Sada je: čet mar 28, 2024 1:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: uto jan 10, 2017 8:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Solaris je napisao/la:
:-)
Čini mi se da kad kažemo da nešto jest ovako ili nije ovako, mi zapravo poklanjamo nečemu povjerenje, ali zapravo ne znamo istinu. Kad netko pokuša vlastitim iskustvom utvrditi istinu, mi mu se izokola sprdamo. Ne vidimo da je on mudar. Mada olakšan za izvjestan novac, platio je cijenu svoje potrebe da ZNA, a ne da poklanja povjerenje kojekakvom svojem "znanju" ili "autoritetima". Na duhovnom putu se računa samo ono što ZNAMO, a ne i ono što "znamo" iz treće ruke. A većina našeg znanja je posljedica ropskog povjerenja, a ne ZNANJA.
Ako biram kome ću pokloniti povjerenje, onda ću privremeno pokloniti povjerenje onome tko ima izravno iskustvo, a ne onome tko bez znanja pokušava na temelju sporednih činjenica suditi nekome. Ako je "sudac" u pravu, to ćemo saznati i bez "pljuvakanja" po "osuđenom". Itd.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: pet jan 13, 2017 9:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
autentika je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
JA da ponovim :

Isecak iz "uslova koriscenja" u sekciji webshop. Ovo je duhovito ali prqavno korektno:

"Foundation does sell products for children, but it sells them to adults, who can purchase with a credit card or other permitted payment method. If you are under 18, you may use Keshe Foundation.org only with involvement of a parent or guardian.

Ovo je samo delic, ali kako sam i pretpostavio, oni su se savrseno ogradili od pravnih konsekvenci.

Izmedju ostalog stoji da, ukoliko neko pokrene tuzbu, slaze se da tuzba bude arbitrarnog karaktera i da ne moze zavrsiti kao sudski proces u sudnici. U slucaju odluke u korist tuzioca,
novcana naknada ne moze biti veca od 10 000 $.
I šta je tu čudno!?
U pitanju je fondacija a ne korporacija.
10.000 USD nije mnogo ali ni malo: to je više nego pošteno.
Najbolji suprotan primjer su razni međunarodni hohštapleri koji su opljačkali, bez ikakve naknade oštećenima, balkanski prostor tokom posljednjih 20 god., kao predstavnici raznih fondacija i kvazihumanitarnih organizacija...
:angel4:


Cudno je to sto oni u uslovima koriscenja tj. pravnom aktu kazu da prodaju produkte za decu, ali odraslima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: pet jan 13, 2017 11:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
To je tvoje simplificirano viđenje, kao i niz internetskih laži o ovom inovatoru.
(Na linku https://keshefacts.wordpress.com/2016/1 ... shes-wiki/, se tvrdi kako je, 2014. god., tvrdio da je Mesija.
Interesantno da tako radikalan podatak niko od iranskih vjerskih fanatika nije, ni jednom riječju, komentirao.
Možda je tvrdio da je naučni mesija, na šta ima intimno pravo, no nigdje nije rekao da je Mesija.)
Postoje mnoge ugledne zemlje gdje granica punoljetstva nije 18. god. nego ispod iste.
18 god. je, također, i pravni termin, a ne samo sociološki ili kulturološki.
Mnogi filmovi i drugi autorski projekti imaju ograničenje ispod 16. god., što znači da se onaj koji ima 17 god. tretira kao punoljetan u odnosu na konzumiranje određenoga proizvoda, iako je u datoj zemlji granica punoljetstva 18. ili 21. god.
Isto vrijedi i u priči o Kesheovim proizvodima.
Tužba arbitrarnoga karaktera ga štiti od sudskoga procesa, u kojem tužitelj može osporiti pravo na patent ili patentirani proizvod njegovom izumitelju: ako ne na međunarodnom a ono, svakako, na nivou države gdje se proces vodi.
To se može dogoditi, istina, i u odsustvu sudskoga procesa, ali onda mora doći do izravne tužbe oštećenih državnih organa, jer je država ta koja je odobrila korištenje nekoga proizvoda u svojoj zemlji ili je i sâm patent prvi put odobren u toj državi.
Sudski proces znači tisuće stranâ različitih pravnih akata ili podakata, a svaka zemlja, pored međunarodnih zajedničkih zakona, ima i svoje specifičnosti u odnosu na situaciju u kojoj se dovodi u pitanje autentičnost nečijega patentiranoga proizvoda.
Ergo, Mehran je pojednostavio eventualnu pravnu problematiku i ogradio se od nepotrebnih ekscesa.
Pametno.
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: ned feb 05, 2017 8:12 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Neki ne vide šumu od drveća, ili drveće od šume :angel4:

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: sub feb 25, 2017 9:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Galaksija, sta se desava s Kesheom ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: ned feb 26, 2017 9:52 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Što se tiče Off-grid generatora, njegova distribucija još nije počela. Prema mojim iskustvima a takođe i iskustvima ljudi koji imaju Magravs universal unit i s kojima sam diskutovao stvar, tu ušteda energije iznosi nekih 20-30% s jednim uređajem (većina ih ima jedan) dok opet oni koji ih prave i imaju ih više (kao npr. - ovaj Slovenac), tvrde da dodatni uređaji ne povećavaju uštedu energije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: ned feb 26, 2017 1:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
galaksija je napisao/la:
Što se tiče Off-grid generatora, njegova distribucija još nije počela. Prema mojim iskustvima a takođe i iskustvima ljudi koji imaju Magravs universal unit i s kojima sam diskutovao stvar, tu ušteda energije iznosi nekih 20-30% s jednim uređajem (većina ih ima jedan) dok opet oni koji ih prave i imaju ih više (kao npr. - ovaj Slovenac), tvrde da dodatni uređaji ne povećavaju uštedu energije.


tnx for the info :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Keshe Foundation - Plasma Technology - Free Energy
PostPostano: pon feb 27, 2017 12:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Mike20 je napisao/la:
Neki ne vide šumu od drveća, ili drveće od šume :angel4:
Nema Pavunine reference, ali bi ga mogao naučiti bratstvu i jedinstvu. [-o<


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 88 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz