Sada je: čet mar 28, 2024 10:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Saveznik
PostPostano: sub aug 17, 2013 12:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 15, 2013 9:40 pm
Postovi: 1
Pozdrav svim korisnicima ovog foruma!
Dosta sam čitao Carlosa Castanedu pa ipak mi još mnogo toga nije jasno.
Vrlo me zanima jedan vidik Don Juanovog učenja a to su saveznici.
Šta su saveznici po vašem mišljenu?
Unaprijed Hvala za vaše dragocijene odgovore!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: pon aug 19, 2013 1:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Pa mozda ne bi bilo lose da malo procitas o denzitetima,dimenzijama,sve to imas na forumu.Jednostavno objasnjenje je da su saveznici bica koja naseljavaju dimenziju blisku nasaj s tim da su oni neorganski,dakle etericni.E sad ja diskutabilno da li navedeni saveznici zive samo u trecem denzitetu ili da li su uopste trecedenzitetska bica.Kasstaneda se ne bavi koliko ja znam ovim objasnjenjima,medjutim govori da oni naseljavaju Zemlju.Eto to je moje poimanje pomenutih neorganaca.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: ned sep 01, 2013 1:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
tigana je napisao/la:
Pozdrav svim korisnicima ovog foruma!
Dosta sam čitao Carlosa Castanedu pa ipak mi još mnogo toga nije jasno.
Vrlo me zanima jedan vidik Don Juanovog učenja a to su saveznici.
Šta su saveznici po vašem mišljenu?
Unaprijed Hvala za vaše dragocijene odgovore!

To su spojne točke anorganskih bića.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: pet sep 06, 2013 11:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Saveznici nisu toliko nepoznati ljudima. U Koranu im je napisan cjeli dio sam za sebe, tekst o Djinima. O bicima koji je Alah stvorijo prije covjeka, stvorio ih je od vatre bez dima, oni su vec duze na ovoj zemlji nego mi. Kod Sufija je Djinn nesto sto vide i mogu potjerati ako su Djin lose namjere.

Oni zive s nama na ovoj planeti, mogu se vidjeti na mjestima u sumi, u noci, mjesta koja su poznata kao mjesta moci, najvise su to pusta mjesta gdje su stjene ili voda, po noci je moguce na tim mjestima imati kontakt s njima.
Naravno tek istinito ako se dozivi :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: sub sep 07, 2013 11:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Vag je napisao/la:
Saveznici nisu toliko nepoznati ljudima. U Koranu im je napisan cjeli dio sam za sebe, tekst o Djinima. O bicima koji je Alah stvorijo prije covjeka, stvorio ih je od vatre bez dima, oni su vec duze na ovoj zemlji nego mi. Kod Sufija je Djinn nesto sto vide i mogu potjerati ako su Djin lose namjere.

Oni zive s nama na ovoj planeti, mogu se vidjeti na mjestima u sumi, u noci, mjesta koja su poznata kao mjesta moci, najvise su to pusta mjesta gdje su stjene ili voda, po noci je moguce na tim mjestima imati kontakt s njima.
Naravno tek istinito ako se dozivi :)


Vatrene kugle koje Don Huan spominje??

Ima jedan dokumentarac o najvecem romskom naselju na Balkanu ( u Makedoniji) i zove se Shutka, knjiga rekorda.
Dokumentarac je Predobar!!!! tako lude price zivotne.
U tom filmu neki ljudi spominju dzinove cak onako strastveno opisuju kako izgledaju kako se krecu i kako ih plase, ulaze im u kucu itd:)
A ima jedan koji se zahvaljuje bogu sto nije ostavio pusenje jer dzinovi ne vole dim i kao cigara ga je tad spasla:D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: sub sep 07, 2013 12:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Pogledajte:
http://www.youtube.com/watch?v=4HKuSAg4NH8


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: sri sep 11, 2013 12:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
No, pa sve ima svoje centriranje percepcije, pa čak i džin :-"
Elem, figurativno je saveznik to što je. Šamani ih koriste da bi primili stranu energiju potrebnu za vizije. Šaman, kao što i mag to čini najpre gleda da se makne sa razuma a onda mu je potrebna moć. Moć mu može pružiti anorgansko biće koje mu je blisko i srodno. Saveznik je srodnik, naša familija iz drugog sveta.
Čuli ste nekada muziku u svojoj glavi :lol: to ju nam saveznik instalira svojom energijom. S druge strane, oni su veliki privjesci, što neznam šta sve može značiti. Napad saveznika je nešto vrlo opasno jer izaziva strah, gubljenje uma, neracionalnost...možda i morbidnost, zato što on nema pravila.
Najbolje je da se zaobiđu ta bića i da se misli na ljubav :D

Mislim da se treba uhvatiti u koštac sa saveznikom jer je on lovac naše svesti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: uto jun 17, 2014 1:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
robotix je napisao/la:

Mislim da se treba uhvatiti u koštac sa saveznikom jer je on lovac naše svesti.


Sta to znaci uhvatiti u kostac s saveznikom?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: uto jun 17, 2014 1:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
Prije nekog tjedna sam si nabavio orgon, za stan i za stavit u djep. Taj dan kad je orgon stigao, pojavili su se opet i saveznici. Izgleda da ih je orgon privukao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: sri jun 18, 2014 12:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 8:38 pm
Postovi: 182
Dali ih vidis, kakva je komunikacija, za sta pomazu ...... ?

_________________
Malo humora nije na odmetu . http://www.signsfunny.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: čet jun 19, 2014 1:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
susuru je napisao/la:
Dali ih vidis, kakva je komunikacija, za sta pomazu ...... ?


Vidim ih i drugi ih vide, komunikacija s njima je uvjek ono sto je u tvojim mislima, osjecajima.

Pomaganje to nebi zvao, iako su nekoliko puta i pomogli. Ali vise rade to radi sebe, bar mi to tako izgleda.

Jos neznam sta oni zele od mene, ali Izgleda da se samo radi o razmjeni energije.
U jednoj stvari su mi pomogli, jer budu i u obliku covjeka s menom u svakodnevnom zivotu s drugim ljudima i posto to mogu je to bilo za moju svjest nesto kao pomoc, jer je Po tome sve moguce sto si covjek moze zamisliti, sa voljom i namjerom.

Tesko mi je objasnit kako je biti s njima, kao da si s covjekom Ali ipak je na njima nesto sasvim neljudsko, pogotovo komunikacija, jer kao da te citaju. Zanimljivo je kako ih drugi vide, kao da nesvjesno vide sta su u stvarnosti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: pet jun 20, 2014 10:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Vag je napisao/la:
robotix je napisao/la:

Mislim da se treba uhvatiti u koštac sa saveznikom jer je on lovac naše svesti.


Sta to znaci uhvatiti u kostac s saveznikom?

Dobro pitanje :-k očito je da je čovek konstantno u nekom popisu, a taj popis zna i saveznik, i samim tim zna sve o čoveku. Uhvatiti se u koštac bi tu moglo biti da se prepozna svoj odnos prema znanju da saveznik zna sve o tebi iz razloga protivurečnosti koje će nastati u umu onog pojedinca koji s jedne strane prikriva tu istinu smatrajući je neistinom, koristeći takav odnos prema svom pravu. Pojedinac ili veruje da saveznik zna sve o njemu ili ne veruje. Zbog nastale protivurečnosti kod pojedinca, saveznik stvara utvaru. Saveznik u svakom slučaju stvara obmanu. Obmana je ustvari podmitljivost pojedinca. Treba poći od svoje podmitljivosti koja se ne ogleda u svojim očima trenutno zbog želje da se živi u “sada“, u trenutačnosti. Podmitljivost je ovde želja za spoznajom nepoznatog, a saveznik je sam po sebi nepoznat


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: čet jun 26, 2014 11:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196
gavranius je napisao/la:
Vag je napisao/la:
robotix je napisao/la:

Podmitljivost je ovde želja za spoznajom nepoznatog, a saveznik je sam po sebi nepoznat


Jeste, tako je nekako.

Ali nepoznato je jos nesto vise od saveznika, i saveznik je u nepoznatom.

Mi smo njima isto na neki nacin nepoznati, interesantni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: pet jun 27, 2014 9:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
A dali je Karlito imao saveznike??

Izgleda da nije. Čudno je to nekako. Ma ja lično verujem da ama baš ništa neće da ti pomogne ako nema od toga kakvu korist. Koju korist može da ima to što se zove saveznik? Eto razmišljam, jer to ne može da se zna...vidim da to može da ima udeo u dogovoru da je ono vlasnik jednog dela energije od čoveka ali iz oblasti senke čovekove, znači mesta gde pada senka od čoveka...i sad ono bira lokaciju iza temena glave...i sve što daje čoveku je mračna energija kojom se lako kreira vizija...Kako neko vidi to kao čoveka?..verovatno da njihova energija preko čoveka stvori s lakoćom postojanost projekcije.
Šta računam još za ovu filozofiju?
Čovek nije telesan, a svet je iluzoran, dakle, iz sveta neorganaca nastane direktni link na čovekovoj senci. To biće nije tu nego se pruža iz svog sveta trenutačno. Ono centrira sopstvenu projekciju na dva mesta, i u svom svetu je a i na polju blizanačkog sveta ovom našem čvrsto utemeljenom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Saveznik
PostPostano: pon jul 28, 2014 12:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 04, 2008 3:06 am
Postovi: 196


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 10 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz