Sada je: čet mar 28, 2024 10:25 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri dec 07, 2016 8:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Nikad ne čitam što sam prije napisala i zaista ne znam što sam sve pisala. Bitno je samo ono što trenutno vidim. Ako se još netko nađe u tome...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned dec 18, 2016 4:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Svi se sjećamo M. Jacksona koji se držao za spolni organ kod pjevanja i onda su svi izvođači na svijetu to ponavljali, ne samo njegovi imitatori. To je postalo kao nešto cool. Dakle, lako je mase programirati. Jednu zvijezdu platiš da nešto učini i hiljade isto ponavljaju
Tako je prije nekih pet godina postalo popularno da zvijezde kao slučajno izlaze iz automobila pa im se "omakne" i novinari uslikaju njene gaćice. Zatim su zvijezde iz cijelog svijeta i domaće na sve strane širile noge da se uslikaju gaćice.
Sad je popularno da zvijezde hodaju u prozirnim haljinama i ne nose gaćice i grudnjake. Također je popularno da su gotovo sve silovane kao djevojčice. Incest, također, vrlo poželjno.
Prema svemu, kraj vremena je blizu i poželjan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pon dec 19, 2016 5:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Knjiga o Jobu. Ova knjiga se nalazi u Starom zavjetu. Job i njegovi prijatelji u 25 stranica iznose argumente za Boga i argumente protiv Boga. Job, kao i mi danas, govori:- Pa , Bože bio sam dobar i pravedan, zašto si mi dao toliko zla, zašto ja, Bože, zašto bolest, zašto zla sudbina?
Na kraju knjige Job izgovara ovih nekoliko rečenica...
A Job ovako odgovori Jahvi: "Ja znadem moć je tvoja bezgranična; što god naumiš, to izvesti možeš. Tko je taj koji riječima bezumnim zamračuje božanski promisao? Govorah stoga, ali ne razumjeh, o čudesima meni neshvatljivim. O, poslušaj me, pusti me da zborim: ja ću te pitat, a ti me pouči. Po čuvenju tek poznavah te dosad, ali sad te oči moje vidješe. Sve svoje zato ja poričem i kajem se u prahu i pepelu."
Nakon ovih riječi Bog je obnovio Jobov život.

Job je rekao nekoliko rečenica...govorim o Bogu, ali ne razumijem; mislim da ga poznajem. Kao i ljudi današnjice- govore o Bogu, ali ne poznaju ga i ne razumiju.
Ego nam govori: Zašto ponavljati beskonačne molitve? :" Smiluj nam se, Gospodine. "
Ego nam govori: Samodostatan si.
Upravo ponavljajući molitve programiramo svoju podsvijest u korist Boga, a protiv ega.

Obično kad odlazimo spavati mislimo na brige i probleme. Tako programiramo svoju podsvijest na brige i probleme. Potrebno je misliti na neku svoju sretnu misao, tako ćemo se programirati na sretne misli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri dec 28, 2016 3:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
U Radu na sebi potrebno je promatrati sebe da bi mogao nešto mijenjati kod sebe, napredovati, pobijediti svoju mehaničnost.
Vježba. Uzmite jednu dugačku uzicu, oko jedan metar. Svaki put kad vas nešto naljuti, država, zakon, susjed, muž, šef, neka nepravda, ili čak film, ili utakmica, napravite na toj uzici jedan uzao. Uskoro će se uzica toliko skratiti da ćete morati ju baciti i uzeti drugu. Začudit ćete se koliko ste zapravo ljuti. Tako ćete prisiliti sebe da promatrate sebe. Stavljate se u ulogu promatrača. Gurđijev kaže da bez ovog prvog najvažnijeg koraka nema nikakvog duhovnog napretka.
Probajte osam dana, uloga promatrača je ugodna, uočit ćete svašta kod sebe, ne mogu objasniti ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto jan 03, 2017 11:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Poslije praznika, praznikovanja osjećamo prazninu. Jako mi je dobro poznat taj osjećaj. Ove godine ne osjećam prazninu, osjećam se pojednako prije i poslije praznika.
Euforija, veselje je na neki način laž kao i pretjerana tuga, briga. Dakle, molitva nas uravnotežuje, dvadeset minuta molitve svakodnevno nas dovodi u ravnotežu, smiruje nam pretjerano radosne ili pretjerano tužne osjećaje, i smiruje nam kaotične misli. Na neki način prepuštamo se u ruke božje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 13, 2017 8:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Postoje razni teoretičari, filozofi koji govore o duhovnosti, Bogu, smislu života, psihi. I, to je dobro. Čitajući razvijamo svoje razumijevanje, bolje razumijemo razne ljude i razne stavove.
Međutim, kad se molimo, primjerice molimo krunicu...ne možemo se sjetiti što zapravo molitva jest. Kad slušamo razne autore i teorije o duhovnosti, to je kao da vam netko priča kako je čokolada ukusna, od čega je nastala, koliko ima postotaka ovoga i onoga, koliko je korisna i zdrava, a kad molimo krunicu, to je kao da jedemo čokoladu, a ne slušamo samo priče o njenom ukusu.
Jer što dobivaš molitvom? Uništavaš svoj ego, odnosno svoju gordost, odnosno svoju oholost. A to je prvi grijeh. Sjetimo se Adama i Eve: mogu bez Boga, Bog sam ja, Bog nije moj prijatelj, znam bolje od Boga, Bog je daleko,...
I, naravno, pošto smo slabi,i brzo zaboravljamo, a i vrag radi svoj posao, onda moramo svakodnevno moliti, odnosno svakodnevno razbijati svoj ego.
Da li je nešto istina ili laž, u našim životima ili u nekim teorijama? Kao što znamo laž može biti dobro zamaskirana, ali opet ostaje laž. Zato je potrebna molitva koja će ego uvijek držati na distanci i neće mu dozvoliti da se razlaufa i odvede čovjeka na krive staze.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned jan 15, 2017 6:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
http://www.vestinet.rs/pogledi/ostroski ... -mi-i-gore


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto jan 17, 2017 6:13 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Lazarev kaže da molitva čovjeku može i naškoditi. Ako se čovjek moli, a nije dovoljno dobrohotan ili gotovo naivan. ....molitva mu može izazvati probleme, a može i umrijeti. Dakle, možeš razbiti sebe, a ako izdržiš i ne uništiš sebe, a ustraješ, možeš razbiti iluzije oko sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto jan 17, 2017 8:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jan 17, 2017 8:27 pm
Postovi: 14
Nije bitno da molis i da se ispovijedas. Isus je prosvjetitelj. On je bio zamjena bogu koji je umro ili koji je daleko, kako shvatis. Nije bitno ponavljam biti vjernik, nego je bitno da si boziji duh, da si isus, da si unutra, da si svoj svemir.. niko ti ne moze govorit sta je Bog, sam zakljucis da je on tu u tebi i kakav je. djavo se igra s ljudskim umovima, zato ne vjeruj u nista sto je proizvedeno ljudskim umom, vjeruj sebi.. svijet vode djavoli,zato su ljudi zatupljeni


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jan 18, 2017 9:30 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
slažem se


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri jan 18, 2017 10:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
http://www.bebamur.com/blog/jezik-visih-sila


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 20, 2017 9:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Neke točke u koje vjerujem...
1. Postoji vrhovno biće, a zovemo ga Bog koje je stvorilo kamenje, leptira i ljudsko biće i sve ostalo. Bogu se molim ili tom biću ili Duhu. U Starom zavjetu su opisane brojne čudne stvari. Stari zavjet zove se Zakonik i zašto nam je onda čudno da je poneki svećenik neke svjetovne stvari pisao kao što ih i danas pišemo u zakonima, i onda je samo dodao da je to Jahve rekao.
2.Isus Krist. Čudo je čudo ili nije čudo. Ako je mogao hodati po vodi, umiriti oluju, ozdravljati, oživljavati, onda je mogao biti i bezgrješno začet i uskrsnuti od mrtvih.
Zli ljudi se mole Sotoni i moraju žrtvovati neko dijete da bi napravili povoljan vjetar koji će pokrenuti rat i ubijanje milijuna ljudi. Žrtva na oltaru zla i pokreće se veliko zlo.
Isusova žrtva na oltaru dobra i pokreće se veliko dobro, otkupljenje grijeha svih koji povjeruju.
3.Čovjek je stvoren na sliku Božju i čovjek je sukreator s Bogom. Ako čovjek surađuje s Bogom, moli se, priznaje ga svakodnevno, onda će Bog čudesno djelovati na njegov život.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: ned jan 22, 2017 2:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Ponešto iz budizma.

Princ Sidarta ili Buda meditirao je oko šest godina i posve se iscrpljivao. On i njegovi učenici jeli su ptičji izmet, ili zrna riže. Onda je čuo poruku: ako previše zategneš žice na instrumentu, puknut će; ako ih ostaviš labavo, neće svirati. I tada je shvatio: srednji put. Odmah se okupao i počeo jesti. Danas bi to preveli: red molitve ili meditacije, red svakodnevnih obaveza. Srednji put.

Mara ili nekakav zli bog imao je pet kćerki: Neznanje, Ponos, Strah, Požuda i Pohlepa. Zbog neznanja i ponosa (oholosti) ne želimo moliti ili raditi neku duhovnu praksu. A kad bi molili riješili bi se straha( od siromaštva,samoće, budućnosti, bolesti...),zatim pohlepe i požude. A, naravno, kad bi se riješili toga osjećali bi se Slobodni.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: pet jan 27, 2017 10:08 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Pisala sam već o ovom, ali da ponovim. Čovjek ima bar tri uma: fizički, emocionalni, misaoni. Kod nekog je više razvijen jedan um, kod nekog drugi ili treći. Zbog toga se ljudi teže razumiju međusobno. Trebali bi pokušavati razvijati sva tri uma.
Misaoni tipovi su oni koji puno čitaju, pišu, raspravljaju, razmišljaju.
Fizički tipovi su oni koji rade, obavljaju posao iza posla, i još stignu u teretanu ili na sport.
Emocionalni tip je najteže shvatljiv. Rekli bi da je to putem molitve (ili druge duhovne vježbe koje ne poznajem, pa neću pričati) isključivanje razmišljanja, odnosno logike, odnosno pitanje vjere. Da objasnim...Liječnik kaže osobi da ima rak i da će umrijeti, i logika čovjeku govori da će zaista umrijeti, ili misao kaže da će umrijeti. Čovjek ulazi u stanje opuštanja, molitve ili vjere i onda je logika drugačija, logika ozdravljanja ili spasenja.
Logika sva tri tipa je različita. Ono što je meni logično, nekom drugom nije logično.
Da bi bili potpun čovjek potrebno je razvijati sva tri uma.
Ako sam više misaoni tip i ako nešto čitam, proučavam, onda moram raditi nekoliko sati fizički da razvijem svoj drugi um. I obrnuto. Jednima i drugima potrebna je molitva jer putem molitve stabiliziraju se prejake negativne emocije tuge, boli, bijesa, očaja , kao i prejake pozitivne emocije zaljubljenost, euforija itd.
Uzet ćemo primjer narkomana koji moli krunicu, on smiruje svoje prejake emocije koje ga i navode da se drogira, i više nema potrebu za drogiranjem. Bilo koji problem na poslu, u obitelji je naša droga koje se treba riješiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: uto feb 07, 2017 12:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Vaše molitve ne trebaju Bogu, vaše molitve trebaju vama. Putem molitve svladavate Strah, Požudu, Pohlepu. Da bi uopće počeli moliti morate imati Znanje i svladati svoju Oholost. Kad pobijedite Strah, Požudu, Pohlepu, Neznanje i Ponos ( zmije) onda ste stekli Oslobođenje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sub feb 11, 2017 11:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Bioenergetika i T.R.E.- emisija Na rubu znanosti
U ovoj sam emisiji uočila zanimljivu metodu...Radi se o slijedećem... U nekoj stresnoj situaciji glumimo da nam nije stresna. U tome smo svi majstori. Osim što...osim što ne možemo prevariti svoje tijelo. Tijelo zna. Tako se to vidi na razne načine: grizemo usnice ili nokte, ili podignemo ramena, ili se pogurimo, ili ukočimo vrat, ili nam noga poigrava, ili se obrve slože u tužan ili bijesan izraz, ili ubacuješ u sebe slatkiše ili alkohol itd.
Ova metoda govori kako se to radi sa stručnjacima, ja govorim o samopomoći. Dakle, pojačaš još više svoj ukočen vrat ili tremor noge , pojačaš to, ili pojedeš još jednu čokoladu. Pojačaš to još pet ili deset minuta, uočiš zašto to radiš i zatim prestaneš to raditi, otpustiš.
Dakle, radi se o promatranju sebe, svog tijela koje ne možeš prevariti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri feb 22, 2017 2:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
-Što je ljubav prema Bogu?
-Ljubav prema Bogu koja se iskazuje kao molitva. Ukratko, moleći se čistimo svoju dušu, duše svoje djece, obitelji i bližnjih. I onda se mijenja sve, popravlja se zdravlje, loša sudbina, financije. Molitva te lagano mijenja, postaješ kao dijete, neviniji, jednostavniji, ispravnije reagiraš na događaje. Svatko ima izgrađenu svoju nekakvu Ličnost. Međutim, moleći se Ličnost se polira i mi postajemo ono što smo bili kad smo se rodili, Biće. I kad djelujemo iz Bića, onda je to ispravno ili ispravnije. A mnoge nevolje su nas i pogodile jer smo pogrešno usmjeravani iz vlastite Ličnosti.
-Je li to koristoljublje?
- Nije koristoljublje. Naravno da svi sebi želimo dobro. Ali, ujutro se ustaneš, moliš- dakle stavio si Boga ispred nekog svog posla, obaveza. Onda ponovo tokom dana i navečer, moliš se, opet stavljaš ljubav prema Bogu u svoj život, u svoj dan. Na taj način ljubav prema Bogu postane važna ili važnija kao i ljubav prema obitelji, poslu, novcu. Prema Lazarevu, postavljaš se ispravno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: sri feb 22, 2017 10:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
pepeljuga je napisao/la:
-Što je ljubav prema Bogu?
-Ljubav prema Bogu koja se iskazuje kao molitva. Ukratko, moleći se čistimo svoju dušu, duše svoje djece, obitelji i bližnjih. I onda se mijenja sve, popravlja se zdravlje, loša sudbina, financije. Molitva te lagano mijenja, postaješ kao dijete, neviniji, jednostavniji, ispravnije reagiraš na događaje. Svatko ima izgrađenu svoju nekakvu Ličnost. Međutim, moleći se Ličnost se polira i mi postajemo ono što smo bili kad smo se rodili, Biće. I kad djelujemo iz Bića, onda je to ispravno ili ispravnije. A mnoge nevolje su nas i pogodile jer smo pogrešno usmjeravani iz vlastite Ličnosti.
-Je li to koristoljublje?
- Nije koristoljublje. Naravno da svi sebi želimo dobro. Ali, ujutro se ustaneš, moliš- dakle stavio si Boga ispred nekog svog posla, obaveza. Onda ponovo tokom dana i navečer, moliš se, opet stavljaš ljubav prema Bogu u svoj život, u svoj dan. Na taj način ljubav prema Bogu postane važna ili važnija kao i ljubav prema obitelji, poslu, novcu. Prema Lazarevu, postavljaš se ispravno.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet feb 23, 2017 5:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
-Kako će mi pomoći molitva tri puta dnevno?
- Tri puta dnevno, osam puta dnevno, nije bitno. Molitva iznutra mijenja čovjeka. Primjer, čovjek koji je naučio krasti intelektom može odlučiti da neće ukrasti, ali čovjek koji moli nema potrebu da ukrade. U tome je razlika. Možete li zamisliti nekog tko se često moli da uvečer planira kako će skoknuti do ljubavnice i prevariti svoju ženu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja duhovna potraga ako nekog zanima...
PostPostano: čet mar 09, 2017 9:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2011 7:28 am
Postovi: 529
Zato bih te zamolio da mi kažeš koji je tvoj način obavljanja molitve? Imaš li neku tehniku koju koristiš, tipa meditacija ili koncentracija...?

Dakle, čovjek je koloplet misli koje naviru bezveze. Kad se moliš, prekidaš taj tok misli, odnosno ispraznio si čašu i sad u tu čašu možeš natočiti nešto novo. Molim krunicu danas, a sutra čitam dvije stranice Biblije, pa opet molim krunicu. Ujutro dvije desetice ili tri, ili cijelu, u podne ili popodne slijedeće dvije desetice, navečer čitam Bibliju ili opet molim krunicu. Nije bitno koliko dugo, bitno je da to bude svaki dan redovito ujutro, u toku dana i navečer, jer "čašu" treba prazniti stalno. Razumiješ li? Krunica je mehanička molitva, ali i nije posve mehanička, baš podobna za čovjeka. Biblija razvija um, kao da svoj život sagledavaš iz novog ugla. Zato ne možeš pročitati Bibliju i odbaciti, jer svaki je dan stvoren za sebe. Svakog dana ti je potrebna Biblija, tako se razvijaš.
Jer, bit je u promjeni karaktera. Ti to ne primjetiš, ali se mijenjaš. Možeš umom odlučiti da nećeš slagati, ali kad se moliš onda se mijenjaš iznutra i uopće nemaš potrebu za laganjem, i slično tome.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz