Sada je: čet mar 28, 2024 5:41 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: The Fifth Interview of Dr. Jamisson Neruda i wingmakers
PostPostano: čet aug 11, 2016 8:34 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Pozdrav svima V/NAMA!

Zanima ne da li je itko sa foruma pročitao ovaj intervju i ima li kakovih komentara?

Samo otvaranje teme vezane uz koncepte iz intervjua nakon poduže stanke u iznošenju vlastitih stavova na forumu može se shvatiti kao moj komentar.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The Fifth Interview of Dr. Jamisson Neruda i wingmakers
PostPostano: pet aug 12, 2016 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
(Vjetre s Dinaaaare, eeeeee...)
JA
dakle bože sačuvaj,
sam isto pomislio nakon što pročitah...šta drugi misle, komentar...odustah, guglah...
Na prvu mi je ok, na drugu ne, na treću, standardno, nemam pojma.
Odokativno kažu.... od razmišljanja nikakve koristi, slušaj srce, unutarnji glas, stvarnog sebe, stvarne emocije iz srca ne iz glave, uzdaj se use i u svoje kljuse, sam si odgovoran, diši...
S jedne strane daje super jednostavno rješenje kako živjeti, što bi JA, kad bi nešto znao, pretpostavljao da tako treba biti - jednostavno.
S druge strane učlani se, kupi proizvode, glavni likovi su svemirci u obliku ljudskom, dobri, putuju kroz vrijeme, znaju da su se sad tu inkarnirali u ovom trenutku, dijele ljubav (razlomljenu na 6 dijelova), dr. Neruda uteko iz tajne organizacije pa pomaže sirotu...
J ga,
JA, dakle sačuvaj bože,
mislim, dakle bože sačuvaj,
tj .željno želim
da ipak ima nešto istine kako u ovom intervjuvuu tj . konceptima iz intervjua, tako i u ostalim tekstovima wingmakers, lyricus..., jer bi željno želio da je istina, tako da mene tako željnog nije teško navuć na nešto takvo.
Nekako nakon prvobitnog pozitivnog dojma, drugobitni dojam je loš a trećebitni ajd Jovo nanovo - nešto sam možda naučio ili možda nisam. Prije da nisam nego jesam ili ipak jesam. Ili nisam... tri ure sam dobivala, ili dvi ure, ili tri ure...
...i tako to .....

Na kraju tj. sredini ili početku, zaključujem ponovno, kod JA je dobra stvar što se s mojim mozgom čovjek može dobro odmorit.

Eto ti na komentara kad tražiš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The Fifth Interview of Dr. Jamisson Neruda i wingmakers
PostPostano: sub aug 13, 2016 9:18 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da kod čitanja ovog materijala od pomoći može biti svjesnost gnostičke postavke da postoje dvije vrste svijesti, od kojih je jedna subjektivna i lažna (pripada našoj ličnosti) a druga je istinska i pripada Istinskom ja (ili „Suverenom integralu“).

Tako se u praksi dešava da uz pomoć jedne svijesti čitamo o drugoj i pokušavamo da racionalizujemo stvar. Ona druga svijest je nešto bolje predstavljena ovdje:

Manifesto of the Sovereign Integral

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The Fifth Interview of Dr. Jamisson Neruda i wingmakers
PostPostano: ned aug 14, 2016 4:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
željno želim da ipak ima nešto istine kako u ovom intervjuvuu tj . konceptima iz intervjua, tako i u ostalim tekstovima wingmakers, lyricus..., jer bi željno želio da je istina


Ima, na primjer, ovo:

"If you could drop them all—everything you have been taught and told and programmed to believe—what would be left to hear? Silence. Deep, clear silence. "

A kad ti kaže da si "tatvamasi" - TO TI, ti kaži: ne, to je sen-sei. Ili, to je vjetar. A ja ću reći, ne, to je atekut. I to je vjetar. ... To je stranac na ulici, to je bilo tko, svatko, nitko... u sedmome danu.

Iza te tišine je ... Život koji bruji i tutnji, grmi i sijeva... miluje i grli, smije se i roni suze. Radost, prijatelju, Radost je i u Tišini i u Gromu. Kroz uzani procjep... koji vodi u Život.

A imaš i ovo:


http://www.soulconnection.net/downloads ... eGuide.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The Fifth Interview of Dr. Jamisson Neruda i wingmakers
PostPostano: pon aug 15, 2016 8:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Tatva šta?.....
...retorički... gugl, gugl...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The Fifth Interview of Dr. Jamisson Neruda i wingmakers
PostPostano: sub aug 20, 2016 2:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 23, 2008 8:46 pm
Postovi: 242
Lokacija: zagreb
Ej, jel ima uopće smisla komentirati?
JA sam nešto nalaprdao, ne da mi se uopće ponovo čitati,
iz trenutnog stanja mi se čini da i većina isto tako laprda,
sutra ću biti drugačije raspoložen pa ću nešto drugo trkeljat, ...
I jopet se sve okrene, manje više odmah, na to ko može dalje pišat ili šta već.
hehe
Želim da kažem, nečujem dobro ali voda je topla.Ma ionako sve piše u jevanđeljima šta ja tu budalešem...

(Smislio sam si novi nadimak- Egoja, isto kao Egon ali drugačije.)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: The Fifth Interview of Dr. Jamisson Neruda i wingmakers
PostPostano: pet sep 02, 2016 11:13 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Interesantna je strategija koju je James Mahu uposlio preko njegovog wingamakers vebsajta?! Prvo je negdje od 1998. godine, ložio nju-ejđere i duhovnjake poezijom, slikama, pričama, mitovima, muzikom i duhovnim konceptima na koje je udario jedan mali “spin,” tako da se nisu daleko odmicali od klasike i kad se narod okupio u velikom broju, onda je istovario Istinu u jednoj većoj dozi, preko onog njegovog intervjua s Kerry i Bill-om (Project Camelot) i ovog intervjua s Dr Nerudom (koji je najvjerovatnije nepostojeći lik?!). Tu se, naravno, narod razbježao i diskusija na njihovim forumima je zamrla (jer kako reče Gurđijev davno, “ljudi ne žele da znaju istinu”. Ličnosti žele lijepe vijesti.) Mislim da je on morao biti u kontaktu s Istinskom svijesti ili s bićima koja imaju tu svijest jer je stvar maestralno izvedena a sadrži i onu istočnognostičku nit, samo izraženu drugom terminologijom. Na ovaj način je napunio kolektivno nesvjesno istinom, daleko više nego što bi to bilo moguće na neki drugi. Doduše, kaže i da je ubacivao “kodove” za buđenje Istinskog Ja (“Suverenog integrala”) u muziku, poeziju itd., tako da je navodno i to trebalo imati neku ulogu?!

..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz