Sada je: čet mar 28, 2024 8:57 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pon dec 12, 2016 3:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
Ne bih, baš toliko, bio siguran u Laurinu čednost.
Pa zar i sama nije priznala da su je franc. obavještajci pratili u Španiji, tokom njene evropske turneje, prije 2 god.
Ali bih se složio da zna mnogo više od onog čime se predstavlja.
Nešto poput Alexa Jonesa: voditeljstvo i teorije zavjere kao paravan obavještajnog rada.
:P


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pon dec 26, 2016 5:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
10.12. spominju reiki....jako poticajno za mene, staru rikisticu.
Prekrasna im je metafora da su reiki simboli kao auto koji je parkiran i čeka da ga vozač pokrene. Baš slikovito i jezgroivito opisano.
Spominju i umežavanje kao način na koji se može održavati razina i kvaliteta energije...Umrežavanje , dijeljenje informacija, razmjena energije, grupiranje, to me neko vrijeme mučilo pa sam o tome pisala (ali nije donijelo neke rezultate ) jer sam osjetila da se umrežavanje u živo i ono preko interneta ometa. Sabotira.
Spominju i reiki simbole koje su im dali Casiopejci i jedan kojeg nema u meni poznatim sistemima: OHNH TU SHAYTI SUNEHN
Zna li netko o kakvom je simbilu riječ? Kako izgleda?

Budite pozdravljeni!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sub mar 18, 2017 4:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Baš me ljtite
Nitko ne reagira?
Uvjerena sam da je točna tvrdnja da pozitivna promjena je povezana s punim razumijevanjem naše povezanosti sa svim što se događa izvan nas. I da se mora održavati razinu pozitivne energije, i da se to postiže umrežavanjem. Umrežavanjem u bukvalnom smislu. Ljudi povezani u mrežu. Priključeni na mrežu....
I sigurna sam da se umrežavanje ometa. Nastoji prekinuti. A mi to vidimo ali ništa ne činimo.
Umrežavanje je ranije bilo aktivno i na ovoj stranici. Bilo je tu puno ljudi, dnevno se vrtjelo bezbroj postova. Razmjenjivalo se mišljenje, nadopunjavali smo jedan drugog...
NEŠTO nas OMETA, nešto kida spone a mi to mirno gledamo.
Hajmo malo mrdnuti!

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sub mar 18, 2017 7:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Umrežavanje

Prije bih rekao da je sve više ljudi koji su naprosto otišli dalje u svojem shvaćanju stvarnosti i da je sve manje onih koji moraju logički ili kroz gomilanje informacija na mentalnoj razini "posložiti stvarnost". Možda sve naše znanje polako prelazi na intuitivnu razinu gdje ne postoji ono "izvan i unutar nas". Sve, možda još uvijek slabo osviješteno, u našem osjećaju stvarnosti, polako prelazi na razinu na kojoj imamo uvide, a ne više logiku i "znanje". Sve metode "borbe" protiv ovoga ili onoga, možda postaju metode samo za one koji još nisu "kliknuli" i otkrili da im se uvidi dešavaju bez napora. Možda su mnogi, ne do kraja svjesno otkrili da je sve JEDNO i što iz svega toga proizlazi.
Ako smo pažljivo čitali Kasiopejce, ispada da je "sve onako kako treba biti". Tako oduvijek govore i na Istoku. Naravno, uz tu tvrdnju se uvijek u filozofije(ne ove zapadnjačke, jer one same su distrakcija prve klase) unesu mnoge distrakcije od strane hiperdimenzionalnih bića, vlasnika kokošinjca na ovoj planeti, koje nas zbunjuju i uvjere da možda nije sve onako kako treba biti i da moramo nešto "činiti" da bi "napredovali". Uvidi ili ZNANJE, a ne gomilanje "znanja" su jedino napredovanje. Kasiopejci su mudri i uvijek govore na razini koju oni koji postavljaju pitanja razumiju. Zato Kasiopejci i inzistiraju na umrežavanju. Umrežavanje je potrebno da bi se kod ljudi izvanjskim metodama podigla razina svjesnosti i omogućili individualni uvidi. Kad pojedinci nadrastu umrežavanje, prvi znak im je trenutak kad vrlo jasno, putem intuicije i uvida, znaju kako stvarnost funkcionira. Najedamput nema više pitanja na koja ne mogu odgovoriti. Ako sebe pokušaju testirati kroz duže vrijeme da li samo umišljaju ili im se doista dogodilo da imaju odgovore na sva pitanja, otkrit će da je u pitanju ovo drugo. Otkrit će da im se taj novi doživljaj stvarnosti dogodio bez napora i da se oni osjećaju indentično kao i prije tog prelaska. Jedina razlika je u tome da nemaju više pitanja. Odgovori sami stižu i svi su povezani u JEDNO. A to JEDNO ne doživljavamo kao nekakvu božju svijest ili bilo što takvo, ne, samo vrlo jednostavno jasno vidimo da je i olovka i galaksija i tratinčica i misao o tome što ćemo kuhati za ručak, JEDNO.

Umrežavanje je u kontekstu koji pokušavam ovdje pokazati samo jedna mala tehnika pomoći na tom putu prema spoznavanju JEDNOGA. Čini se, barem prema onome što vidim kod svojih prijatelja, da ta razina spoznavanja ubrzano raste. Između dvije kave u gradu vidim da su neki moji prijatelji drastično napredovali u spoznavanju. Najedamput, ono što donedavno nisu uopće razumjeli, niti su u mojim riječima prepoznavali da govorim o nečemu što nema veze s načinom na koji oni vide stvarnost(njima se činilo da me razumiju, a iz moje perspektive nisu imali pojma o čemu govorim), postalo im je jasno. A to bih otkrio tako da bih iz njihovih riječi shvatio da su samostalno stekli novu razinu razumijevanja na kojoj na zadnjoj kavi nisu bili niti blizu. Ne mogu reći da to ponekad ne bude potpuno fascinantan događaj. Nikad ih ne podsjećam na njihovo "neznanje" od prošlog puta jer to nema nikakvog smisla. Trebam im pokazati kako sam ja "duhovno napredniji"? Da, a zašto? Pa sve je onako kako treba biti, zar ne?
Eto, možda takva pojava koja zahvaća sve više ljudi polako ukida potrebu svjesnog umrežavanja i prebacuje umrežavanje na razinu na kojoj ono objektivno i jest. A to je intuitivna razina na kojoj smo svi i sve povezani. U kojoj mjeri je tu svijest o pripadnosti onoj drugoj "mreži" potrebno posebno osvijestiti, mislim da ne treba raspravljati. To se dogodi onda kad se treba dogoditi. Jer je "sve onako kako treba biti". Bilo kakav "napor" je kontraproduktivan. Usporava rast. Ona istočnjačka: "Budi!" mi je tek sada jasna. Ali, dok ne dođeš do te razine razumijevanja, možeš se baviti "tehnikama". Dapače, one su uvijek od pomoći. Dok ih ne prerasteš. Onda postaju ograničavajući faktor. Naprosto zato je sama spoznaja isključivo individualna. Priče o "kolektivnoj spoznaji" su samo priče koje znače samo to da se individualna spoznaja događa sve većem broju ljudi. Na intuitivnoj, "božjoj razini", preskočili smo barijeru i sve više nas se "uštekalo" u tu opću "mrežu" koja je naša i božja svijest. Naime, naša svijest nije odvojena od božje. Ona je samo idividualizirana na način da je bog dao nekim dijelovima sebe samoga osobinu da manje znaju. Istovremeno, bog zna sve i onoliko malo koliko znamo mi, svaki od nas pojedinačno. Naime, bog se na taj način igra. Samom sebi otkriva samog sebe. Da bi bilo zabavno, stvorio je beskrajnu raznolikost stvarnosti. Sve to funkcionira kao kompjuterska igrica. Nema preskakanja, svaku razinu moramo potpuno savladati da bi mogli prijeći na sljedeću. Odakle programerima ideja da kreiraju takve igrice? ;-)

Sve što postoji su lekcije.
-Kasiopejci-

Čini mi se da "akcija" nije potrebna. Ona se događa uvijek sama od sebe, unatoč nama.
Otprilike ovako:
"Svi smo mi u posjeti ovom vremenu i ovom mjestu. Mi samo prolazimo. Naša svrha ovdje je da promatramo, učimo, rastemo, volimo... i onda da se vratimo kući.”
-Aboriđini-

Osim sudjelovanja na forumima, odnedavno pišem i blog. Pošto nemam nikakvih komercijalnih aspiracija, neka se ova poveznica ne smatra reklamom, nego samo još jedno mjesto na kojem bi radoznali možda mogao pronaći zrno koje sam možda uspio kljucnuti:
https://puzzle51.wordpress.com

Pošto je sve stvarnost, neka nikoga ne zbunjuje moje bavljenje svakodnevnom stvarnošću u blogu. Uvijek našu svakodnevnu stvarnost gledam iz dva aspekta, iz aspekta onoga što cjelokupno jest i iz aspekta nekoga koji pokušava demonstrirati, u okvirima svojih spoznajnih snaga, kako imati otvoreni um i prevazići našu temeljnu programiranost. Krešimir Mišak je u ovom svojem dragocjenom tekstu pokazao kako smo vrlo jednostavno i duboko programirani značenjem riječi:
http://www.objave.com/phpBB3/viewtopic. ... start=1380

Povremeno moje reakcija sa galaksijskog foruma prenesem na blog. Obratno nije bio slučaj. Ovdje postoji dragocjena ekipa koja postavlja prava pitanja i nudi prave odgovore, i ovo je jedno rijetko mjesto, možda i jedino, na kojem nalazim pravu inspiraciju za svoja razmišljanja. Hvala vam svima! :-)


Sent from my iPad using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sub mar 18, 2017 10:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Hvala što si se javio :-)

Citat:
Kad pojedinci nadrastu umrežavanje, prvi znak im je trenutak kad vrlo jasno, putem intuicije i uvida, znaju kako stvarnost funkcionira.


Ja mislim da baš pojedinci koji su došli do trenutka kad im je sve jasno, koji razumiju kako stvarnsot funkcionir i kako je stvarnost manifestacija svijesti, mislim da baš takvi trebaju umrežavanje . Ima ovdje ljudi koji su godinama izbrusili svoju svjesnost i povezali se sa svojom intuicijom na razini s koje mogu djelovati jako snažno i u svojim pojedinačnim životima ali i globalno.

Zašto bi to umrežavane bilo korisno?
Jer se multipliciraju efekti kad je na okupu grupa .
O rezonanciji ne treba govoriti, to znamo kako radi....Na djelu je sustavno pokretanje rezonancije niskih valova, što se lako može razumjeti: u medijima se širenjem vijesti koje potuču emocije straha, ljutnje, nezadovoljstva sobom, srama, osjećaja manje vrijednosti i konstatnog nezadovoljstva, potiču isključivo niske emocije i ljudi odlično reagiraju i rezoniraju s tim niskim i teškim sporim valovima...Takvi ljudi ne mogu biti intuitivni i ne mogu se razvijati jer su zaokupljeni i jer dozvoljavaju da ih drže nisko, kao poklopljene, kao kad mačka svojim kandžama odozgo poklopi plijen i ne da mu da mrdne. Takvi ljudi su lak plijen i održavaju postojeće stanje poretka sila, dok svjesni ljudi znače promjenu dosadašnjeg hijerarhijsog poretka i raspodjele dobara i energije na zemlji.
Grupa osviještenih (koji vibriraju višim, kraćim i bržim valovima) je puno jača nego zbroj pojedinačnih energija njezinih osviještenih članova. Grupiranje osviještenih je nepoželjno jer bi mogli djelovati na masu koja je na niskoj vibraciji, jer to ne odgovara onome što (ili tko) nastoji držati masu na niskoj vibraciji, podjarmljenu.

Zato se ometa umrežavanje i grupiranje onh koji znaju kako stvari stoje. Mislim da ne stoji da umrežavanje nije potrebno. Mislim da s obzirom na zahuktavanje situacije na Blisko Istoku i u EU i i USA nikad nije bilo potrebnije...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned mar 19, 2017 10:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub okt 17, 2015 12:36 pm
Postovi: 80
Ne mislim da umrežavanje nije potrebno. Samo sam napomenuo da u tom smislu ne treba pretjerivati i mislim da treba u umrežavanju biti apsolutno iskren. I prema sebi i prema drugome. To ne bi trebao biti "projekt" niti bilo što "organizirano". Kad su ljudi svjesni potrebe za umrežavanjem, umrežit će se.
Vjerojatno primjećuješ da nisam od onih koji žudi za akcijom, pokretom, okupljanjem, planom i sl. Iz perspektive naših zapadnjačkih, ispranih i programiranih umova mi, za razliku od onih na Istoku, stalno težimo akciji. Dok oni na Istoku kažu da nije potrebna akcija nego svijest i fokusiranost. Kad si svjestan i fokusiran, najedamput radiš bez napora i svijesti o "akciji" upravo ono što trebaš raditi. Naprosto živiš svoj život bez "aktivističkih" aspiracija. Stvoriš okolnosti u svojem umu, okreneš svoje misli u jednom određenom smjeru i onog časa kad si potpuno preplavljen određenom "idejom" i potpuno uronjen u misli koje kreiraju novu stvarnost, ta stvarnost se počinje događati. Ako toj novoj "stvarnosti" pridaš bilo kakve osobine, počneš je promatrati kao uspjeh, počneš procjenjivati "djelovanje" ili joj dadeš bilo kakve karakteristike izvan njene suštine koja je u tom času upravo takva kakva jest i kakva treba biti, započinješ proces narušavanja svoje "kreacije". Naravno, "kreacija" je tu da unaprijedi svemir i sve što je u njemu, na korist je svima koji su u dohvatu djelovanja, pa tako i za tebe. Jedino tada ta "kreacija" ima osobine i snagu da mijenja generalnu stvarnost.
U tom smislu, Kasiopejci, mudri kakvi jesu, sugeriraju stvaranje okolnosti koje su razumljive zapadnjačkom umu. Znaju oni da je u tom času, za zapadnjačku ekipu koja im postavlja pitanja, takva ideja jedino moguća. Naime, dalje od toga Laurina ekipa i ona sama nisu u stanju razumjeti što bi to trebali učiniti. Što je netko vibracijski usklađeniji sa stvarnošću, to je njegova sposobnost razumijevanja veća. Naš trud i naša posvećenost nisu nužno povezani sa razinom naše svjesnosti. Stoga što većina ljudi ne može razumjeti, zbog naše programiranosti i vjere u neminovnost "aktivizma", da pasivnost i uronjenost u ideju i mirna fokusiranost, bez grča tako uobičajenog na Zapadu, ima dalekosežnije djelovanje nego bilo kakav "aktivizam". Oni koji nas dugo poznaju u jednom času shvate da smo drugačiji. Ne agresivno, ne drastično, nego primijete da nas sada zanimaju malko drugačije stvari nego prije. "Sektaško" umrežavanje ima smisla samo kao prva razina osvješćivanja umrežavanja. Dalje se sve događa i ide prema razini koju sam spomenuo u prethodnom postu.
Činjenica da se mi ovdje dopisujemo je umrežavanje. Pritom jedni drugima pomažemo u razmišljanju nudeći svoju razinu shvaćanja svega. Mi smo svi istovremeno jedni drugima i učitelji i učenici. Na Istoku je vrlo raširena praksa da svaki aspirant na duhovni razvoj mora imati učitelja koji ima ime i prezime, dakle vrlo određena osoba, i da se trebamo prepustiti njegovom vodstvu i njegovoj mudrosti bespogovorno. Koji bullshit! Na taj način mi robujemo, jer su takva pravila igre, nekom polučitelju koji ima svoj uredni ego i "pedagoške mjere" pomoću kojih nas "osvješćuje". Pritom učitelj očekuje da ga shvatimo zato jer on tako kaže. Ako ga ne shvatimo, nismo zreli za učenika. Moramo se predati srcem i dušom učitelju kao bogu samom. Zaboga, kakav je to proces učenja u kojem sebe moramo silovati da bi zadovoljili učiteljeve ideje o duhovnosti?! Silovanje, bilo sebe bilo drugoga, ma iz kojih plemenitih razloga, isključivo je silovanje, prisila! E, to je mainstream institucije učitelja. Naravno da ima i pravih učitelja, čija je mudrost i znanje daleko izvan našeg dosega.
Kasiopejci nisu tako glupi, pa čak i da su predstavnici hiperdimenzionalne rase koja samo hini da nam želi pomoći. U mnogim njihovim kasnijim odgovorima nema bogznakakve dubine i vidljivo je da nude samo ono što može biti shvaćeno, na razini na kojoj može biti shvaćeno. Sve one neobičnosti koje čine naši gospodari, vlasnici ove planete, Kasipejcima služe kao raskošna ilustracija moći naših gospodara i pokušaj da shvatimo da učeći i razumijevajući kako ova božja stvarnost funkcionira, stičemo moć nad samima sobom. To je moć koju nam gospodari ne mogu oduzeti. Dakle, Kasiopejci neprestano aludiraju na našu apsolutnu moć nad samima sobom i pokušavaju nam pomoći da je razvijemo. Prvi korak ka tom razvoju naših moći su razni "aktivizmi". Na Zapadu, to je jedino što smo u stanju razumjeti. Kroz "aktivizam", nekima će ipak doći iz dupeta u glavu.
Sudeći po zadnjim seansama, Kasipejci se dosađuju. Mislim, i ja se dosađujem. Laura i ekipa, barem sudeći po pitanjima koja postavljaju Kasiopejcima, ne samo da su usporili svoj razvoj, nego i nazaduju. Čini mi se da je došlo vrijeme da i Laura i ekipa ponovno temeljito, ali doista temeljito, iznova, ovaj put sa razumijevanjem, prouče seanse koje su nastale u početku komunikacije. Kasiopejci su krenuli dosta nadobudno. A sada se dosađuju. Laura i ekipa se ne dosađuje. Oni misle da vrše plemenitu zadaću promjene stvarnosti. Puknuo ih je ego, a radoznalost koju su imali prvih godina je zamijenjena osjećajem važnosti "misije". Ostali su "aktivisti". Nisu se uspjeli pomaknuti dalje od toga. Njihova duhovna razina, zaključujem iz onoga što mi je dostupno, a to su zadnje seanse, već duže vrijeme opada. Prestali su razmišljati i sada se samozadovoljno bave "aktivizmom". "Aktivizam" je isprazan ako ga ne prati napredovanje u spoznavanju stvarnosti. Taj njihov "aktivizam" je odavno trebao prerasti u nekakvu energetsku jezgru naprednih duhova koji samim svojim postojanjem šire vibre koje mijenjaju stvarnost. Međutim, oni su zastali. Srećom, sam svemir ima svoju agendu i radi ono što je sada na redu u ovom dijelu galaksije, a to je ubrzana promjena svijesti. Laura i ekipa su u većoj mjeri obavili ono za što su bili sposobni. Sada su se na neki način začahurili. To ne znači da mi iz njihovog slučaja ne trebamo učiti. Pošto Kasiopejci sa svojeg šestog denziteta sve vide, onda znaju i znali su da stvari mogu ići i bez Laure. No, ona nije toga u dovoljnoj mjeri svjesna, ili uopće nije svjesna, obuzeta svojom "misijom".
Knjige koje su ostale iza Laure, pogotovo serija "Val", daleko su dragocjenije nego što, čini mi se, i ona sama shvaća. Ona je bila neka vrsta oruđa u rukama Kasipejaca. Nipošto ne želim nipodaštavati njenu inteligenciju, njenu sposobnost razumijevanja, njen ogroman rad, sve ono što nam je ostavila, samo želim reći" popu pop, bobu bob".

Eto, malo sam se raspisao i pokušao iznijeti mali djelić onoga kako ja doživljavam stvar sa Laurom i Kasiopejcima. U onom izvanjskom smislu. Onaj unutarnji smisao djela kojega su nam Laura i Kasiopejci ostavili, treba još uvijek i neprestano proučavati i promišljati.


Sent from my iPad using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sri mar 22, 2017 1:35 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ništa, samo da kažem da što se bilo kakvog „umrežavanja“ tiče, - bez mene. U ovoj 3D realnosti, skoro svako umrežavanje podrazumijeva – „kontejner“. Oni koji se „umrežavaju“ podrazumijevaju grupu ljudi koja djeluje s određene platforme, bilo da se radi o nekoj političkoj, duhovnoj, ovoj ili onoj ideologiji, konceptu ili učenju, pa čak i o „potrazi za istinom“ ili „bitkom za pravdu“. Tu ćemo takođe primjetiti i određenu hijerarhiju gdje će oni „odozgo“ određivati kakve se „istine“, informacije i aktivnosti trebaju međusobno prenositi ili odvijati, među onima koji su umreženi, kako, kada, gdje itd...

U suštini, tu se radi o jednoj aktivnosti suprotnoj individualizaciji ljudskog bića jer čim si se „umrežio“, uhvaćen su u mrežu iz koje se ne izlazi lako, bez obzira na to ko ju je zabacio. Naravno, u sklopu diskusija „umreženih“, može vladati i određeni kosmički altruizam a čak se može razgovarati i o stvarima kao što su individualizacija ljudskog bića i oslobađanje od kontrolnog sistema ove realnosti, međutim, u stvarnosti bi se sve svodilo na jednu šupljijadu, koliko god ona bila sofisticirana.

Međutim, individualni i svjesni ljudi (ukoliko ima takvih?!) se teoretski mogu privremeno udružiti („umrežiti“) na nekom ezoteričkom projektu ali tu ne bi bilo vođe, niti hijerarhije jer bi njihovo razumijevanje onoga što rade i zašto to rade bilo zajedničko i objektivno. Nakon obavljenog posla, koji bi bio za zajedničko dobro ljudske rase, oni bi se „izmrežili“. Isto tako, šta god oni radili, individualno, tamo gdje jesu, bilo bi u jednoj harmoniji jer bi njihove aktivnosti bile zasnovane na svjesnosti, objektivnom viđenju ili poimanju realnosti i na - humanosti.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: čet mar 23, 2017 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
A svijest grupe? (ne kolektivna svijest nego svijest grupe?) Je li netko isprobao kako to djeluje?
Energetska mreža koja nastaje između ljudi iste "frekvencije" podržava te iste frekvencije (bilo da je niska bilo da je frekvencija viskoka..grupa će podržavati )

Galaksija...jedno privatno pitanje, ne zamjeri: jesi li ti ista osoba pod nickom "galaksija" od prije deset godina ili je netko drugi preuzeo voditi forum pa s time i nick "galaksija"?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pet mar 24, 2017 1:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
arwen dor je napisao/la:
A svijest grupe? (ne kolektivna svijest nego svijest grupe?) Je li netko isprobao kako to djeluje?
Energetska mreža koja nastaje između ljudi iste "frekvencije" podržava te iste frekvencije (bilo da je niska bilo da je frekvencija viskoka..grupa će podržavati )

Galaksija...jedno privatno pitanje, ne zamjeri: jesi li ti ista osoba pod nickom "galaksija" od prije deset godina ili je netko drugi preuzeo voditi forum pa s time i nick "galaksija"?

Ko hoće dijeliti svijest i sudbinu neke grupe, to je čisto njegov lični izbor i odgovornost i od volje mu!?

Ovo korisničko ime koristim od početka, čisto prema imenu foruma i vebsajta, tako da niko drugi nije preuzeo ni forum, ni vebsajt. Mada, činjenica jeste da sam bio prvi koji je preveo dosta kasiopejskih seansi iz početnog perioda i tako približio stvar našem govornom području #-o, međutim, prije nekih 11 godina, nakon mog „izmreženja,“ na „paukov“ zahtjev sam ih sklonio s vebsajta ali je stvar ostala i dalje na forumu.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: pet mar 24, 2017 11:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
galaksija je napisao/la:
na „paukov“ zahtjev
:?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sub mar 25, 2017 12:36 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
autentika je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
na „paukov“ zahtjev
:?:

Čisto simboličan izraz koji se odnosi na one koji prave mreže u koje se drugi „umrežavaju“. Tu dinamiku sam prvi put pokušao predstaviti prije 10 godina u tekstu Ezoteričke grupe a kasnije sam to obuhvatio malo šire u tekstovima Kontejneri i Hiper-dimenzionalni napadi. Sve je to pisano na osnovu mojih ličnih a i tuđih iskustava koja su mi bila poznata.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sub mar 25, 2017 7:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Sve što se izgovori može se pogrešno shvatiti

Ti govoriš o jednome a ja o drugome. To na što sam ja mislila nema nikave veze s onim što ti pišeš.
Ja mislim da grupu svjesnih ljudi , onih koji samostalno raspolažu svojom energijom a ne na ljude koji se još nisu oslobodili.
Oni koji samostalno raspolažu svojom energijom i koji znaju, oni su opasni one te koji su nabavili kontejnere. Zato se ometa razmjena znanja i iskustava.

Pokušat ću pojasniti na što ja mislim po pojmom grupiranja

Pitanje iz biologije: zašto ptice lete u velikim jatima kad prevaljuju velike udaljenosti a po šumici lete svaka za sebe? Što se događa unutar jata, koje sile djeluju, kakvu korist pojedinačna ptica ima od skupine unutar jata, kako se ponaša sila u smislu fizike, kako se zbrajaju sile, kakav učinak se dobije u jatu a kakav pojedinačno. (Ima filmića o jatima za pogledati)

Jato prevali ogromnu udaljenost, a pojedinačne ptice ne idu na daleke puteve preko kontinenata. Ako se hoće sprijećiti ptice da odlete daleko znači da treba učiniti nešto da se one ne okupe u jato.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sub mar 25, 2017 8:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da bi samo ovakva „umrežavanja“ ili ovakve „grupe“ imale smisla:
Citat:
galaksija: Međutim, individualni i svjesni ljudi (ukoliko ima takvih?!) se teoretski mogu privremeno udružiti („umrežiti“) na nekom ezoteričkom projektu ali tu ne bi bilo vođe, niti hijerarhije jer bi njihovo razumijevanje onoga što rade i zašto to rade bilo zajedničko i objektivno. Nakon obavljenog posla, koji bi bio za zajedničko dobro ljudske rase, oni bi se „izmrežili“. Isto tako, šta god oni radili, individualno, tamo gdje jesu, bilo bi u jednoj harmoniji jer bi njihove aktivnosti bile zasnovane na svjesnosti, objektivnom viđenju ili poimanju realnosti i na - humanosti.

Dakle, privremeno udruživanje individualnih i svjesnih ljudi kad se za tako nešto ukaže potreba, međutim, mi još uvijek nismo ni individualni, niti dovoljno svjesni, tako da nam je taj koncept, za sada, samo - apstraktan. Naravno, to ne znači da se tako nešto neće dešavati u budućnosti?!

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sub mar 25, 2017 1:08 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 09, 2012 2:34 am
Postovi: 788
galaksija je napisao/la:
autentika je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
na „paukov“ zahtjev
:?:

Čisto simboličan izraz koji se odnosi na one koji prave mreže u koje se drugi „umrežavaju“. Tu dinamiku sam prvi put pokušao predstaviti prije 10 godina u tekstu Ezoteričke grupe a kasnije sam to obuhvatio malo šire u tekstovima Kontejneri i Hiper-dimenzionalni napadi. Sve je to pisano na osnovu mojih ličnih a i tuđih iskustava koja su mi bila poznata.
:thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: sub maj 06, 2017 11:03 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
galaksija je napisao/la:
Mislim da bi samo ovakva „umrežavanja“ ili ovakve „grupe“ imale smisla:
Citat:
galaksija: Međutim, individualni i svjesni ljudi (ukoliko ima takvih?!) se teoretski mogu privremeno udružiti („umrežiti“) na nekom ezoteričkom projektu ali tu ne bi bilo vođe, niti hijerarhije jer bi njihovo razumijevanje onoga što rade i zašto to rade bilo zajedničko i objektivno. Nakon obavljenog posla, koji bi bio za zajedničko dobro ljudske rase, oni bi se „izmrežili“. Isto tako, šta god oni radili, individualno, tamo gdje jesu, bilo bi u jednoj harmoniji jer bi njihove aktivnosti bile zasnovane na svjesnosti, objektivnom viđenju ili poimanju realnosti i na - humanosti.

Dakle, privremeno udruživanje individualnih i svjesnih ljudi kad se za tako nešto ukaže potreba, međutim, mi još uvijek nismo ni individualni, niti dovoljno svjesni, tako da nam je taj koncept, za sada, samo - apstraktan. Naravno, to ne znači da se tako nešto neće dešavati u budućnosti?!

..


Nigde nisam pročitao u kanaliziranom materijalu da je navedeno da je važno da se ljudi udruže u ljubavi, da se zblize i zavole jedni druge, da im je "sagovornik" otkrio kako to da postignu.
Tu se govori o drugim vidovima udruzivanja.
A ima li jačeg "oružja" od ljubavi?
Pominje se preuzimanje vlasti ljudi, ali čime?
Šta nudi kanalizirani materijal protiv porobljavanja?
Pracku


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned maj 07, 2017 10:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
I da roba u srcu oslobodiš izvanjskoga ropstva - šta ćeš time postići? Prvo ćeš ga iz "globala" (univerzalnog) bivanja ljudskim bićem vratiti u (neki) kolektiv jer kao tek otuda se može početi razvijati kao ličnost? Samo se pojedinačan, individua može razvijati bilo kako. Shvaćeno je to još prije 2 milenija. Shvatili su oni "na koje je došao kraj doba". Ne zato što su ikako bolji od ostalih ljudi - već jer kolektiv takve iz sebe sam izbacuje. Jer kolektiv se ne razvija, jer kad bi se razvio svi u njemu bi se poindividualizirali i kao takav bi prestao postojati, a nije u interesu "samosvijesti kolektiva" (kolektivo-svjesti) tako šta. ;-)

@arwen

Citat:
pominju i umežavanje kao način na koji se može održavati razina i kvaliteta energije...Umrežavanje , dijeljenje informacija, razmjena energije, grupiranje, to me neko vrijeme mučilo pa sam o tome pisala (ali nije donijelo neke rezultate ) jer sam osjetila da se umrežavanje u živo i ono preko interneta ometa. Sabotira.


Dobro se sjećam. Nisi nešto puno pisala o tome - tek si pitala. Teorija i praksa topik, ne? Viš ti memorije...

Citat:
Uvjerena sam da je točna tvrdnja da pozitivna promjena je povezana s punim razumijevanjem naše povezanosti sa svim što se događa izvan nas. I da se mora održavati razinu pozitivne energije, i da se to postiže umrežavanjem. Umrežavanjem u bukvalnom smislu. Ljudi povezani u mrežu. Priključeni na mrežu....
I sigurna sam da se umrežavanje ometa. Nastoji prekinuti. A mi to vidimo ali ništa ne činimo.
Umrežavanje je ranije bilo aktivno i na ovoj stranici. Bilo je tu puno ljudi, dnevno se vrtjelo bezbroj postova. Razmjenjivalo se mišljenje, nadopunjavali smo jedan drugog...
NEŠTO nas OMETA, nešto kida spone a mi to mirno gledamo.


Naša povezanost sa svime što se događa izvan nas, kako kažeš - nije ona koju poslije naznačavaš kao "grupe", već upravo ona "kolektiviteta".
A ono što tražiš (ako nije ovo "kolektiviteta" u suštini iako ne želiš "formu" (naziv)), kažeš nije ni ono što Galaksija naznačava "ezoteričnim projektima".

Citat:
Ja mislim da baš pojedinci koji su došli do trenutka kad im je sve jasno, koji razumiju kako stvarnsot funkcionir i kako je stvarnost manifestacija svijesti, mislim da baš takvi trebaju umrežavanje . Ima ovdje ljudi koji su godinama izbrusili svoju svjesnost i povezali se sa svojom intuicijom na razini s koje mogu djelovati jako snažno i u svojim pojedinačnim životima ali i globalno.

Zašto bi to umrežavane bilo korisno?
Jer se multipliciraju efekti kad je na okupu grupa .
O rezonanciji ne treba govoriti, to znamo kako radi....Na djelu je sustavno pokretanje rezonancije niskih valova, što se lako može razumjeti: u medijima se širenjem vijesti koje potuču emocije straha, ljutnje, nezadovoljstva sobom, srama, osjećaja manje vrijednosti i konstatnog nezadovoljstva, potiču isključivo niske emocije i ljudi odlično reagiraju i rezoniraju s tim niskim i teškim sporim valovima...Takvi ljudi ne mogu biti intuitivni i ne mogu se razvijati jer su zaokupljeni i jer dozvoljavaju da ih drže nisko, kao poklopljene, kao kad mačka svojim kandžama odozgo poklopi plijen i ne da mu da mrdne. Takvi ljudi su lak plijen i održavaju postojeće stanje poretka sila, dok svjesni ljudi znače promjenu dosadašnjeg hijerarhijsog poretka i raspodjele dobara i energije na zemlji.
Grupa osviještenih (koji vibriraju višim, kraćim i bržim valovima) je puno jača nego zbroj pojedinačnih energija njezinih osviještenih članova. Grupiranje osviještenih je nepoželjno jer bi mogli djelovati na masu koja je na niskoj vibraciji, jer to ne odgovara onome što (ili tko) nastoji držati masu na niskoj vibraciji, podjarmljenu.

Zato se ometa umrežavanje i grupiranje onh koji znaju kako stvari stoje. Mislim da ne stoji da umrežavanje nije potrebno. Mislim da s obzirom na zahuktavanje situacije na Blisko Istoku i u EU i i USA nikad nije bilo potrebnije...


Arwen, a šta ako ti kažem (ili predložim tek) da to umrežavanje koje tražiš biva nešto što se dogodi automatski, (i kako napomenu Solaris, sasvim intuitivno) kao sastavni dio faze kad u tu fazu dođeš? I onda nećeš postaviti više to pitanje jer ćeš znati o čemu se radi? Kao i kako.
Ono što je upitno u ovome što si pisala je - motiv. Ili još bolje rečeno: s kojom svrhom? Zaista. Ne mudrovanja, već s kojom konkretnom svrhom? Kakve efekte iole drukčije od početne te i takve "frekvencijske rezonantnosti" očekuješ? Postići što?
I onda kad si prvi put postavila to pitanje na ranije spomenutom topiku imala sam ideju šta te zapravo zanima, ali pustila sam tada neke druge tekstove. Jer isto mi je kao i sada bilo upitno upravo rečeno: motiv i svrha?
Slažem se sa Solarisom uvelike - da je to razina više intuitivna, a toliko malo mentalna i tipa razmjene podataka ili informacija na način tipa foruma i očekivane metodologije postanja. Čitaj postove između redaka i naći ćeš cijelo brdo neočekivanih bisera. Naravno, tamo gdje postoji frekvencijska rezonanca, a one gdje ne postoji, možeš ili odbaciti ili arhivirati u neki ćošak memorije (nelokalne lokacije).

Citat:
A svijest grupe? (ne kolektivna svijest nego svijest grupe?) Je li netko isprobao kako to djeluje?
Energetska mreža koja nastaje između ljudi iste "frekvencije" podržava te iste frekvencije (bilo da je niska bilo da je frekvencija viskoka..grupa će podržavati )


Čini mi se da u svoja dva posta iznad upravo o tome Solaris i piše.

S druge strane, da li je u pitanju kroz nekakav "kontejner" - pa i jest i nije. Taj "kontejner" je (tamo) otvoren sa svih strana i kao takav, diskutabilno je, može li se uopće nazvati kontejnerom....

Citat:
Ja mislim da grupu svjesnih ljudi , onih koji samostalno raspolažu svojom energijom a ne na ljude koji se još nisu oslobodili.
Oni koji samostalno raspolažu svojom energijom i koji znaju, oni su opasni one te koji su nabavili kontejnere. Zato se ometa razmjena znanja i iskustava.


Opasni za koga? Aaa... "za one koji su napravili kontejnere"? - ako je to ono što si htjela reći jer malo su se pobrkala slova.
Preformulirat ću: jesi li kojim slučajem čitala Beyond the Himalayas (Murdo MacDonald Bayne)? Jer to što mi se čini da ipak tražiš zvuči mi kao nešto nalik stvarima koje on tamo opisuje. Reci ako griješim... tj. mašim i ništa naznačeno nije u smjeru onoga što tražiš.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned maj 14, 2017 8:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
sen sei...ne tražim ja ništa..
ja samo konstatiram da se ometa povezivanje ljudi koji su dostigli viši stupanj i pokušavam objasniti da vidim tko/što to izaziva i zašto mi to ne vidimo.

Motiv zbog kojega bi bilo dobro da postoje takve grupe (sad mi fali riječ koja bi opisala tip i "tehnologiju" te vrste povezanosti, riječ grupa nije baš dobra a i riječ veza nije dobra, ali možda riječ spone -onako kako je koristi Barara Brennan može opisati tu vrst energetske veze koja se postiže na toj razini osviještenosti) ..dakle razlog je efekt koji se postiže od takve nazovimo je grupe (svjesni ljudi ne mogu biti u grupi na isti način na koji su oni koji nisu svjesni. ovi drugi imaju hijerarhiju unutar grupe -prema tome i vođu, imaju odnose podređenosti i nadređenosti, imaju odnose uzimanja-davanja...svjesni ljudi drugačije funkcioniraju)
Moglo bi se to usporediti s grupnom meditacijom i efektom koji se postiže meditacijom u grupi.

Knjigu koju spominješ nisam čitala. Ovo na što mislim je bliže Tajni Sambhale-zadnjem dijelu Celestinskih proročanstava.
To što bi se moglo postići je Sambhala. Ali nismo još na tom stupnju..ili možda je točnije reći da nema još kritične mase svjesnih ljudi potrebne da se stvori taj efekt realizacije čiste svijest i fizičkm obliku. Svijest u ovom trenutku nije "dovoljno čista za maksimalan efekt" ali mislim da ima dovoljan broj pojedinaca čija je svijest dovoljno čista da potakne čišćenje kod nesvjesnih. Kad bi se to dogodilo, to bi srušilo cijeli sistem ove civilizacije i stvorilo osnove za drugačiju. To bi bio "krš i lom". i zato se to ometa i pokušava se vratiti kotač unazad. (Kotač razvoja svijest, kotač evolucije svijesti, kotač evolucije civilizacije....) Zato se ono što je postiglo pokretima oslobađanja nastoji vratiti natrag na početak i propagiraju se "stare vrijednosti" protiv kojih se civilizacija izborila kroz "moderne pokrete " koji su započeli radničkim i feminističkim pokretima početkom ere industrijalizacije a dostigli vrhunac šezdesetih i sedamdesetih godina prošlog stoljeća, a koji su postigli rušenje (ili bar ozbiljno urušavanje) patrijarhalnog društvenog uređenja društva i međuljudskih odnosa i osvijestili potrebu za realizacijom ljudskih prava, dječjih prava, ženskih prava...prava invalida, prava raznih obespravljenih grupa ...
Nastavak "borbe za oslobođenje potlačenih skupina" je borba za oslobođenje svijesti koja je započela sredinom osmadesetih i koja bi, kad bi se ralizirala do kraja na način da svi ljudi na Zemlji shvate da nitko ne može vladati njihovom sviješću i da oni svjom sviješću mogu upravljati svojim tijelom, zdravljem, životom, dakle..kad bi se to do kraja realiziralo, imali bismo društvo kakvoga opisuje knjiga "Tajna Sambhale" što bi značilo za neke pozitivnu revoluciju i evoluciju a za neke katastrofu i propast.

Ljudi koji su se ovdje nalazili i razmjenjivali mišljenja prije desetak godina, bili su na svi, svako na svoj način na putu osvješćivanja, i međusobno su jedni drugima značili podršku iako se nikad fizički nisu sreli, niti su čak znali prave identitete jedni drugima.
Oni s kojima sam ja komunicirala dostigli su stupanj da mogu prestati kukati nad svojim zdravljem ili životom, i uzeti svoj život u svoje ruke, vladati svojom sudbinom i materijalnim životom i podučavati druge da to isto učine, i način kako da to učine.
Koliko mi je poznato, svatko iz svojih razloga prestao je širiti učenje i informacije, prestao podučavati druge, što je šteta, ali u tom trenutku je to bio razuman i logičan izbor, međutim, nitko nije odustao od nastavka rada na sebi, pa vjerujem da su svi sada na stepenici iznad one na kojoj su bili dok su se motali po ovom forumu. Ne znam jesu li za sobom na više stepenice uspjeli podignuti još nekoga, ali vjerujem da jesu jer to tako funkcionira. To što se svatko povukao u svoj "brlog" je zapravo bilo nužno jer je trenutak bio takav da je bilo bolje maknuti se i skloniti, postati nevidljiv. Pritisak neosviještenih je bio prevelik a svjesni pojedinci tek zagrebli u "materiju" i nedovoljno osviješteni da bi mogli drugačije nastupati.

Postavila sam pitanje o "umrežavanju" jer mislim da je vrijeme (ili će vrlo skoro nastupiti) kad ćemo opet trebati jedni druge podržavati u "izlaženju iz brloga".
Ali..očito sam to pitanje postavila prerano, to vrijeme još nije nastupilo.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned maj 14, 2017 8:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Citat:
Arwen, a šta ako ti kažem (ili predložim tek) da to umrežavanje koje tražiš biva nešto što se dogodi automatski, (i kako napomenu Solaris, sasvim intuitivno) kao sastavni dio faze kad u tu fazu dođeš? I onda nećeš postaviti više to pitanje jer ćeš znati o čemu se radi? Kao i kako.


Ako bi to bilo rečeno, ja bih se složila i rekla da je to 100% tako. Sve je u redu, sve ide svojim tokom.
Ali bih na tu tvrdnju dodala da se sve faze mogu jako malo potaknuti da se brže dogode i da se mogu jako puno usporiti, čak se može spriječiti nastavak razvoja i može ga se unazaditi.
Ja vidim da se faze ozbiljno usporavaju i ometaju. Izvana. Ja bih htjela da se iznutra napravi nešto da se spriječi usporavanje i da se omogući da se faze odvijaju svojim tokom, a ne da i dalje dozvoljavamo da se događa usporavanje (kad već vidimo da se događa)
To nešto što treba napraviti zapravo je ništa, jer ne treba napraviti ništa. Treba samo skužiti. Osvijestiti što se događa. Rasvijetliti. I ne treba raditi ništa. Treba samo biti. to što jesi. I dozvoliti drugima da vide da jesi to što jesi. A to je opasno , naročito ako nema dovoljno onih koji jesu to što jesu, jer ih oni koji jesu ono što nisu -koji su još uvijek u većini- uspijevaju eliminirati i to samo zbog djelovanja zakona velikih brojeva...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned maj 14, 2017 8:50 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ali, zašto je ovaj razgovor na ovoj temi? Jesam li ja zaspamala temu? Molim administratora da preseli što treba preseliti

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kasiopejci - diskusija o materijalu
PostPostano: ned maj 14, 2017 10:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub maj 06, 2017 8:59 pm
Postovi: 96
arwen dor je napisao/la:
To nešto što treba napraviti zapravo je ništa, jer ne treba napraviti ništa. Treba samo skužiti. Osvijestiti što se događa. Rasvijetliti. I ne treba raditi ništa. Treba samo biti. to što jesi. I dozvoliti drugima da vide da jesi to što jesi. A to je opasno , naročito ako nema dovoljno onih koji jesu to što jesu, jer ih oni koji jesu ono što nisu -koji su još uvijek u većini- uspijevaju eliminirati i to samo zbog djelovanja zakona .....


I kada god čovek misli da je izgubljeno sve i besmisleno.
Pomoli se i smisao se slavno vraća otkrivajući put i radost zivljenja na njemu.
I ojača se vera da je naš put samo nas i ničiji više.
I postajemo svetlost ljudima oko sebe onim što mi jesmo,
Da bi ljudi oko nas u nama, našem prisustvu videli sebe i našli svoj put.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 816 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz