Sada je: čet mar 28, 2024 10:39 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 583 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: pet dec 09, 2011 12:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 28, 2011 1:49 am
Postovi: 58
King Of Those Who Know


From the mountain top
He looks upon the crowds
Mindful among the mindless
Unbound

King of those who know
I’m sheltering the fears
The loneliness exposed
An ocean born of tears
For the world

The churchyard bells
Ring mine for just today
Save me from hope
That I’ll be saved

King of those who know
My thirst unquenchable
The rain could become gold
And share my box of bones
In the ground

We raise the vibratory level so high
That all untruth will fall
Of it’s own dead weight

King of those who know
I’ve taken off my clothes
The diamond crushed the stone
And gave the world a heart

Our karma’s all been burned
The molecules emerge
In a world beyond this world
We dare, speak the word

King of those who know
Into the pure abodes

CYNIC


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: pet dec 16, 2011 1:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
Walt Whitman, u prijevodu Tina Ujevića

PJESMA O MENI

Ja svetkujem samoga sebe i pjevam samoga sebe,
a što ja sebi dopuštam, morate i vi sebi dopustiti,
jer svaki atom koji pripada meni, pripada također i tebi.
Ja plandujem i pozivam svoju dušu u goste.
Ja ležim i lagodno traćim vrijeme promatrajući vlat ljetne trave.
Moj jezik, svaki atom moje krvi, stvoren je od ovoga
tla, ovoga zraka,
rođen sam ovdje od roditelja rođenih ovdje od
roditelja
isto tako, a i njihovi roditelji isto tako;
ja sada, u mladosti od trideset i sedam godina, u
potpunome zdravlju počinjem u nadi, da neću
prestati do smrti.
Vjeroispovjesti i škole još neodlučne povuku se učas,
ocijenjene na svoju pravu cijenu, al se nikada ne zaboravljaju.
Primam u goste i dobro i zlo; ja dopuštam da govori uz
ma kakvu pogibelj priroda bez smetnje s
izvornom, iskonskom energijom.


Napisano prije cca 150 godina, nevjerojatno svježe!
A govori isto što doživljavamo danas.
:notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: pon dec 19, 2011 7:53 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 4:02 am
Postovi: 86
da ima tastaturu i majmun bi imao sta da kaze
mozda bi tipkao djokom al bi svakako tipkao
ne bi bila misao al neko bi to citao

svaki put kad kucam nesto ovo mi prodje kroz glavu :D rekoh da podelim


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: uto dec 27, 2011 4:57 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto dec 27, 2011 2:52 am
Postovi: 4
Bezdan

Dubina prokleta

Visiš a ne misliš

Kanjon dubok a oči uplašene

Samael proleće

Nakrivio se iznad tvoje desne strane

Zlokobna noć, mali odsjaj u daljini

To je zato što ne pričaš nikom

Bol od onih vrana ti je proždrao srce

Rupičaste dubine se crne

Vetar

Kako bi bilo dobro da vetar dođe

Manje bi zlokobno bilo

Nije sada trenutak za skok

Nije sada trenutak za vrisak

Širim ruke, obrazujem krst

Pogled u nebo

Molim te, daj mi kišu

Hoću da budem žena

_________________
Volim danas, a još više sutra.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: uto dec 27, 2011 8:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Mlad i naivan je napisao/la:
Lagano otkrivam novi svet
Njegova svetlost sija na mene
Dok ptice lete svoj prvi let
On razgoni ovozemaljske sene

Nova sila, magična struja
Juri kroz mene, daje mi snage
i nemoćna je tame oluja
da vređa mene i meni drage

Jer u sve živo, mene, i druge
Sile je te utkana nit
onom ko vidi - tom nema tuge
Uvek je miran, sretan i sit.

A tama pada u dublji bezdan
Nestaje svaki njezin trag
Pred čistim svetlom od kog si sazdan
Moć gubi najcrnji pakleni vrag

Ta svetlost jače i češće sija
Razgoni tamu sa mojeg puta
i ne znam šta je, ali mi prija
jer duša moja sve manje luta


Stariji i blesav je napisao/la:

...



Posle propuštene poente je napisao/la:

Varnica počinje novu igru
Pisaljka sama plesati kreće
Ko da sam dete što gleda čigru
Duša mi peva treptajem sreće

Nisam čovek koji piše pesme
Pustim da one napišu mene
Čovek sam sto reči dirati ne sme
jer reči izmiču poput morske pene

Pisana reč na papiru stoji
Promena koja uvek ostaje ista,
Svaki je um svojom bojom boji
Ona se shvati samo uma čista

Svako tu vidi ono sto želi
u reči pisanoj da mozak zagrebe
skriveno značenje tvoj um podeli
Ne čitaš pesmu - već ona tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Tama ega
PostPostano: ned jan 01, 2012 7:59 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto nov 08, 2011 8:50 pm
Postovi: 16
Oni što prizivaju Tamu zasigurno će ju i dozvati. Ona nije puka imaginacija ljudskog uma, niti priča za male i velike. Ona je oduvijek bila vezana sa ljudskom dušom i tamo je našla svoj Pakao. Tama je varljiva ljudskim očima, misle da ne gledaju u nju a več tada su uhvačeni u njezinom pogledu. Anđeli i demoni ne obitavaju u dimenzijama o kojima su ispričane svakakve pripovjesti, oni ne obitavaju u knjigama ni u bilo kakvoj magiji. Oni nisu Bog ni bogovi, nisu ni dobri ni loši, nemaju svoj oblik koji je vidljiv u materjalnom svijetu oni su puno više od toga, veoma su jednostavni da bi ih čovjek zakompliciro i mistificiro. Ta bića su djelovi ljudske duše, oni drijemaju u razinama podsvijesti, ključ je um što ih oslobađa. Kasno je kad dijela govore za čovjekove postupke jer tada su oni odavno otpjevali svoj smisao i nesvjesnom umu podarili dvije odluke u koje on sam vjeruje. Crno i bijelo, dobro i loše, svjetlost i tama. Kao što u duši obitava dio Pakla tako je ona i dom Raja, unutar tih carstva vode se velike bitke, jer anđeli nisu samo dobra bića kako ih čovjek naziva, kao što ni demoni nisu samo iskonsko zlo. Čovjek daje određenu težinu svom životu, i kao takvo neaktivno biće rijetko kad će zaustaviti svoje neukročene misli, i kao pravi Gospodar zavladati njima, ovako one same odabiru s kojim lažima, predrasudama i osudama da se vežu. Zašto postoji dobro a zašto zlo? Probuđeni čovjek koji je sam svoj Stvoritelj svača da razlike između ta dva odabira ne postoje, on je promatrač koji se ne upliče, on je nepogrešiv, on ne može zastraniti k svom putu prema spoznaji, on razumije da je dugo bio rob demona i anđela, budi se iz mračnog zemaljskog sna i miče sa sebe svu ljagu koju je svojim načinom i gledištima na život nakupio u svom umu. U strahu leži anđeo, u egu leži demon, koji je tvoj konačni odabir. Mudraci i vizijonari znaju da postojanje takvih dviju stvari leži samo u pukom vjerovanju pojedinaca, oni znaju da je čovjek Bog, čovjek je ništa i sve, on nije tijelo u kojem živi, on nije ime kojim ga se proziva, mudar čovjek zna a da nezna, on je ništavilo, nulta točka bez početka i kraja. Kada ego umre on je slobodan od karme smrtnosti, tek tada će kušati besmrtnost svoje duše, kada nestanu anđeli i demoni bit će uistinu slobodan. No prije nego što se to dogodi ljudska rasa će morati proči brojna bolna novorođenja, mnoge bitke u kojima će zasigurno gubiti, što će se više boriti to će gubici biti brojniji, što će više se postovječivat sa svojim tijelom, egom, i osijećajima bivat će sve više udaljeniji od svog cilja. Teško je biti promatrač jer promatrač je onaj koji je u biti prava akcija, promatrač je nepogrešiv i ne donosi nikakve odluke. On osijeća i ne osijeća ništa, ne upliče se u iluziju života, tada nestaju sve ovozemaljske brige i on tada udiše slobodu jer je spoznao da je ON SVE I NIŠTA. ON JE GOSPODAR I BOG, BESMRTNOST ISPUNJENA IZVOROM ZNANJA.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Pročitaj kletvu
PostPostano: ned jan 01, 2012 8:03 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto nov 08, 2011 8:50 pm
Postovi: 16
Slušaj kako studen iz mojih ustiju progovara, i doziva kletvu da se na tvoje tijelo spusti poput koprene noći, neka u tamu te zavije. Gledaj kako dan sve brže nestaje, a strah što donosi besana noć i noćne more nose te u ludilo. Za tebe raja nema, samo pakao gdje ti pogled seže, samo užasna lica vidjet češ, nema nade nema spasa. Osjeti kako ti tijelo noću diraju hladne ruke, legije Mračnog što nedaju ti spokoj, bića što ti kanđama trgaju dušu i meso, slušaj njihov promukli rik, kao da lav i vuk urliču u simbijozi strave. Promatraj kako te dobri ljudi napuštaju, promatraj kako ljubavi tvoje propadaju, kako sve veze pucaju, gledaj kako sve što dodirneš propada i truli, jer dodir tvoj je proklet, on gasi će život svega što je dobro, dodir koji sije bolest i tugu vječnu. Sreća će te napustiti a nesreća siva bit će ti suputnik u svemu što češ raditi, bit češ usamljena zvijezda u beskrajnoj tami, sam u samoći, sam u čistilištu, samo ti i tvoja kletva. Okusit češ prezir drugih, kušat češ svoje suze svaki dan, nemir će se uvuči u svaku tvoju poru, nosiš nesreću kao okove, ništica si.....ti ne postojiš za nikoga više. Ni u jednom biću nečeš probuditi milost i suosjećanje, izgubit češ ono što si gradio, istjeran iz topline doma lutat češ poput podivljale i progonjene životinje svijetom, hladnoća je u tebi i kada je vani toplo, uvijek će studen da te grli, nema topline....više je nemaš dijeliti s kime. Promatraj kako drugi svijetovi zamjenjuju tvoj materjalni, sada pripadaš njemu Balija kralj sjevera, drevni demon je od sad Gospodar tvoj, ti si za vječnost njegova igračka, poslušna sluga, pokorena duša što gmizat će po smrdljivoj zemlji, glavu više nikad podizat nečeš, u ljudske oči će te biti strah gledati kako nebi u njima vidio lice što te proganja noćima. Gledaj kako kletva crna iz ranjenog srca obara svoju ruku na one koje voliš, gledaj kako umiru prije svog vremena, ostaješ sam....ostat češ sam......Nečeš imati svoj dom, nečeš se imati gdje sakriti, čak i u crkvi nečeš pronači svoj spas, obilježen si da svijetlost ne pročisti tvoju dušu, sada pripadaš demonima, ti si njihova gozba, njihov eperitiv, njihovo predjelo, ti si hrana za pakao. Ova kletva je puna mržnje, ova kletva puna je nezemaljskog bijesa, tko ju čita na sebe zazvat će tvoje prokletstvo, bit će uništen poput tebe, bit će živa hrana za crve, i demone brojne.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Uspavanka
PostPostano: ned jan 01, 2012 8:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto nov 08, 2011 8:50 pm
Postovi: 16
Ova priča je posvečena onima koji vjeruju u ljubav......onima koji joj se istinski prepuštaju čak i kada je mnogo toga na kušnji. Hrabrim ratnicima što se ne boje upustiti u nemilosrdu igru ljubavi i varljivih osjećaja kojim smo podređene sluge. Ovo je za brojne suze isplakane zbog slomljene vjere, zbog nade što je napustila zaljubljene......za one što bivaju ostavljeni.....i zaboravljeni......uspavanku najljepšu ja ću skladati za zamrele strasti i poljubce koji se pamte. I dodire brojne što dodirivali su naša tijela, i pogled kojem smo vjerovali. I tihe želje što gore u nama za onima koji nas ne primječuju, i tihe žudnje.......vapaj koji nitko ne čuje. Ova uspavanka nosi oprost za sve povrijeđene, oprost za one koji su izigrali naše povjerenje, neka sve bude oprošteno iz dubine duše, neka sve bude odnešeno u zaborav tmine. Želim voljeti i kada me mnogo puta moja vlastita ljubav slomi, želim sanjati i kada me snovi u grubu stvarnost bace, u kaos stvarnoga svijeta mi čemo učiti na svojim greškama, u patnji mi čemo se izdiči iz pepela svojih zabluda...... Mi ponovno pronalazimo smisao i svoju nadu, jer ljubav kada nas jednom dodirne ostaje u nama poput spoznaje. Dokle spajamo svoja tijela sa drugim dušama mi na tren postajemo jedno, i nema ljepšeg osijeća u cijelom bezdanu svemira kao stapanje dviju duša u savršenstvo i harmoniju što je veća od samoga Boga. Uspavanku u tome ime ja zazivam da iz zaborava uskrsne stare uspomene, da prisjetimo se starih ljubavi što su bile dio naše duše, da se prisjetimo združenosti onog što je sama sudbina spojila....i padovi i bol......što je nakon toga došla.....zazovimo i te uspomene kako bi u potpunosti upoznali sve nijanse što ljubav u sebi nosi. Voljeti nekoga....čak i kada nam je ta ljubav neuzvračena otvara nam novu istinu o ne samo slatkoj več i brutalnoj......teškoj.....varljivoj.....sljepoj...ljubavi. Želim da vjerujem da postoji ona najsjajnija duša što me čeka ne gdje u ovom prevelikom svijetu, možda jesmo sanjari i gubitnici u startu jer se nadamo nemogučem.....no što je nada bez ljubavi kao i ljubav bez vjere, što su snovi bez nje i maštanja.....i želje.....tko smo mi ako ju ne upoznamo.....tko smo ako zbog nje ne patimo.......


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Za sreću bez boli
PostPostano: ned jan 01, 2012 8:09 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto nov 08, 2011 8:50 pm
Postovi: 16
Raj i Pakao......dva mjesta......dvije dimenzije različitih vibracija........dva stanja svjesti kroz koja ljudi prolaze.....dva odabira što ispisuju naša dijela......tuga, bol, razočarenja, zloba....nasuprot dobrote, sreće, ljubavi, nesebičnosti. Uvijek smo između dva carstva, uvijek pod šapatima demona, i dodirima anđela. Putujemo kroz život u nijansama crnih i bijelih boja, prolazimo svijetlo i tamo i nadamo se da su naše odluke i izbori bili dobri.....ponekad.....samo ponekad mi mislimo. Čovjek u stvari žudi biti sretan, no njegova je boljka i teret koji cijeli život nosi, zbog toga što želi biti sretan bez obzira koju cijenu treba platiti za trenutak sreće. Što je trenutak raja, za vječnost pakla, cijena je premala.....Možda zato što čovjek u svemu vidi cijenu, sve dobiva cijenu, ljudski život se kupuje, ljudi se posjeduju, ljudi se zarobljuju. Sreća se kupuje poput droge, dok ju imamo sve je u redu, no kada nas napusti manično želimo još, mi žudimo za time, mi samo želimo biti sretni zar ne. Čovjek je hodajuči san pun želja, on je satkan on svog lažnog ega. Cijeli svoj život on troši na hvatanje svoje sreće, nije bitno koliko ljudi treba kušati nesreću zbog naše vlastite sreće......bitno je da ju uhvatimo prvi.....ona je samo naša nedam je nikome, ne dijelim ju...ne poklanjam ju.....ja ju sada posjedujem..... I tako čovjek prije nego što je kročio u raj nesebičnosti...nađe se pred dvoranama sebičnog pakla. Sreća ima brojna lica, no mnoga od njih kratko traju, jer se baziraju na materjalnom, na bogatstvu..... Ubrzo sanjar ostaje sam, bez snova i spozna da ga je njegova utrka za srećom ostavila samog. Svojim putem je previše povrijedio, a premalo iscijelio. Zato sreću tražit treba duboko ispod površine, dalje od materjalnog, dalje od jednokratnog užitka, treba ju pronači u sebi i u spoznaji da ima previše nesreće koju je uzrokovala nečja sebična želja da bude sretan, dok je premalo onih sretnih zbog samih sebe. Zato traži sreću u trenutku što ti daje život, ne uzimaj ju bahato, ne posjeduj ju i oprosti se kao prijatelj kad ona ode, i tek tada možda tek tada...pronađeš se kako šetaš stazom Raja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Moja razmišljanja o čovjeku
PostPostano: ned jan 01, 2012 8:13 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto nov 08, 2011 8:50 pm
Postovi: 16
Dali je čovjkova istinska priroda zla? Dali je čovjek razaratelj ili tek dijete koje nesvjesno svoje igre ostavlja iza sebe čisti kaos. Dualna priroda čovjeka govori ne što sasvim suprotno, čovjek se nalazi u kaosu zbgo svojih unutarnjih borbi, sve što se reflektira na materjalno platno dolazi prvenstveno iz unutrašnjosti. Misao oblikuje našu stvarnost, a čovjek je misaono biće, ujedno pokretač svega vidljivog na zemlji. Moje razmišljanje o čovjekovoj prirodi nikako ne može biti objektivno, več samo subjektivno, razlog tome je što je veoma teško analizirati čovjeka a da pritom ne analiziram samoga sebe. Moje razmišljanje je prvenstveno usmjereno prema onoj mračnoj prirodi čovjeka. Što je potrebno da bi čovjek postao zao? Koji su uvjeti potrebni za takvu radikalnu promjenu. Kada Tama ima slobodan pristup našem umu. Ja vjerujem da je um snažniji od tijela, vjerujem da um može u sebi sadržavat odraz raja i pakla, po meni raj i pakao mogu biti stanja svijesti stimulirane od strane misli, ili društva u kojem živimo. Kada bi morao opisati čisto zlo to bi zasigurno bila prvenstveno osvještena misao. znači misao koje smo svijesni. Znači biti svijestan svojih misli, a ako je njihova priroda zle čudi a mi ju ipak idemo realizirati u stvarnost onda je to po meni čisto zlo. Ima puno takvih primjera gdje su pojedinci svijesni da čine zlo drugima oko sebe i gdje nema grižnje savjesti. Mislim da je to ono što određuje čisto zlo. Svijesnost da činimo zlo i ne grižnja savjesti, odnosno potpuno utišavanje unutrašnjeg glasa koji je objektivan promatrač naših djela. Oglušimo li se na taj tihi vapaj mi zaista ulazimo u stanje svijesti koje odgovora paklu, mi jesmo demoni bez razuma i savjesti, a takvi su najopasniji.Dakle po meni zlo je misao kao i svaka druga misao ona dolazi iz uma njezinog stvoritelja-čovjeka. Čovjek ima oruđa materjalnog svijeta s kojima može ostvariti svoju misao, bila ona loša ili dobra ona se može materjalizirati i to može biti zastrašujuče, ili ohrabrujuče, ztavisi koji nam je cilj. Sjeme zla znači postoji u svakome od dan. Mi možemo biti plodno tlo za osušeno drvo što uvijek rađa trule plodove. Zlo raste u čovjeku što se on više udaljuje od svoje savjesti, i kada ga u potpunosti preuzme on je zaista zvijer koja je lišena ikakve samilosti. Samilost je po meni najplemenitije što svaki čovjek ima u sebi. Sljedeče što me zanima jest dali se ljudi mogu rofiti zli? Ako svi dolazimo na ovaj svijet nevini i čisti dali je ipak moguče da u tom nekom stvaranju svaka duša u sebi nosi i iskru tame koja je kao neka vrsta kušnje. Kušnja koja se može provlačiti kroz cijeli naš život. Vjerujem da zlo nema samo lošu ulogu u našim živpotima, jer ako ne upoznaš zlo kako češ se od njega obraniti. Kažu da strah leži u ne znanju ja bi to isto rekao i za zlo. Ako ga upoznaš i osvijestiš u pozitivnom smislu, znat češ kako se od njega obraniti. Dualna priroda čovjeka je još jedna tema o kojoj bi se dalo raspravljati. Tama je uvijek bila privlačana ljudima, kaže se lakše je biti zao nego dobar i u tome leži velika isitina. Zlo u sebi nosi svakakve užitke, užitke koji su prvenstveno vezani za tijelo, u zlu nema odricanja samo beskompromisnog uzimanja, to je realnost današnjeg svijeta u kojem djeca odrastaju. I djeca mogu biti zla, samo što ja kažem da je to ne osvješteno zlo koje je tek sjaj pravog zla, no opet dali čovjek koji širi zlo a nije ga svijestan zaslužuje oprost? Zaista ne znam. Vjerujem da svaki čovjek ima savjest koja mu je dodjeljenja pri samom rođenju, zdrav razum i objektivno razmišljanje koje dolazi iz unutrašnjeg glasa, mi smo ti koji biramo dali ga želimo slušati. Odbijajuči glas savjesti mi sami sebe stavljamo u ulogu demona ili anđela. ne slažem se s time da je društvo krivo za sve, krivi su ljudi koji stvaraju svoje ne vlastito mišljenje, a kojemu je prvenstveno uzrok društvo u kojem se nalaze. Vjerujem da svatko od nas može biti objektivan u sakledavanju činjenica, no teško je biti objektivan jer objektivnost je bolna. Ona skida maske ljepima, ona slatkoriječivost u konačnosti prikazuje kao jednu najobičniju laž, ona slatki san pretvara u brutalnu realnost, i zato razumijem kada ljudi biježe od takvog pogleda na svijet. lakše je živjeti u zabludi nego vidjeti pravu istinu, i eto tu dolazi do plodnog tla da se uspješno posije sjeme zla.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: in memorian Duško Trifunović
PostPostano: sub jan 28, 2012 9:46 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb

Besmrtna pjesma


Ako ti jave: umro sam,
a bio sam ti drag,
onda će u tebi
odjednom nešto posivjeti.
Na trepavici magla.
Na usni pepeljast trag.

Da li si uopšte ponekad
mislio šta znači živjeti?

Ako ti jave: umro sam
evo šta će biti.

Hiljadu šarenih riba
lepršaće mi kroz oko.

I zemlja će me skriti.
I korov će me skriti.
A ja ću za to vreme
letjeti visoko...
Visoko.

Zar misliš da moja ruka,
koljeno,
ili glava
može da bude sutra
korjen breze
il' trava?

Ako ti jave: umro sam,
ne vjeruj
to ne umijem.

Na ovu zemlju sam svratio
da ti namignem malo.
Da za mnom ostane nešto
kao lepršav trag.
I zato: ne budi tužan.
Toliko mi je stalo
da ostanem u tebi
budalast i čudno drag.

Noću,
kad gledaš u nebo,
i ti namigni meni.
Neka to bude tajna.
Uprkos danima sivim
kad vidiš neku kometu
da nebo zarumeni,
upamti: to ja još uvek
šašav letim, i živim.


Grešio sam mnogo

Grešio sam mnogo i sad mi je žao,

i što nisam više, i što nisam ludje,

jer, samo će gresi, kada budem pao

biti samo moji - sve je drugo tudje.



Grešio sam mnogo, učio da stradam

leteo sam iznad vaše mere stroge

grešio sam, jesam, i još ću, bar se nadam

svojim divnim grehom da usrećim mnoge.



Grešio sam, priznajem, nisam bio cveće,

grešio i za vas koji niste smeli,

pa sad deo mog greha niko neće,

a ne bih ga dao - ni kad biste hteli.

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: ned jan 29, 2012 7:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Vetre, :love9: :love3: :love3: :love3:

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: in memorian Duško Trifunović
PostPostano: čet feb 02, 2012 1:14 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 26, 2011 4:03 pm
Postovi: 9
Lokacija: In and out of time.
vjetar je napisao/la:

Besmrtna pjesma


...
Grešio sam mnogo, učio da stradam
leteo sam iznad vaše mere stroge
grešio sam, jesam, i još ću, bar se nadam
svojim divnim grehom da usrećim mnoge.

Grešio sam, priznajem, nisam bio cveće,
grešio i za vas koji niste smeli,
pa sad deo mog greha niko neće,
a ne bih ga dao - ni kad biste hteli.


:notworthy:

_________________
A strange attractor is a complicated set with a fractal structure towards which a variable,
moving according to the dictates of a dynamical system, evolves over time.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: My 3Dmind SelfExpirience of Đoles Song „Živeti slobodno“
PostPostano: sri feb 15, 2012 7:37 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jun 11, 2010 9:35 am
Postovi: 7
My 3Dmind SelfExpirience of Đoles Song „Živeti slobodno“

Davno ti je vrag/ego zaseo na prag, Zemljo/Čovječe.
Niko živ se ne seća tolikih nesreća za jednog [*]vezira/[*]Demijurga.
Oko tebe komšije podižu bedeme jeda i prezira/Sama oko sebe podižeš ograničenja.
Tog još nije bilo ludama je milo ostale je stid./"Tijelesno vozilo" „luduje“ u materijalnom hedonizmu, a duboko u sebi se sramiš onoga što trenutno na ovoj razini postojanja jesi. [*zanimljiv analogični kontrast na priču o jabuci, Adamu, Evi, zmiji i progonu iz Edena]

Crne hronike i harmonike sitan rock roll./Plitka zabava iluzije.
Bajke da na kraju ponajbolji ostaju više ne prolaze./Iluzija slabi
S tamne strane globusa bolje se vidi da najbolji odlaze.
Pločnici Toronta oči boje fronta lozinka svih nas./Prirodna težnja ka slobodi.

Na šta se priča svodi? Parole o slobodi. / „Svi“ pričaju o slobodi, a „nitko“ ne zna što je sloboda.
Šetači-preletači? Slaba potpora. / Životni suputnici uglavnom nisu ništa svjesniji.
Nije to glava-pismo. Ili jesmo ili nismo? /Ti si i sve i ništa.
Ovo srce bubnja večni tam-tam otpora: /Težnja ka oslobađanju od Demijurga.

Živeti slobodno. Svetom se oriti. / = 1 = 0
Okićen perom sokola. Za urok protiv okova. / "Prevlašću" duše nad "programiranim" tijelom dolazi sloboda. [dizanje iznad "programa" / prepuštanje "programu" / kontroliranje "programa"]
Živeti slobodno. Pesmom pokoriti. / Umjetnost ukazuje na slobodu.
Tvoj steg na svakom gradu je gde ti se neko raduje.

Probati jug ko zrno grožđa sa dlana bogorodice.*
Liznuti so sa onog gvožđa za koje vezu brodice.*
Slušati vetre kako gude u bele stepske jasene.*
Zajtiti vode koje bude gene u nama spasene.*

*Jedinstvena i prelijepa iskustva na ovoj razini postojanja. Ovdje je fenomenalno dočarano „polusvjesno“ iskustvo koje je daleko opsežnije od uobičajenih ljudskih iskustava.

Čim se pomene fantom promene sevnu šlemovi / Revolucija i otpor istoj kako „uspavanog“ pojedinca tako i „uspavanog“ društva. Bi / ne bi. ((analogno sa „Nepotrebno precrtaj“ – Azra ~~ „sidi di si, ni za di si nisi“))
Žali bože matore, oni se zatvore čim gazde podviknu.
Upiru se deca da rođene očeve od laži odviknu.

Šta na kraju bidne? Putnici za Sidnej, izlaz taj i taj. / Buđenje kroz svojstven odabir te i te „zečije rupe“.

Dokle, bre, da nas voza zli čarobnjak iz Oza? / Demijurg je demijurg. Ono/ona/on nije dobro/dobra/dobar. On/ona/ono nije zao/zla/zlo. On/ona/ono je dobar/dobra/dobro. Ono/ona/on je zlo/zla/zao. Jednostavno jednom riječju - Demijurg.
Dokle taj glupi džoker ćuti, dobro je? Ma nije... / Do kada će trajati ignorancija duše?
Ma, čitav plen da skupe, pa ne mogu da vas kupe. / Vaše duše nisu na prodaju...
Da vam mladost kao sitan kusur odbroje. / ...ma koliko ste zaboravili na njih.

Živeti slobodno. Svetom se oriti. / = 1 = 0
Okićen perom sokola. Za urok protiv okova. / "Prevlašću" duše nad "programiranim" tijelom dolazi sloboda. [dizanje iznad "programa" / prepuštanje "programu" / kontroliranje "programa"]
Živeti slobodno. Pesmom pokoriti. / Umjetnost ukazuje na slobodu.
Tvoj steg na svakom gradu je gde ti se neko raduje.

Svako je jutro novo ušće. Poteci kao rečica.. / Uvijek se možeš „probuditi“.
Neka se trnje plete gušće. Nebo je tvoja prečica.*
I zdrobi lažne dijamante ko ljusku šupljeg oraha.*
Nek bulevari sveta pamte muziku tvojih koraka.*

*Jednostavno predivni sthiovi . Značenje istih je bezgranično“komplicirano“ za rekapitulirati, a u isto vrijeme je izuzetno jednostavno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: čet feb 16, 2012 12:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Нека топли небески ветар

Нежно дува изнад твој куће.

Нека Велики дух

Благослови све који ту улазе.

Нека твоје мокасине

Праве срећне трагове у много снегова

И нека дуга

Увек додирује твоје раме

(molitva americkih indijanaca

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: uto apr 10, 2012 6:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
pesma u boji

http://ultrakeen.blogspot.com/search/label/poezija

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: uto apr 10, 2012 7:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 10, 2010 7:57 am
Postovi: 141
ne smaraj \:D/

_________________
moja parola za bolju svjes: ni tacke ni zareza to sam sad smislio samo da mi se odrzat :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: pet jul 20, 2012 11:52 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Edgar Allan Poe je napisao/la:
From childhood's hour I have not been
As others were; I have not seen
As others saw; I could not bring
My passions from a common spring.
From the same source I have not taken
My sorrow; I could not awaken
My heart to joy at the same tone;
And all I loved, I loved alone.
Then- in my childhood, in the dawn
Of a most stormy life- was drawn
From every depth of good and ill
The mystery which binds me still:
From the torrent, or the fountain,
From the red cliff of the mountain,
From the sun that round me rolled
In its autumn tint of gold,
From the lightning in the sky
As it passed me flying by,
From the thunder and the storm,
And the cloud that took the form
(When the rest of Heaven was blue)
Of a demon in my view.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: pet jul 20, 2012 8:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Neka prva ideja bude pitanje koje ćeš postaviti sebi.
Neka prvo pitanje bude izvorno.
Neka izvor budeš samo ti...

Neka druga ideja bude korak koji ćeš napraviti
Neka korak bude u pravom smjeru.
Neka smjer bude samo tvoj...


BY ME.. :love3:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Poetski kutak
PostPostano: sub aug 18, 2012 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima

:love9:

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 583 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz