Sada je: čet mar 28, 2024 6:10 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Yoga Vasistha
PostPostano: uto feb 09, 2016 1:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/J ... ASISTA.pdf

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Yoga Vasistha
PostPostano: sri feb 10, 2016 1:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
sigma je napisao/la:
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/JOGA%20VASISTA.pdf


Zanimljiva knjiga već sam se takvih načitao i imam ih u svojoj kolekciji uglavnom ISCKON bbt.
Tu se isključivo glorificira vaishnavizam, svi drugi su ili magarci ili demoni, takav animozitet se ne viđa nadaleko a svi su kao puni ljubavi :notworthy:

Vedski stihovi su isuviše kompleksni zapadnom misliocu naviklom na bezdušni mentalni racionalizam koji umjesto srcem i devocijom nastoji umom i intelektom prozreti bnjihovu bit.

Bhagavad gita ili u prijevodu Božanska pjesma je srž vedske mudrosti. Krišna je tu mudrost ispjevao kroz stihove i kroz devociju svom prijatelju Arjuni i ona se može razumjeti isključivo kroz devociju, sve ostalo je mlaćenje prazne slame.

Vedsku filozofiju su zapadnjaci obojili , prekrojili , jednom riječju upropastili.
Izvorni spisi se prenose i čuvaju u strogo zatvorenim krugovima (babaji) i tu nema mjesta za masovnost i instituciju.
Knjige ovakvog tipa bacaju loše svijetlo na vedske spise i ruše njihov kredibilitet.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Yoga Vasistha
PostPostano: sri feb 10, 2016 3:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
da si samo Bhagavad giti-i posvetio duznu paznju, ne bi se ovako veselo zapljunuo.

ja sam sasvim zadovoljna izborom literature na nasem jeziku, ne bih bas da se vitlam po Himalajima u potrazi za autenticnim "babadjijima", iz "strogo zatvorenih krugova".






...
Kod:
Zanimljiva knjiga već sam se takvih načitao i imam ih u svojoj kolekciji
:roll:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Yoga Vasistha
PostPostano: sri feb 10, 2016 8:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
sigma je napisao/la:
da si samo Bhagavad giti-i posvetio duznu paznju, ne bi se ovako veselo zapljunuo.

ja sam sasvim zadovoljna izborom literature na nasem jeziku, ne bih bas da se vitlam po Himalajima u potrazi za autenticnim "babadjijima", iz "strogo zatvorenih krugova".

Ja sam zadovoljna????
JA sam ovo, JAsam ono, koji JA???
Prvi korak u samospoznaji je spoznati da nisi ono što misliš da jesi. Ego se predstavlja sa JA, onda JA je sretan ili nesretan, JA je zadovoljan ili nezadovoljan.
Ne znam koliko imaš godina ali ti savjetujem oprez po tom pitanju, ako si malo studioznije pročitala moj prošli post nije bilo riječi o blaćenju i pljuvanju.
Malo sam ti uvjerejna izložio kritici pa ti se ego malo uzburkao, ali treba znati da je samo za laž potrebno uvjerenje a za istinoljubljivost vjera.
Ljudi brkaju vjeru sa uvjerenjem a to nije isto, Čovjek koji živi u vjeri je neustrašiv i nepokolebljiv dok osoba koja živi u uvjerenju uvijek živi u nekoj vrsti latentnog straha, drži se skupine i institucije i samo se tako osjeća sigurnom u društvu istomišljenika.





...
Kod:
Zanimljiva knjiga već sam se takvih načitao i imam ih u svojoj kolekciji
:roll:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Yoga Vasistha
PostPostano: čet feb 11, 2016 11:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
kartikeya je napisao/la:


Ne znam koliko imaš godina ali ti savjetujem oprez po tom pitanju, ako si malo studioznije pročitala moj prošli post nije bilo riječi o blaćenju i pljuvanju.



"zapljunuti se"- http://vukajlija.com/zapljunuti-se

toliko o "studioznom" citanju.



svakako da te "ja" iz moje recenice zulja, ali zar bas TOLIKO? 8) (neces se valjda sada uhvatiti za "moje"; pa da spojis "ja" i "moje"?! i opletes jos jednu propovednicku tiradu o egu :lol: 8)
kartikeya je napisao/la:

Ja sam zadovoljna????
JA sam ovo, JAsam ono, koji JA???
Prvi korak u samospoznaji je spoznati da nisi ono što misliš da jesi. Ego se predstavlja sa JA, onda JA je sretan ili nesretan, JA je zadovoljan ili nezadovoljan.
Ne znam koliko imaš godina ali ti savjetujem oprez po tom pitanju, ako si malo studioznije pročitala moj prošli post nije bilo riječi o blaćenju i pljuvanju.
Malo sam ti uvjerejna izložio kritici pa ti se ego malo uzburkao, ali treba znati da je samo za laž potrebno uvjerenje a za istinoljubljivost vjera.
Ljudi brkaju vjeru sa uvjerenjem a to nije isto, Čovjek koji živi u vjeri je neustrašiv i nepokolebljiv dok osoba koja živi u uvjerenju uvijek živi u nekoj vrsti latentnog straha, drži se skupine i institucije i samo se tako osjeća sigurnom u društvu istomišljenika.



kartikeya je napisao/la:

Malo sam ti uvjerejna izložio kritici pa ti se ego malo uzburkao, ali treba znati da je samo za laž potrebno uvjerenje a za istinoljubljivost vjera.



gde ti vidis moja uverenja. samo sam postavila link za knjigu.
ako tebi ne pase, (vidi se i zbog cega), nekome ce znaciti.



________________________________________________________________________________________________
istrci se, smiri se... disi... u dalju raspravu, na tvoju veliku zalost, necu ulaziti.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Yoga Vasistha
PostPostano: čet feb 11, 2016 1:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
U al sve pršti, neka neka to je dobar znak he he.

Citat:
(vidi se i zbog cega)


Elaboriraj molim te.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Zadnja izmjena: kartikeya; čet feb 11, 2016 1:34 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Yoga Vasistha
PostPostano: čet feb 11, 2016 1:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
U al sve pršti, neka neka to je dobar znak he he.

Citat:
(vidi se i zbog cega)

Elaboriraj molim te.

Učio sam u školi Hrvatsko srpski jezik ali ove fraze kojima se Vi služite po prvi put čujem i to ne znači da sam po tvome shvaćanju manje pismen.
Hoće da ja malo po dalmatinski ili po zagorski počnem.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz