Sada je: pet mar 29, 2024 12:15 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Demistifikacija velikodušnosti
PostPostano: sub jun 25, 2011 1:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
ZA SVET KOJI POZNAJEMO NE POSTOJI "ZASITITI SE" KAO MERODAVNA JEDINICNA TACKA JER JE ZABORAVAN PREMA ISPOLJAVANJU SVOJIH RECI.
RECI KOJE KORISTI OBICAN COVEK PREDSTAVLJAJU SAMO SUBJEKTIVAN IZRAŽAJ SA SKRIVENOM TEŽNJOM.
SVAKI JE FLERT SKRIVENA TEŽNJA I OKUPIRA COVEKA SA POZIVOM NA SUMANUTOST LIKA.
CAROBNJAK RACUNA DA JE OBICAN COVEK UVEK ZAOGRNUT MASKOM VELIKODUŠNOSTI SA NEPRAVEDNOM RASPODELOM I NEMOGUCIM OBRACUNOM. VELIKODUŠNOŠCU ŽELI HVALOSPEVE.
S OBZIROM DA JE CENTAR SVETA OBICAN COVEK ŽELI SAM DA SE OTRGNE OD PRETERANE HVALE JER GA U STVARI PREPLOVIO SAMO OSECAJ A ISKUSTVO POSTIGNUCA GA NIJE ODRŽALO U KONTINUITETU SLAVE. MESTO GDE TREBA DA NASTUPI SAMOSAŽALJENJE SE POKRIVA SAMOODOBRAVANJEM.

SAMOODOBRAVANJE - NESAVESNO POPUŠTANJE SAMOM SEBI. LECENJE SAMOSAŽALJENJA.

SAMOODOBRAVANJE JE SLABOST OBICNOG COVEKA KOJA GA KACI POD OPSADOM NADAHNUCA ŽELJE DA BUDE LEGENDA, ALI ZBOG ISUVIŠE VELIKE PRORACNLJIVOSTI U SVOJU KORIST IZLAŽE SE NEPREGLEDANIM OPASNOSTIMA KOJA SU MOGUCA PRETNJA. LEGENDA JE ZAMISAO KOJU ORŽAVA NA SEBI SVOJSTVEN NACIN POTRAŽNJE I DAVANJA - TRAŽI OPUŠTENOST I RAZUMEVANJE, A NUDI "ONI CE TO SVAKAKO PRIHVATITI" (SAGLEDAVANJE PO SEBI).

AKO JE TO OVAKO POSTAVLJA SE PITANJE:

* ŠTA MOŽEMO KUPITI NA PIJACI OD SELJAKA?
- PRORACUNATU HRANU NAMENJENU IMBECILIMA.

* KAKVU PLJESKAVICU MOŽEMO POJESTI?
- NAMENJENU IDIOTIMA.

AKO SE LJUDI HRANE OVAKVOM HRANOM, KOGA SRECEMO NA ULICI?
- IMBECILE I IDIOTE.

ŠTA MI TU MOŽEMO?
- ILI DA IM SE PRIDRUŽIMO ILI DA IZVRDAVAMO

KAKO DA IZVRDAVAMO KAD CE SKUPO DA NAS KOŠTA?
- MISLITI NA SMRTI KOJA JE NEIZBEŽNA.

KAKO CEMO ZNATI ŠTA JE DOBRO IZVRDAVANJE?
- AKO ZNAMO ŠTA CINIMO U SVAKOM MOMENTU ONDA NEMA PROBLEMA.

STANI, ALI NIJE BAŠ TAKO?
- NARAVNO DA NIJE, BITI SIGURAN DA LI JE HRANA IMBECILNOG POREKLA NE ZAVISI OD HRANE, VEC OD GRABEŽLJIVE SVESTI U COVEKU KOJU SAMO ISKUSAN TRAGAC MOŽE ODOLETI.

DAKLE, ZACARAN COVEK SAMODOBITKOM JE KAO FAKIR KOJI OKUPLJA OKO SEBE LAKOUMNE POTROŠACE TOGA ŠTO NUDI. AKO NIJE ZACARAN TAJ ŠTO NUDI ONDA JE SVAKAKO NA IVICI NERVNOG SLOMA I BOLJE GA SE JE KLONITI, ŠTO BI SE REKLO ZRACI "NEGATIVNOM ENERGIJOM". AKO NAROD NEMA PARA ZBOG KRIZE IZAZVANU U GORNJIM SLOJEVIMA U DRUŠTVU ONDA NI ZACARANI NI RAZOCARANI NECE VIDETI NI PREBIJENE PARE DOK ONI GORE NE PODMIRE SOPSTVENU SAVEST.
GLADAN SITOM NE VERUJE. NAMERA CUDA CINI. RAT VODI U DALJU BORBU DO POTPUNOG UNIŠTENJA.

SAMOVAŽNOST - NESAVESNO ODOBRAVANJE STATUSA U DRUŠTVU. PRIDAVANJE ZNACENJA SAMOM SEBI.

SAMOVAŽNOST CINE SVI OHOLI LJUDI KOJI SU NA POZICIJAMA VLASTI PREMA DRUGIM LJUDIMA. VLAST PREMA NEKOM IMA JEDINSTVEN PUT DOSTUPNOSTI. TO ZNACI, DA BI NEKO DOŠAO DO TOGA KOJI CE IMATI VLAST NAD NJIME MOŽE DOCI JEDNIM JEDINIM PUTEM KOJI JE UTVRÐEN PRAVILOM ONOGA KOJI JE SASTAVLJAO PRAVILO.
AKO NEKI COVEK NIJE UCESTVOVAO U SASTAVLJANJU PRAVILA KOJA SU DONELI DRUGI LJUDI - NE DELI PRAVILO.
NA DRŽAVNOM NIVOU TO ISTO IZGLEDA - AKO JE VECINA GRAÐANA IZGLASALA JEDNOG OD KANDIDATA I TIME USPOSTAVILA VLAST NAD DRŽAVNIM APARATOM - SAMO TA GLASACKA VECINA DELI SAGLASNOST ZA NJIHOVU VLAST. OSTALI SU PODCINJENI U MERI TOG PRAVILA.

OHOLOST JE GRABEŽLJIVOST. DRCNOST ZA POZICIJOM IMA PUT OHOLOSTI "GAZITI SVE PRED SOBOM".
SAMOVAŽNOST JE ZARAZNA. NAMETNJA SAMOVAŽNE OSOBE JE BAHATOST. JAVNO PRIKAZIVANJE BAHATOSTI I SAMOLJUBLJA DOVODI DO SOCIJALNIH NEMIRA U DRUŠTVU. SVI TRPE KRIZU, PSUJU I PROKLINJU.

NASILJE RAÐA NASILJE. CEO SVEMIR JE GRABEŽLJIV. OBICNOM COVEKU PREOSTAJE TUGA ZBOG NASTANKA TAKVOG SVETA ZA KOGA DA JE ZNAO KAKAV JE SIGURNO NEBI ŽELEO DA BUDE ROÐEN. JEDINO RATNIK IMA SNAGE DA RAZOTKRIJE MISTERIJU "CEMU SVE TO".

RATNIK POLAZI OD IDEJE DA SVEST NIKADA NIJE POSTOJALA, A TO ZNA ZBOG TUGE KOJA JE SAMO PROIZVOD POSTOJANJA SVESTI. POSTOJANJE U KOME SE NALAZI JE GRABEŽLJIVA NAMETNJA.
MANIFESTACIJE U KOSMOSU IMAJU SVOJA PRAVILA, KAO ŠTO JE "ORAO". SVA SU PRAVILA PRORACUNATA I ISTORODNA.
NUDE SE PRAVILA PREMA DEFINISANOSTI SVESTI. ŠTO VECA DEFINISANOST TO VECA DOSTUPNOST PRAVILA.
RECIMO, ORAO SE POJAVLJUJE SAMO PO POTREBI, DAKLE, KADA JE POZVAN ZA NEŠTO. OVO UKAZUJE DA JE I SVE OSTALO PO TOM PRAVILU.

ŽIVOT JE TAKO PROST. SVE ŠTO JE POTREBNO ZA ŽIVOT JE (prostim recnikom) DA SE GLEDA U SVET. TO SE I CINI.
MI GLEDAMO U SVET, SVET GLEDA U NAS - MI JEDEMO SVET, SVET JEDE NAS. KO PREŽIVI CE PRICA, A ZA TO SVEMIR IMA REŠENJE. PREPRICAN ŽIVOT OMOGUCUJE DALJI ŽIVOT JER SE DRŽI PRAVILA. OTUDA I TRECA PAŽNJA.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: sub jun 25, 2011 2:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Molim sada sve ispocetka, no ovaj put sa iskljucenim Caps Lockom.

Hvala!

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: pon jun 27, 2011 3:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
A sta ti to znaci?

Zavlacis se i ne ukljucujes u demistifikaciju velikodusnosti.
Sto ne velikim slovima. Smetati moja svesnost zar ne. Krivo ti je kako sam uspeo pohvatati djavola za rep.

Hajde, budi ti taj koji ce opisati sve ono svojim iskustvom i recima.

Naravno da neces. To vec poznajes. Kako poznajes tolko si i svestan.

Drugo, kako smes jednom nagualu tako da se obracas. Zar ti nije poznato iz knjiga koje si procitao koliko leptir zivi. Cak i da sam sitni mucitelj ima da mi dupe polizes, jer neznas s kime imas posla.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: pon jun 27, 2011 4:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 25, 2011 8:07 am
Postovi: 83
:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: pon jun 27, 2011 5:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 12, 2010 9:17 am
Postovi: 114
bad.ass baš si neljubazan
za razliku od ace

zar te ne peče savest

pošto je :love3:
ipak bi preporučio sladoled
umesto nagualove pozadine


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: pon jun 27, 2011 7:11 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
@Aca
Velika slova se na ovom forumu kao i na ostalim smatraju vikanjem, a nema potrebe za tim, zar ne?

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: pon jun 27, 2011 7:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Naguale kad sam pomislio na tebe i o tvom pojavlivanju na forumu stiglo je ocito ``slaganje iz sveta``
Moja lista za rekapitulaciju je ispustila snazan elektricni impuls.
ahhh..tanane informacije

Sad imam razlog da zivim u nisu-voleo bih da nadjem druzinu carobnjaka


Odmah sam spazio tvoju svesnost i bilo mi je malo cudno kako ti to sve znas,pa ipak, drago mi je sto delis svoja saznanja sa nama,stvarno mi znaci.
Svi mozemo da pojacamo kvalitet zivota iz onoga sto kazes,u slucaju da preispitujemo prikazano i duboko razmislimo...
U svakom slucaju,dobrodosao ovde i bilo bi mi drago da pises i dalje!

:love10:

Mnogo mi se svidja ono sto si rekao da je zivot prost..samo treba da se gleda u svet
To je stvarno tacno
Koliko sam shvatio Don huan ali i njegova loza su to gledanje u svet nazvali prizivanje namere
Kada muva nije samo muva vec i informacija.
Kada posmatramo svet izvan socialnih okvira gde chasha nije samo chasha vec i nesto vise...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: pon jun 27, 2011 9:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
..


Zadnja izmjena: snoopy; pon jun 27, 2011 9:15 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: pon jun 27, 2011 9:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
ACA SAVEST je napisao/la:
A sta ti to znaci?

Caps Lock je inace jedna od standardnih tipki koja se danas de fakto nalazi na svakoj tipkovnici na lijevoj strani. Prilikom ukljucivanja istog sva slova koja imaju namjeru da predstavljaju sopstvene misli (nemoguca misija btw) ce biti pisana VELIKIM slovima.
A s obzirom da je tvoj drugi post (u odnosu na prvi) pisan u Normalnom tonalitetu, mogu slobodno reci da je nagual opet pojeden.

Sasvim jednostavno.

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: čet apr 05, 2012 11:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
- Isprva sam očekivao nameru koju nisam naznačio, a ona je glasila - jedan prepričani primer nečije velikodušnosti.
Nismo mi velikodušni koji smo upoznati sa znanjem. Priča o nečemu iz naše branše, faha, puta, podstiče samopouzdanje na rekapitulaciju. Neko kad vidi drugog da prepričava rekapitulirani događaj, raspali se u njemu prepoznata veličanstvenost reči.
Kao podnaslov za maske koje koriste ljudi stavio bih:
OPSESIVNA MANIPULACIJA POZNATIM

Vido sam da ljudi iz opsesivnosti koriste masku velikodušnosti da bi namirili samorefleksiju.
Prčati priču je vežba u čarobnjaštvu koja ima svoje plodove. Dve su varijante pisanja - sročiti tekst na stranu pa objaviti ili pisanje za objavu odmah.
Uvodni tekst o maskama je bio sročen i slučajem pisan velikim slovima a ta je greška zbog neupućenosti u takvo pravilo i slobode pisanja.
Ovo je direktno pisan tekst sa namerom razčišćavanja nesuglasica i pročišćenja određene namere.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: čet apr 05, 2012 12:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
............. :?: ............stvarno mislis da ne postoji velikodusnost u ......esencijalnim stvatima? pa to je nerazdvojivo, tu je onda jedini znak pitanja kako su ta znanja tj. njeni nosioci opredeljeni....... :roll: prosto :) dali sad i ja trebam da naglasim da kucam u ovom momentu #-o :) tamo sam postavljala neku ziku, ipak je potreban balans :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: čet apr 05, 2012 12:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
- O' kamenu tebi da pričam, znam da me izneveriti nećeš.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: čet apr 05, 2012 12:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
ACA SAVEST je napisao/la:
- O' kamenu tebi da pričam, znam da me izneveriti nećeš.

:) #-o [-X :love3: ti sebe neces izneveriti :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: čet apr 05, 2012 1:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jun 16, 2011 6:00 pm
Postovi: 317
Upravo tako, draga moja. Predpostavimo da će ti jednog dana ćunuti nešto u tu tvoju besprekornu glavicu, da se izbrišeš, jer nemožeš naći konekšn kakav očekuješ. Predviđam da će tako biti!!!
S' obzirom da ptica slobode može da odleti, naćićeš se na kraju srca.

_________________
Ne ljuti se čoveče


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: čet apr 05, 2012 8:18 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
ACA SAVEST je napisao/la:
Upravo tako, draga moja. Predpostavimo da će ti jednog dana ćunuti nešto u tu tvoju besprekornu glavicu, da se izbrišeš, jer nemožeš naći konekšn kakav očekuješ. Predviđam da će tako biti!!!
S' obzirom da ptica slobode može da odleti, naćićeš se na kraju srca.

:) =D> :) nemam glavu u koju bi nesto cunulo, tako da #-o jebi ga :) a sa pticom odlecem i ja :love5: ako hoces cum on board :lol: :lol: :lol: :love3: koneksn koji treba se i ostvaruje :shock: #-o :lol: znas, ove igrice su sjajna stvar za filtriranje, samo sto ja tako ne gledam na stvari..ali...valjda nekome i tako treba da bi dosao do nekih saznanja..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DEMISTIFIKACIJA VELIKODUŠNOSTI
PostPostano: pet apr 06, 2012 6:13 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned apr 01, 2012 3:27 pm
Postovi: 120
fraktal je napisao/la:
ACA SAVEST je napisao/la:
Upravo tako, draga moja. Predpostavimo da će ti jednog dana ćunuti nešto u tu tvoju besprekornu glavicu, da se izbrišeš, jer nemožeš naći konekšn kakav očekuješ. Predviđam da će tako biti!!!
S' obzirom da ptica slobode može da odleti, naćićeš se na kraju srca.

:) =D> :) nemam glavu u koju bi nesto cunulo, tako da #-o jebi ga :) a sa pticom odlecem i ja :love5: ako hoces cum on board :lol: :lol: :lol: :love3: koneksn koji treba se i ostvaruje :shock: #-o :lol: znas, ove igrice su sjajna stvar za filtriranje, samo sto ja tako ne gledam na stvari..ali...valjda nekome i tako treba da bi dosao do nekih saznanja..

.... #-o .....recimo meni :) :love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz