Sada je: sub apr 27, 2024 7:16 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon apr 18, 2011 10:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Pročitao knjigu pre par dana, sad gledam seminar i mogu reći samo wow :D

Samo želim da kažem par stvari i iskustva za ovih par dana koliko praktikujem ''volim te, žao mi je, molim te oprosti mi, hvala ti''...

Imao sam i ranije tih iskustava o nekim stvarima, u koje se uklapa većina stvari koje sam saznao ovde, ali ovo je do sada najbolja stvar. Ukratko o čemu se radi, mi smo odgovorni 100% za sve što se dešava, za sebe i svoje uspehe i neuspehe, za iste događaje svojih bližnjih, ali i ratove, gladi, chemtrailse, zmijolike, masone, što je neko pregazio mačku na autoputu... Na dosta mesta sam našao na tu činjenicu da smo odgovorni za ono što nam se dešava, kao i da sami stvaramo svoju realnost. Ali niko ne želi da prihvati 100% krivicu za sve stvari koje se dešavaju oko nas. Zanimljiva stvar je, za sve probleme na koje kukamo, mi se nalazimo u njima :D

Preuzimanjem odgovornosti i čišćenjem, ponavljajući reči ''volim te, žao mi je, molim te oprosti mi, hvala ti'', čistimo programe u sebi, i samim tim podsvest. Što se više čisti podsvest, to ima više mesta za ulazak božanskog/inspiracije u podsvest, i samim tim krećemo da delamo u skladu sa bogom/sudbinom.

Ovo je najkraće što sam mogao, da objasnim o čemu se radi, a sad ću neka svoja iskustva da spomenem.

Boje i svetla su mi mnogo mekša i lepša, imam više kontrole nad sobom i svojim mislima, lepše se osećam najpre. Bio sam na nekoj sahrani, i baš je užasno vreme bilo, i sama atmosfera (kakva drugačije može biti na sahranama), i onda sam radio čišćenje... Ljudi su polako počeli da se smeju, a onda je počela kišica. Rekoh sebi, bolje bi bilo da sija sunce. Posle 5 minuta, iz neba prepunog oblaka, izašlo je Sunce. :) Moram isto reći da, dok sam vodio ljubav sa svojom devojkom, ponavljao sam konstantno volim te u sebi, i iskustvo je bilo izvanredno :D Autobusi mi dolaze uvek kad mi je potrebno, a i ako ne dođu, dođe mi neka misao o kojoj treba da radim čišćenje, i čistim se :D Ima još mnogo tih sitnica, ''slučajnosti'', ali zaista se osećam kao da se vraćam na put kojim sam predodređen da idem...

Pročitajte knjigu, definitivno je zanimljivo štivo... :love5: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon apr 18, 2011 2:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 10:20 am
Postovi: 121
Postoji li kakav link na knjigu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon apr 18, 2011 2:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Nulte granice (kompletna knjiga)

_________________
The true Self is No-Self.


Zadnja izmjena: bajs; sri apr 20, 2011 2:22 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon apr 18, 2011 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
Knjige su kao stepenice, što bi rekao Dr Hew Len, po njima vidiš gde si trenutno. Ovu ne bih stavio na početku stepenica, bojim se da bi pravi preobražaj zatrlo mantranje ''volim te, žao mi je, molim te oprosti mi, hvala ti''. Reči nose određenu frekvenciju, ali ako se u korenu svog bića ne shvati uzrok, to je sve u prazno i bez ikakvog značenja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon apr 18, 2011 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Definitivno da knjiga i tehnika nije za ''početnike''. Da sam je dobio pre par meseci, verovatno bi mi samo prošla kroz ruke...

Voleo bih kada bi oni koji koriste ovu tehniku napisali neko svoje rrazmišljanje i iskustva \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: uto apr 19, 2011 5:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ja sam pročitala knjigu i slažem dojmove.

Slažem se za odgovornost koju snosimo, međutim mislim da kod prihvaćanja odgovornosti to treba činiti na način da se odgovornost ispravno definira u kontekstu onoga što mi jesmo i u međusosbnoj povezanosti nas i događanja.

Ne mislim da smo mi odgovorni za sve što se događa direktno - ali smo odgovorni za pohranjivanje informacija i žvakanje istih, te na koncu za naše djelovanje koje proizlazi iz istoga.


Pa nekako mislim da je u tome bit. Zbog toga ako netko ovu knjigu čita na početku stepeništa kako kaže HAL - postoji mogućnost da odgovornost unutar sebe objasni na način koji ga definira kao sukrivca, a time sve što je u knjizi rečeno postaje ništa više do samo još jednog programa bez shvaćanja suštine, provodeći ga na određeni način na raznim nivoima. Samo "mantranje" o volim te i oprosti mi upućeno Božanstvu nije baš nešto što mislim da je "gotova stvar"....


Ima toga još, ali eto slažem dojmove....

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: sri apr 20, 2011 9:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Moram reći da inspiracija lagano ulazi u mene :D Juče sam čak učio u 21h , što mi se ranije nikad nije desilo, i to bez ikakvog teranja i prisiljavanja, već jednostavno sam dobio ideju da bih to trebao da uradim i bi urađeno. Takođe i ljudi oko mene postaju malo smireniji, malo, ali se oseti :)

Samo bih želeo dodati i da sam se ranije potresao što zbog chemtrailsa, što zbog zelenih, sivih, 2012., svega što se dešava u (mom) svetu. Moguće je da samim razmišljanjem o tim stvarima, ih sve više privlačimo (zakon prvilačenja, jel'te? ), a to donosi samo još više nečistote. Od kada pratkitujem ho'oponopono, primetio sam da je manje chemtrails-a, ali i manje obraćam pažnju na svakodnevne postove po internetu o uticaju raznih sila na naš život, bez nekog voljnog uticaja. Smireniji sam dosta, ali i dalje ima situacija kada me nešto malo drmne iz mantre, ali brzo to očistim :D

I lice, koje ima još uvek tu i tamo akne, baš se smiruje, od kada volim sebe više:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: sri apr 20, 2011 11:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Knjiga govori suštinu stvari, ali nema i suštinski pristup, on je mnogo širi. To je i opravdano jer bi bila mnogo veća i teža za čitanje.

Spomenimo neke ključne stvari na kojima se zasniva učenje Ho'oponopono.

Kosmološka teorija Jačeg antropičkog principa (SAP) kaže da svemir ovakav kakav je postoji sa svrhom formiranja svesnog subjekta. To je svest u nama kao Ja jesam i svest o svetu. Mi smo subjekti objektivnog sveta. Objektivni svet se ogleda u svesnom subjetu. Ovakvog svemira kakav jeste ne bi uopšte ni bilo da nema svesnog subjekta. Otuda potiče stav da smo mi 100% odgovorni za sve i da je sve u nama. Tu su i eksperimenti kvantne fizike koji su otkrili da stanje fizičke materije direktno zavisi od posmatrača ili od prisustva svesnog subjekta.
Na toj činjenici se zasniva vedantinsko učenje da je atman (Sopstvo) brahman (apsolut), da smo jedno s Bogom, sa smo stvoreni po njegovom liku, da smo bogovi itd.
Na tome počiva i budističko učenje o praznini ega i da je jedina realnost bez njega, jer tada je samo objektivno stanje realno, da je ego jedini koji zatvara subjekta u subjektivnost i deli ga od objektivne stvarnosti.

Sve je ovo prisutno u ovoj knjizi i praksi Ho'oponopono. Kada se tu govori o praznini misli se na univerzalno polje koje sve omogućava (kao Božansko), čišćenje je zapravo vrsta satipatane ili meditacije samoispitivanja, Samo I-Dentitet je zapravo Sopstvo ili atman.
O programima uma se takođe odlično objašnjava, i to kako svest deluje pod diktatom sećanja i podsvesti.

Pitanje je samo koliko će sve to da razume neko ko nije već upoznat sa budizmom, praksom meditacije, kvantnom fizikom i programiranjem uma.
Ne znači da neće i da deluje ako ne razume, jer u knjizi se lepo objašnjava da je najbitniji pravi stav i predanost.


Zadnja izmjena: Pantelija; sri apr 20, 2011 1:36 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: sri apr 20, 2011 11:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Ja takodje imam pozitivna iskustva sa Ho-oponopono procesom ciscenja.
Rukovodim se vise osecajem, trudim se da dok izgovaram ove afirmacije osetim istinu, tj da osetim rec volim te, oprosti mi, da to stvarno mislim . Dok ih izgovaram osetim neko prijatno, osecanje unutar sebe. Trudim se da umesto gomile gluposti koje mi padaju na pamet, a padaju mi :mrgreen: , govorim Volim te...

I zakljucak na kraju, na osnovu mog licnog iskustva:
Nista nema od moje pameti , ako konstantno neobracam paznju na ono sto mi prolazi kroz glavu, ako dozvolim koloteceni da me ponese, raspadam se kao kula od karata, zivot mi se za trenutak pretvori u haos. Ako vodim racuna sta mislim, sve se menja, svi oko mene se menjaju i pozitivne stvari se desavaju...i to je to da ga netupim vise ... :D

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: sri apr 20, 2011 2:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Pantelija je ušao malo dublje u suštinu, tj malo je više objašnjava, ali to samo dokazuje, da neko baš mora duže vreme da radi na sebi, da bi mu ho'oponopono došao u život i posle ga primenjivao. Verujem i da se u pravoslavnom hrišćanstvu mogu naći elementi ho'oponopono-a, takav osećaj imam, ali time ću se pobazabaviti kada opet uzmem malo da prelistam Bibliju :D

Moram reći da zaista mislim da je ovo vrh svih učenja, da sve posle ovoga je prosto nepotrebno komplikovanje suštine. Ja tako mislim, za ostale ne znam :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: sub apr 23, 2011 5:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
Da podjelim sa vama misljenje o Ho-oponopono.

Dok sam citao sve mi je izgledalo super.

Dok se izgovaraju sve rijec i to je super,osijecam promjene u tijelu,al time ne dobijam razumijevanje.
Takvo opisivanje,dozivljavanje stvarnosti mi izgleda kao bjezanje od realnosti ili o cemu Gurdijeff prica kad netko napravi svoju iluziju toliko jakom tad vise nema budjenja jer to je duboki san "savrsenstva".
Il drugim rijecima vidimo samo ono sta zelimo,sto je daleko od objektivnosti.

Stvar prema kojoj je cak i najveca odbojnost je to potenciranje na materijalne stvari.
Ja imam dolare,ja imam auto iz snova.
Po tome mi zvuci kao nepotpuna osoba koja se nadogradjuje materijalizmom.
Bar u mom radu mi se vise svodi na to da ne zavisim sto od ljudi,a jos vise od stvari.

Svojim filmom Tajna i ovim textom samo potencira na materijalizam.
Sve knjige koje sam procitao nitko nije rekao, stari kad vratis dug onda ces imati plavuse,bembaru,kucu od cokolade i avion.
Svi mi imamo iskustvo,radi toga smo i ovdje,a ovaj samo prica o parama i tako samo jos vise podrzava sistem koji ojacava bijedu u ostalim zemljama.

Nemam ja nista protiv da dobijem milione,al izgleda smijesno,kao da je to jedini smisao "imati"

Postoji karma,iako se nalazimo u evoluciji,karma je i dalje tu jer to je energija koja ceka svoj trenutak da zazivi.
Ako oprastam sebi misleci da je njihov problem moj problem,pravim sebi iluziju da ga ja ljecim,a zapravo samo brisem njegovu ili njenu iluziju kojom se prestavlja i to ima efekta ako si vise svjestan od druge osobe,al samo dok je u tvojoj blizini,a cim odes ta osoba je ponovo izlozena svojim slabostima(etitetima koji je vuku dolje) i svojim crnim mislima.
Da bi se razumjelo malo bolje treba pogledati Living without images-Krishnamutri,gdje se gadja sustina.

Osobi je potreban rad da bi dosla do objektivnosti,a ne moje molitve ili ponavljanje rijeci kao dzuboks.
Po ovome se cak gubi prava individualnost,istina i laz su vrlo bliske,a manipulatori to dobro znaju,a u textu ima i jednog i drugog.
Samo sto ce se dosta ljudi upecat na to da dobiju sve sto su zeljeli.
Nego na trazenje Bozanstva u sebi.

Cini mi se da prolazi pored sustine i vodi u ambis.

Al iako spominjem dosta puta ovdje objektivnost,ovo je moje subjektivno misljenje.
Dok pisem ovo razmisljam dal ovim nekoga pokusavam povuci u ambis,a netko se prosvijetlio,pa se trudim odrzati status quo, jer mozda nisam razumio text.
Tako da mi treba vasa pomoc da shvatim ovo,a mozda i ne moram.

Zakon dobijanja pocinje kad se vidi apsurdnost u stvarima i zavisnosti,tad pocnes dobijati i tad pocinje harmonican zivot,al na isti nacin se
matrica igra da ti udovolji sto vise da bi ponovo zaspao i da bi stekao ponovnu naviku da ti stvari trebaju da bi se osjecao bolje i potpunije.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: sub apr 23, 2011 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
=D> @Bane


u jednu ruku tvoje razmisljanje se apsolutno poklapa sa mojim, ali...

Zero limits i ostale knjige i ostali dokumentarci ala The Secret su napravljeni da se sto vise prodaju, mada mislim da princip kao princip funkcionise, samo ga treba ispravno iskoristit. Umjesto da se fokusiramo na auto (samo primjer :D ) ili na dobitak na lotu, mozemo se fokusirat na prosirivanje svijesti, blagostanje, balans, i mislim da i tad princip radi!

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: ned apr 24, 2011 9:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
Ima istine u textu,rijeci ili recenice koje su ostavile utisak na mene npr. ovdje jako dobro opisuje smisao zivota
" Ali uviđanje da mogu da nestanem i doživim nulte granice promijenilo me. To iskustvo mi je kao marker. Mogu mu se opet vratiti. Na jedan način to je divno, kao da imam kartu za povratak blaženstvu. Na drugi način to je samo jedno sjećanje, koje me sprečava da doživljavam sadašnji trenutak."

Ili kad pita Dr. Hew Len na cemu sad radi,a on mu odogovara da ubija bozanstvo,jer tad izlazis iz bilo kakve dualnosti,praznina o kojoj Buda prica,pa radi toga neki kazu da je budizam sotonina nauka.

Jos bi naveo samo jos jednu stvar za hamburgere i cigare,opet vidim kao prodanu pricu,jer sve osobe koje su na nekom visem stupnju svijesti kazu ne jedi meso,prva stvar kad krenes sa vracanjem NE JEDI MESO.

Al opet moja malenkotst i subjektivnost.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: ned apr 24, 2011 10:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 10:51 pm
Postovi: 45
Problem je što ego i um uvijek stvaraju svoje zamke, jer se sa svjesnog i logičkog aspekta teško dopire do nesvjesnog u kome su sadržana sva sjećanja i blokade, odnosno programi koji uslovljavaju naše ponašanje (samskare), tako da ovaj sistem "volim te, zao mi je i sl" naša svijest percipira kao nešto u najmanju ruku smiješno i besmisleno, a u pitanju je otpor svjesnog uma da napusti vezanost za odredjeni program, što je i za očekivati, jer se uvijek na tom putu javljaju odredjene zamke i prepreke da bi odustali, a rezultati nisu odmah vidljivi.

Posebno što ovo izgleda suviše jednostavno, djeluje pomalo nevjerovatno.

Medjutim, u pitanju su "tvrdokorne mrlje", kao sa reklame za deterdzent :mrgreen:, kada domacice bezuspjesno pokusavaju da ih otklone, ali kada dodju do pravog sredstva, dovoljan je samo jedan potez
i pecnica blista. :love3:

Zato ne treba biti skeptican a istovremeno primjenjivati ovaj metod, jer ta skepticnost ili bilo koja emocija ili subjektivno raspolozenje jeste program koji nas ometa da se obratimo svom nesvjesnom, poput šumova i drugih programa koji se miješaju kada pokušvamo uhvatiti odredjenu frekvenciju.

Prvenstveno moramo znati i htjeti da zelimo cistiti te šumove, a kada se obratimo svom nesvjesnom na način koji ne sadrzi tenzije (polarnost, dualnost, težu i protutežu, želje i sl.), onda se ove fraze poput "volim te, oprosti mi..." čine upravo takvim, jer ljubav i oprostaj jeste zblizavanje, a zblizavamo se sa onim kome se obracamo, a obracamo se onom bozanskom u nama i trazimo da nas prihvati i vrati u izvorno stanje nule, odnosno ocisti da ponovo blistamo punim sjajem. :love5:

To što je autor knjige umiksao materijalizam i pohvalio se svojim unikatnim automobilom jeste pucanje na komercijalu i ciljanu populaciju (koje je znatno više od onih kojima je na prvom mjestu duhovnost), čime jeste oskrnavio smisao ove prakse, jer se i laički može zaključiti koliko mu je stalo do prodaje knjiga i materijalnog uzdignuća, ali valjda je to posljedica neimaštine kroz koju je prethodno prošao pa to vidi kao potvrdu svoje uspješnosti.

_________________
http://duhovni-razvoj.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: ned apr 24, 2011 10:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Ako si baš čitao knjigu, video bi da je Joe rekao da sve ranije što je pričao (Tajna i druge knjige koje je napisao), da se potire sa ho'oponopono-om. To je mislim, ponovio na više mesta. Takođe, kaže se da ho'oponopono nema cilj, tj čišćenje ne radimo da bi smo dobili nešto, već da bi smo otvorili pravi put, koji je zacrtan za tu osobu ili stvar koju čistimo. A ti avioni, kamioni što se pominju, to svakako je bitno za prodaju, ali isto tako odbije nekog od ove tehnike, jer jednostavno, ona za sada nije za njega.

U petak, htedoh da uzmem Bibliju da iščitam, kad ono, ćale je uzeo posle mnooogoo vremena. I onda nabasam na Lazareva ''Dijagnostika karme'', kog sam čitao ranije i nisam ga baš razumeo i stao na otprilike pola knjige. Tad sam uzeo da ga čitam i tačno je pričao o tome kako se naše ponašanje reflektuje na ponašanje i karmu naših bližnjih, buduće dece, unuka, a to je isto što se kaže i u ho'oponopono-u. Radom na sebi (čišćenjem), čistimo i svoju lošu karmu,a i ostalih oko nas, i bliži smo Bogu.

Našao sam na više mesta, da je dr Hew Len i Joe, malo ''unakazili'' ho'oponopono, tj odaljili ga od onog kako se ranije prakitkovao. A i sama tehnike je samo tehnika Hune, polinežanskog sistema verovanja. Ali ljudi, kao i ja, kažu da ''radi'', tako da...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: ned apr 24, 2011 12:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 10:51 pm
Postovi: 45
Sam koncept je unakazio autor knjige koji na tipično američki način prodaje san o idealnom životu, zajedno sa autoricom "tajne".

Medjutim, kada je riječ o karmi, svi smo mi nosioci kolektivne karme (u skladu sa podnebljem gdje smo rodjeni), zatim porodične i na kraju lične. Karma obuhvata sve programe za koje smo nesvjesno vezani kroz stotine ili hiljade zivota, ali su ti programi slojeviti i ne bas tako jednostavni. Informatičkim riječnikom rečeno, imamo sistemski program (kao kolektivnu karmu) koji je neophodan da se na njega nadovezuju manji softveri (porodična i lična karma), koji moraju biti kompatibilni jedni s drugim. Mi na ekranu (u svojoj svijesti) vidimo razne oblike, boje i sl., dok u pozadini svega imamo nešto drugo, a to je binarni sistem brojeva (0 i 1) koji je nevidljiv, ali uslovljava rad programa. Da bi promijenili tu uslovljenost, trebamo prestati da budemo POSMATRAČI oblika (iskustava) koji nam se serviraju, već krenuti u svoju unutrašnjost i dekodirati te silne numerološke vrijednosti i svesti na nulu, odnosno doći u stanje čistog potencijala (nemanifestovanog), što je jedini način da izadjemo izvan domašaja karme i postanemo kreatori vlastite stvarnosti.

Dok bilo šta u našem sjećanju ima pozitivnu ili negativnu vrijednost, dotle smo obuhvaćeni nekim programom. Po meni, to je idealno opisao g-din Deepak Chopra u svojoj knjizi "sedam duhovnih zakona uspjeha".

_________________
http://duhovni-razvoj.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon apr 25, 2011 6:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Vicke_bg je napisao/la:
U petak, htedoh da uzmem Bibliju da iščitam, kad ono, ćale je uzeo posle mnooogoo vremena. I onda nabasam na Lazareva ''Dijagnostika karme'', kog sam čitao ranije i nisam ga baš razumeo i stao na otprilike pola knjige. Tad sam uzeo da ga čitam i tačno je pričao o tome kako se naše ponašanje reflektuje na ponašanje i karmu naših bližnjih, buduće dece, unuka, a to je isto što se kaže i u ho'oponopono-u. Radom na sebi (čišćenjem), čistimo i svoju lošu karmu,a i ostalih oko nas, i bliži smo Bogu.


To sam ja primetila, kad sam smirena i tokom celog dana pazim na misli, trudim se da me nesavladaju glupi negativni stavovi, svi su smirenije, dete mi je super , slusa me , muz je nasmejan...
KAd sam nervozna, cera mi je mali antihrist :mrgreen: stalno vristi, place za svaku sitnicu, kao indikator mog unutrasnjeg sveta, ona to tako reflektuje da bi ja mogla da vidim gde treba sebe da menjam, sve je odraz naseg unutrasnjeg sveta.

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon apr 25, 2011 9:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon maj 24, 2010 3:27 pm
Postovi: 36
Radi se o unutrasnjosti,al ako si ti smirena ne znaci da nece biti ratova.
Bas stvari koje nas nerviraju u datom trenutku trebaju nas nauciti strpljenju i razumjevanju,a ne da se trudimo da budemo smireni.

Djete kad te slusa onda je dobro.
Tako vladari sigurno isto misle za svoje ovce dok se ne bune dobre su,kad se bune onda cemo im pokazati tko je gazda.

Probaj vidjeti ljepotu u djetetu kad je razdrazljivo i nemirno,a ne samo kad je mirno.

Ne zelim ulaziti u raspravu s tobom,jer nemam dijete tako da nisam u poziciji da sudim,al pokazujem situaciju iz moje prespektive.
:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon apr 25, 2011 9:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Bane je napisao/la:
Radi se o unutrasnjosti,al ako si ti smirena ne znaci da nece biti ratova.
Bas stvari koje nas nerviraju u datom trenutku trebaju nas nauciti strpljenju i razumjevanju,a ne da se trudimo da budemo smireni.


Molim te, objasni mi ovo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zero limits- Ho'oponopono
PostPostano: pon apr 25, 2011 10:08 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
@Bane
Čitajući tvoje postove jasno vidim puko teoretisanje bez ikakvog iskustva.
Načitao si se tekstova, ušao u kontejnerčić i sada dovikuješ iz njega
. :lol:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 43 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 114 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz