobe koje su bile čiste od takvih entiteta i tako dvadesetak godina, ... možda, možda. Maybe, baby.
:thumbup:
Da ne ostanemo dužni ni drugoj strani: i oni hipnotizeri, samoproglašeni regresoterapeuti, koji su pacijente pitali jesu li živjeli negdje prije ovoga rođenja i dobijali potvrdne odgovore, također su ih svjesno ili nesvjesno i neetički programirali pa čak i reprogramirali, učeći ih da vjeruju u vanzemaljce ili prošle živote: svako ko nauči hipnozu u svijetu misli da može obavljati proces kako njemu padne na pamet.
A: dobiti certifikat, imati studij, imati specijalizaciju ili magisterij ili doktorat, imati ogromnu praksu ili ne, vrednovati nešto tamo gdje te tome uče oni koji to znaju ili ne znaju predstavlja ogromnu razliku.
Zašto ta nekvalificirana gospoda ne kaže kako su hipnotisani doživljavali neugodnim kada su im postavljali takva pitanja, čime su im stvarali kasnije traume.
:ontopic:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: pet jun 12, 2015 6:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2014 1:43 pm
Postovi: 48
U kontekstu naslova teme:
http://pulse.rs/tumacenja-egipatske-doktrine-smrti/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: sub jun 13, 2015 8:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet maj 22, 2015 6:10 pm
Postovi: 81
Pantelija je napisao/la:
aamon je napisao/la:
bajs je napisao/la:
Odlična knjiga! :thumbup:



stoposto sam siguran da svi mi skupa upravo idemo, zajedno s našom Planetom prema tome.
to je ustvari već počelo.

i odlično nam ide! :wink:

:hello2:

:love3:


Ako malo pažljivije pročitaš prvu knjigu videćeš da se ništa ne slaže sa tvojim ubeđenjem.

Prvo, tamo se naglašava da se duše razvijaju samo od onoga što same spoznaju i učine, tj. nauče. Zato postoji zaborav prošlih života: da bi se duše potpuno uživele u ovaj život i rad u njemu. Da znaju ko su ne bi se uopšte vezivale za ovaj život niti potpuno učestvovale u njemu.

Drugo, upravo zato nema kolektivnog spasenja. Ceo proces sazrevanja duša kroz inkarnacije je proces individuacije. To je zato što je svaka duša holografsko oličenje Apsoluta u sebi. Zato se Apsolut spoznaje u duši uvek na individualan način.

Treće, inkarnacije zato i postoje jer duša nije spoznala ovo što je rečeno. Tačno je da se nakon izlaska iz tela budi i vidi da je sav život ovde bio samo san, i da spoznaje ko je zapravo u pogledu večnosti, ali ni to stanje ne može dugo da zadrži ako ga ovde nije spoznala i utvrdila kao sostveno iskustvo. Zato se ponovo rađa. Isto se tvrdi i u "Tibetanskoj knjizi mrtvih": umirući vidi Jasno svetlo (svoju pravu prirodu, Apsolut) ali zbog uticaja prethodnih samskara (utisaka uma kojima robuje) gubi to Jasno svetlo i kreće se ka novom rođenju.
Jedini način da to stanje ovde osvesti i iskusi kao svoju pravu većnu prirodu jeste disciplina meditacije.


Ima nesto u tom kolektivnom, ljudi su iz nekog razloga drustvena bica.
Ti prvi ljudi drzali su se u grupi, i sada je tako, stavise ljudi se sabijaju u milionske grupe.
Zasto to rade a opet tako su otudjeni jedni od drugih, stavise nikada otudjeniji.
Grupe zivotinja vise su povezane od grupe ljudi.
Nego da se vratim na tu ljudsku potrebu suzivota uprkos sukobima oni se i dalje grupisu.
Da li postoji nesto jedinstveno mozda sto povezuje sve te ljude nesto sto se obraca kroz coveka coveku, kroz sve svima?
Mozda mi to nismo u stanju videti, cuti ga jer smo se jednostavno udaljili od poznavanja jedni drugih sto je uslov da nam se to obrati, da bi se razumelo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: ned dec 11, 2016 7:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet feb 27, 2009 12:08 pm
Postovi: 121
Lokacija: bistrica.Zepce
Na ovu temu još jedan dobar istraživač:
Dolores Cannon- Kvantno lečenje i prelazak na Novu Zemlju u 5D - MANDELA EFEKAT Ceo snimak
https://www.youtube.com/watch?v=kREYY4xq04k

Intervju s Dolores Cannon
http://www.val-znanje.com/index.php/tek ... sformirati

Umrla je poznata psihoterapeutkinja i medij Dolores Cannon
http://atma.hr/interview-s-dolores-cann ... formacija/

njena stranica
http://www.dolorescannon.com/

Dolores Cannon ~ Moving into the New Earth (Gaia Ascension)
https://www.youtube.com/watch?v=rpXzav3z6ho

Dolores Cannon: The Convoluted Universe
https://www.youtube.com/watch?v=XxWDD-D3ooI

Dolores Cannon Directly Connecting to the Higher Self
https://www.youtube.com/watch?v=pyp6g8oO9F4

Dolores Cannon on Life After Death
https://www.youtube.com/watch?v=8vm9-Mo-Nes

Practicing the Dolores Cannon Method of Quantum Healing Hypnosis, Spiritual Road Mapping
https://www.youtube.com/watch?v=Atu1H6a5Uxs

Pamela Aaralyn Channels Dolores Cannon
https://www.youtube.com/watch?v=ltCC5p3ZZKo

_________________
biciEL


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: ned dec 11, 2016 11:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Pantelija je napisao/la:
Očigledno imaš veću potrebu da kritikuješ Njutna nego da ga razumeš.

Pre svega tema njegovih knjiga je duša i život duša koji se proteže na više inkarnacija.

On se te teme dosledno drži.

Njegova tema nije opsednutost.
Kaže da nije ni imao takve slučajeve i da se drži samo onoga što mu je poznato.

Može mu se zameriti što izvodi univerzalne zaključke samo iz onoga što je njemu poznato: da nema opsednutosti. Ali ako znaš, a ti izgleda ne znaš, duša nikada ne može biti opsednuta. To može biti samo telo i um koji je od tela. Duša je tu samo korisnik i svedok. Ako je telo opsednuto nekim entitetom to nema uticaja na dušu osim kao periferna smetnja slična drugim smetnjama. Čovek je tokom života opsednut raznim stvarima i ubeđenjima, entiteti su najmanji i najređi problem.

Pošto je Njutn dobijao informacije od samih duša to je prirodno da se na takve probleme kao što je opsednutost, koja inače nije tako čest problem, uopšte ne obraća velika pažnja i ne stavlja naglasak.
Uostalom, preveliko obraćanje pažnje na problem opsednutosti skreće energiju sa mnogo važnije stvari: transcendentalne prirode same duše, njene izvorne slobode i neuslovljenosti.

Koliko znam Njutn je prvi izneo ovu stvar na ovako direktan naćin, vrlo objektivno i nepristrasno je iznosio informacije do kojih je došao. Zaista je smešno njega optuživati za fundamentalizam i programiranje. Sitne greške su uvek moguće u takvom radu i sigurno ih ima, on sam kaže da se trudio da izbegne sugestije i navođenja, i drugi autori su imali takve probleme, ali te greške sigurno nisu tolike da zasene ceo njegov rad. A to je kao što rekoh, život same duše.
Ako o tome imaš nešto da kritikuješ onda to otvoreno kaži, nemoj da skrećeš priču na druge stvari koje su za dušu nebitne.
Divna je bila tvoja objava, besplatna i gotovo recentna, njegovih popularnih knjiga, kako bi i oni upućeniji shvatili o kakvima se blasfemiji i kiču radi.
Ne znam koliko je bezazlen tebi, ali je krajnje nedopadljiv meni.
Davno me jedan iskusan hipnotizer nije uspio hipnotizirati.
Danas sam daleko jačih volje i mentalne stabilnosti: možda bi Michael uspio ili ne bi...
Ako ne bi, zaključio bih da se ne radi o lošem hipnotizeru, jer ne postoji pojedinac koji se ne može hipnotizirati, kao što ne postoji ni hipnotizer koji može hipnotizirati svakog.
Meni je dovoljno da je Newton dobio radnu licencu izuzetno kvalitetnih neuropsihijatrijskih hipnoterapeuta, iako ga isti ne opserviraju u svojim naučnim radovima, bilo da se radi o časopisima ili knjiškim studijama.
Iako mnogi priznati svj. neuropsihijatri-hipnoterapeuti traže da mu se radna dozvola oduzme, pošto u nekim zemljama postoji razlika između hipnotizera i hipnoterapeuta, kao nekoga neuropsihijatrijski školovanoga.
Doduše, na Balkanu se svi hipnoterapeutima samoproglašavaju: prirodni talenat, mnogo prakse, večernja škola i šišaj ovce.
Osobno se osjećam ugroženim njegovim konstantnim, lokalnim i globalnim, primitivnim i agresivnim pristupom, kojim mi sugerira viđenje prošlog ili prošlih života.
Ta vrsta hipnoze, korištena u tu svrhu, je retro na Zapadu, još od '80-ih god. prošlog st.
Oni vrhunski hipnotizeri savršeni otrov koriste dozirano, pošto ga ima vrlo malo.
Kretanje po jednoj vremenskoj liniji, gdje postoji i osjećaj tako uvjetovanoga prostora, ne dovodi, ni blizu, do tzv. sobe podsvijesti, u koju, čak ni obavještajnoj zajednici, nije isplativo hipnotički ulaziti, jer je upitan povratak, prije kojeg i tokom kojeg se dešava i brisanje svega doživljenoga, pa se probude ljudi-zombiji, potpuno informaciono neupotrebljivi.
Drevnu azijsku tehniku su uspješno preuzeli, početkom 20. st. tj. između dva svj. rata, lenjinisti i razvili je do savršenstva, da bi je nakon 2. svj. rata uspješno preuzeli i Amerikanci.
U toj vrsti duboke hipnoze se definiraš po onome što nisi a ne što jesi.
Ona čuvena, majstora zena, da ako nema ja nema ni problema, tu dolazi na svoje mjesto, uz olakotnost budnog stanja, između alfa i beta moždanih valova, što stabilizira to iskustvo i može mu dati, čak, oreolu trajnosti ili prihvatljivoga kontinuiteta.
Iz duboke hipnoze su se samo pojedini uspjeli normalni vratiti u svakodnevnu svjesnost budne svijesti, pošto gubljenjem vremenske linije nestaje i prostor, a onda ne samo da nema ni subjekta nego ni objekta, ni međusobne relacije, u interakciji, preko koje bi to bilo definirano.
Najčešći budni rezultat je ludilo.
Niko od onih koji su ozbiljno poznavali te stvari nije podržavao ulazak u tu sobu podsvijesti: Jiddu Krishnamurti je govorio da i najmanji doticaj podsvijesti oslobađa snažnu reakciju budnosti, Bhagwan Rajneesh Osho je govorio da je podsvijest stvarnost sadašnjosti, ali ne onakve kakvom su je theravadisti iskasapili.
Svi koji dolaze Michaelu Newtonu, već imaju, javno i kolektivno ili grupno, sugeriranu pojavu, barem na vremensko-prostornoj crti, načina i toposa razrješenja određenih životnih dilema.
U stanju duboke hipnoze hipnotisani ne zna gdje mu je guzica a gdje glava, a kamoli da banalizira svoje rođenje i dovodi ga u konekciju sa osjećajima toga događaja i traumama koje ga prate.
Interesantno je da niko od Michaelovih ispitanika ne govori iz rakursa, čak ni imalo, dublje hipnoze i međuodnosne ovisnosti, i niko ne spominje traumu rađanja, koju proživljavaju, i fiziološki i neurološki, i majka i dijete zajedno.
Što se tiče događajâ prije rođenja (kao i onih neposredno ili kasnije nakon rođenja), tu, također, ne postoji nikakva mentalno-osjećajna interakcija, ni sa okolinom ni sa ljudima, što sugerira, jednostavno, da se radi o najobičnijoj i najprozaičnijoj samodoživljajnoj refleksiji, gdje nasumične mentalne senzacije nastoje uspostaviti cjelinu i dati smisleni odgovor.
Postoji stvarna anegdota, kada su nadobudni antropolozi posjetili jedno afričko pleme i pitali njegove pripadnike o, njima tradicionalno imanentnim, Bogovima na nebu.
Jedan antropolog je odmah, tokom razgovora, uskočio opaskom kako su to bile, sigurno, vimane (starovedske i staroarijevske tj. starodravidske), dok je domorodac odgovorio da nikakvih letjelica nije bilo.
Uslijedilo je pitanje i samonametnuti zaključak da su se sigurno Bogovi kretali na nebu tj. po nebu i da su letjeli.
Domorodac je odgovorio da su jednostavno bili na nebu.
Onda je došlo pitanje o tome kako su se Bogovi odnosili prema plemenu, o izrazima lica itd.
Uslijedio je isti odgovor. :mrgreen:
Hele neise, to je racionalni zapadnjački diskurs i racionalna logika što može i treba biti izuzetno korisna u budnom stanju, ali u hipnozi izgleda tragikomična.
Konačno, postavlja se pitanje istine i kako mi istinu definiramo prema samima sebi.
Mogu li biti apsolutno siguran u odnosu na sve ono što govorim!?
I malo iskusniji naučnici znaju da u mnogim teško razriješenim odnosima, samoodnosima ili međuodnosima, pojedinci, često naivno i prostodušno-nesvjesno, lažu sami sebe.
Na kraju krajeva, jedno je naše viđenje nas samih, dok je drugo viđenje okoline u odnosu na nas.
U tom smislu, naravno da postoji mogućnost da tokom TV-kviza dobijete glavnu nagradu zbog nelaganja, ali se može pokazati kako se samo radi, zapravo, o vašoj vlastitoj interpretaciji istine koja može, i češće je okolinski promatrana, biti neistina.
Pa se ispostavi da je onaj kome je prijespomenuta nagrada propala zapravo beskrajno iskreniji od pobjednika.
Osoba ne zna istinu o svojim fiziološkim procesima a kamoli o ozbiljnim stvarima podsvjesnoga putovanja u prošlost ili u budućnost.
Otkud da su svi bili na Zemlji u prošlom životu, zar nije neko bio na Siriusu ili van našeg Sunčevog sustava?
Najmanje je 50 % onih koji imaju dugogodišnju nesanicu i koji tvrde da nikad nisu spavali, ali su u promatranim laboratorijskim uvjetima, u toku svakih nekoliko danâ, barem spavali 30 min.
Govorim o budnom stanju i o tijelu.
Šta se tek onda dešava kroz interpretaciju budne ili podsvjesne istine!?
Individualne ili grupne ili kolektivne!?
Neki koji su odškrinuli gorenavedenu sobu podsvijesti su naveli da u njoj vlada ili savršeni red ili savršeni nered, te da je i jedno i drugo krajnje bolno iskustvo hipnotiziranom, pošto odstupa od ravnoteže i spontanoga toka svjesnosti.
Mnogo je teže, recimo, samohipnotizirati sebe, kao jedna osoba koja je voljno, naočigled uposlenikâ Hitne pomoći, zaustavila svoje intenzivno spoljašnje krvarenje.
Istina je, međutim, da se radi o jednoj posebnoj i interesantnoj osobi, tako da sve to dolazi all inclusive i u jednom paketu, narodski rečeno.
8)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: pon dec 12, 2016 5:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet feb 27, 2009 12:08 pm
Postovi: 121
Lokacija: bistrica.Zepce
Pamela Aaralyn Interviews Nikola Tesla
https://www.youtube.com/watch?v=CNg91lu-g-g

The Return of the Dove
https://www.youtube.com/watch?v=TYvE8URQpZc&t=0s

Leben nach dem Tod - Die Beweise
http://www.leben-nach-dem-tod.eu/ueber- ... /index.php

Korotokov bestätigte das was viele schon seit Lebzeiten vermuteten.
http://www.allesistenergie.net/gibt-es- ... erpers-ab/

Mellen-Thomas Benedicts Nahtod-Erfahrung - Bemerkenswert!
http://www.gf-freiburg.de/index.php?opt ... &Itemid=72

Lee Carroll Kryon “Seelenplanung”, 18.10.2015
http://ganzheitlichelebensberatung.com/ ... 8-10-2015/

Kryon Live-Channeling – Washington DC10. April 2005
http://www.seminar-oase.de/k-aktuelle_ereignisse.pdf

_________________
biciEL


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Michael Newton - Sjecanje na zivot poslije zivota
PostPostano: uto dec 20, 2016 7:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet feb 27, 2009 12:08 pm
Postovi: 121
Lokacija: bistrica.Zepce
reinkarnacijska regresoterapija-Đenđi Samardžija
http://www.djendjisamardzija.com/alternate.html

Manja Stefanović-Regresija
http://manjastefanovic.blogspot.ba/p/re ... ogija.html

ZRINKA JANČIĆ-HOMEPAGE
http://www.regresija-hipnoza.com/

Forum-REGRESOTERAPIJA-intervju regresoterapeuta
http://www.autentik.net/forum/index.php?topic=3101.0

Na Rubu Znanosti - Dražen Radaković, život između života
https://www.youtube.com/watch?v=I8e3ixwOO6g

Na rubu znanosti - Anita Moorjani - Smrt i povratak
https://www.youtube.com/watch?v=q_K6N6n-cUE

Anita Moorjani in Sedona - Iskustvo bliske smrti - Croatian subs
https://www.youtube.com/watch?v=herPqYEiGJU&t=1997s

Zdenka Andrijić- Srodne duše, duše parovi i karmičke veze
https://www.youtube.com/watch?v=Z3iRTVLn9VE

Zdenka Andrijić-Život prije života
https://www.youtube.com/watch?v=6c-a1aSY0QY

Da li naša duša planira životne izazove prije rođenja?
https://www.youtube.com/watch?v=HVBruK_Zl4Y

_________________
biciEL


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz