Sada je: čet mar 28, 2024 1:37 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: uto okt 31, 2017 7:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Meni nije jasno što bi neka država mene špijunirala, zašto bi to radili?
Što će im to?
Ok ako se špijuniraju međusobno vlade, državnici, velike firme, banke jedna drugu, političke stranke pa da prisluškuju tko je za njih a tko je prtiv, to mi nekako ima smisla, jer može bit' imaju neke koristi od tog posla.
Ali što bi njima podaci o meni? Nema mi smisla ta priča o velikom globalnom prisluškivanju .
Isto nema smisla to što nema satelita u priči. I da se nakače baš na kabele kad mogu to i bez kabela ako ih baš zanima...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: sri nov 01, 2017 6:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
U pitanju je generiranje baze metapodataka. Iste služe kao temelj za kompjutorsko predviđanje statistički relevantnih pokazatelja.
Drugi način na koji se može pristupiti cijeloj priči je neka vrsta suvremene (pseudoznanstvene) analogije starog "gledanja u karte", tj. poduzimanju koraka sukladno kartama kako bi se došlo do željenog cilja. Određene kategorije metapodataka dobile su tj. priododali su im određena "značenja" (koja njima imaju "smisla" - proaktivno - u smislu prognoza budućih reakcija masa) koja se onda koriste u "igrama promjena", da ne kažem "upravljanju promjenama" u rukama 'visokih vlasti i niskih strasti'. Računalo koriste umjesto "divijanta", tj. slušaju ga ko sivu eminenciju kraljevi iz povijesti ili svoje "zvjezdoznance", da ne kažem "iznutricoznance" carevi drevnih kultura.
Eto šta sve čovjek može naučiti iz povijesti. Vuk dlaku mijenja, ali ne i ćud (narav, prirodu).

Naime, s obzirom da su "otkrili" (ili im je lakše manipulirati ako) da se prosječni pojedinac ne služi raciom, već je sve ionako iracionalno, ima već neko vrijeme kako svjetsku i međudržavnu politiku "kroje" učeći ili kontajući si da uče "upravljati iracionalnim", koristeći tumačenja prošlih i prognoze budućih iracionalnizacija. Otuda cijela masa nesuvislih poduhvata koje "visoke vlasti" poduzimaju, poput kemtrejlsa, zagrijavanja ionosfere npr, da navedem tek koji banalan i općepoznat primjer. U istom kontekstu su i ostale aktivnosti koje poduzimaju na prizemljenijoj razini (ekonomija npr.) ... itd itd itd...

Da ne duljim u tim smjerovima jer je zaista malo relevantno i još manje plodno se zadržavati predugo u tim stvarima kao i ići predaleko u objašnjavanja. Poanta - imaju ono što vjeruju da su razlozi.
-.-

A što se tiče satelita, ima već skoro godina kako sam linkala priču o satelitima, ali čini se da je post nestao, tako da je zainteresirani pojedinac prepušten ničemu jer se čini da je i gugl izbrisao poveznicu.
GTG. Sve je "ground-to-ground", čini se, ipak. Pa tako i optički kablovi imaju više faktualnog prizvučja nego satelitska komunikejšn....

Nego,

@ pedjos

imaš link na knjigu? Ili da sama tražim kad uhvatim vremena...

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: pet nov 03, 2017 7:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
ma? ja i dalje mislim da sam svjetskim velesilama totalno nezanimljiva.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: sub nov 04, 2017 5:11 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A zašto razmišljaš ko da su to ljudi i imaju ljudske motivacije, mogućnosti i ograničenja?
Možda trebaju intiman pristup svakom pojedincu da se naslade?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned nov 05, 2017 1:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Test


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned nov 05, 2017 1:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
sen-sei je napisao/la:
U pitanju je generiranje baze metapodataka. Iste služe kao temelj za kompjutorsko predviđanje statistički relevantnih pokazatelja.
Drugi način na koji se može pristupiti cijeloj priči je neka vrsta suvremene (pseudoznanstvene) analogije starog "gledanja u karte", tj. poduzimanju koraka sukladno kartama kako bi se došlo do željenog cilja. Određene kategorije metapodataka dobile su tj. priododali su im određena "značenja" (koja njima imaju "smisla" - proaktivno - u smislu prognoza budućih reakcija masa) koja se onda koriste u "igrama promjena", da ne kažem "upravljanju promjenama" u rukama 'visokih vlasti i niskih strasti'. Računalo koriste umjesto "divijanta", tj. slušaju ga ko sivu eminenciju kraljevi iz povijesti ili svoje "zvjezdoznance", da ne kažem "iznutricoznance" carevi drevnih kultura.
Eto šta sve čovjek može naučiti iz povijesti. Vuk dlaku mijenja, ali ne i ćud (narav, prirodu).

Naime, s obzirom da su "otkrili" (ili im je lakše manipulirati ako) da se prosječni pojedinac ne služi raciom, već je sve ionako iracionalno, ima već neko vrijeme kako svjetsku i međudržavnu politiku "kroje" učeći ili kontajući si da uče "upravljati iracionalnim", koristeći tumačenja prošlih i prognoze budućih iracionalnizacija. Otuda cijela masa nesuvislih poduhvata koje "visoke vlasti" poduzimaju, poput kemtrejlsa, zagrijavanja ionosfere npr, da navedem tek koji banalan i općepoznat primjer. U istom kontekstu su i ostale aktivnosti koje poduzimaju na prizemljenijoj razini (ekonomija npr.) ... itd itd itd...

Da ne duljim u tim smjerovima jer je zaista malo relevantno i još manje plodno se zadržavati predugo u tim stvarima kao i ići predaleko u objašnjavanja. Poanta - imaju ono što vjeruju da su razlozi.
-.-

A što se tiče satelita, ima već skoro godina kako sam linkala priču o satelitima, ali čini se da je post nestao, tako da je zainteresirani pojedinac prepušten ničemu jer se čini da je i gugl izbrisao poveznicu.
GTG. Sve je "ground-to-ground", čini se, ipak. Pa tako i optički kablovi imaju više faktualnog prizvučja nego satelitska komunikejšn....

Nego,

@ pedjos

imaš link na knjigu? Ili da sama tražim kad uhvatim vremena...

Pozdrav!



Iz nekog razloga dva dana nije mi bilo moguće postaviti bilo kakav komentar!

Sve sto si napisala je tacno.
Snouden je bas iz tih razloga odlucio da ih raskrinka.
NSA i CIA skupljaju metapodatke i to MASOVNO od svih građana i skladiste ih, SVE, imail, sms, razgovori, FB, tviter, google..sve i postoje tj on ima cvrste DOKAZE crno na belo.

@arwen ti mozes da mislis tako ali to je pogresno, kao sto rekoh covek ima dokaze i te dokaze je izneo u javnost i iznosiće i dalje, to su projekti PRIZMA, TEMPORA itd...procitaj knjigu.

Inace @sen-sei knjigu sam kupio na kiosku gde kupujem cigarete , kosta 199din (oko 1,5€) tako da nemam link.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned nov 05, 2017 7:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
promatrač je napisao/la:
A zašto razmišljaš ko da su to ljudi i imaju ljudske motivacije, mogućnosti i ograničenja?
Možda trebaju intiman pristup svakom pojedincu da se naslade?


Onima koji trebaju intiman pristup da se naslade, nije potrebno da se bave prisluškivanjem. Ako mislimo na iste.


Ok, ne poznajem temu niš ne tvrdim. Samo kažem da mislim da bih ja konkretno njima trebala biti nezanimljiva. Ne vidim logiku tog posla.
Ali..ne vidim ja ni logiku FEMA logora pa su ipak na slikama...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: pon nov 06, 2017 3:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
ja i dalje mislim da sam svjetskim velesilama totalno nezanimljiva.

Slažem se. U potpunosti. I ja i ti i svatko od nas potpuno smo im - nezanimljivi - kao pojedinci, individue ...

Ali kao živa bića i deklarativni dio tih "masa" kojima upravljaju - i ti i ja i svatko od nas ima "ono nešto" njima neophodno: živi smo, imamo vrijeme dato nam u životu, imamo sile pažnje i svijesti, uvjerenja, stavova i ne najmanje važno: prosudbi, presuda i osuda (koje nas počinju bombardirati tko zna otkuda bivajući usmjerene prema "njima" - i pretvarajući se da su naše vlastite i upravo usmjerene na njih; ali jesu li naše i jesu li usmjerene na njih?) u toj čini se opakoj "logici" "temporalne mehanike" gdje su postulirali da posljedica prethodi uzroku, a može biti jedino zato da zadrže svoju "poziciju moći" ili, drugim riječima: izmudrovana solucija je prethodila i reakciji i propagiranju problema kao takvog samog. To je ta primjena tzv. "temporalne mehanike" nalik onoj iz Star Treka.
Sve se čini za njih su to, mi - igre bez granice koje imaju samo jedan cilj, a taj je da se sami ne promijene nikako osim da odjenu nova ruha svako malo.
Mi smo za njih, kao, "sredstva", iako će u jednom momentu zaigrati igru - kako smo im oduvijek bili "cilj". ...

To što smo mi povremeno (manje ili više) - "izuzeci" od predviđenoga - imaju i za to kutiju: "izuzetak potvrđuje pravilo".
Anomalije su, ipak, opasne jer, čini se, poput "buke" u teoriji kaosa, izražavaju se na fraktalan način...

Citat:
Iz nekog razloga dva dana nije mi bilo moguće postaviti bilo kakav komentar!

Dobar si. Meni od prvog dana, prvo sd kartica počela divljati i poludio mi mobitel. SD je sad vani, nakon bezuspješnih pokušaja formatiranja kako na mobu tako i u windowsima.
Isto tako, komp je poludio, prvo nije prepoznavao hard disk i tek nakon petnajs-dvaes' minuta poigravanja s iovonanovo ponavljanjem boot postavki i samorestartiranjem - eto, upali se nekako. Hahah. Uf.

Kako god, dobro je došlo za bez-distraktivne mirne kontemplacije postojanja ili nepostojanja spone prionuća za te gadžete kao i klice racionalizacija vezanih uz komociju i ono što je na njima uz rasplinjavanje istih. ... By the way, nije li to zgodan način korištenja onih momenata ili perioda bivanja metom "fokusirane kaotične zrake"?


P.S.
Možda im nije potrebno da se bave prisluškivanjem za takve vrste "naslada", ali može biti pristupna nekakva točka (portal?) jest? U vidu tjuniranja npr. na neki konkretan metapodatak ("pin-point-the-location") i kroz njega do svih "vlasnika" ili odašiljatelja (među rajom) upravo te vrste metapodatka. Banalno, to je kao kad je u društvu, npr., donešen neki zakon ili mjera koja se tiče samo jedne grupe ljudi i ne odnosi se ni na kog drugog. Samo oni bivaju meta enforsanja te mjere i nitko drugi. (Nalik na one priče o ispucavanju nekakve frekvencije koje će imati nekakav efekt samo na specifične genetske konstrukcije.)
Razina na kojoj "ovi" pak kontaju upotrebljavati i eksperimentiraju s upotrebama (o kojima smo većinom već čitali ili gledali u dokumentarcima) svojih metapodataka, pak, zalazi u područje "kvantnih kompjutora" (ili "tetra-kompjutora", gdje tetra stoji za actg molekule), ali to je samo najnoviji naziv za puno starije i okultnije fantazuke. ...


Možebiti, arwen, nema tu zdrave logike za vidjeti...


Kasnije u dokumentarcu (Hypernormalisation) Adam Curtis, pored ostalih stvari, govori baš o tim računalima koji skupljaju metapodatke:


A nekome će možda i ovo leći (Aethereal):


Hm... nadam se da nije bilo previše za jedno "odmorište"...
:blob:
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: pet dec 15, 2017 9:55 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon maj 19, 2014 7:20 pm
Postovi: 89
Lokacija: pao naglavu
Ako ovo nije cvrst dokaz onda ne znam sta je...
Ameri u panici da će im Rusi iseći podokeanske kablove i da će ostati bez interneta?!
U 21 veku se internet prenosi "zicom" , pa gde su ti sateliti, kakva je to sve zajebancija, jos će ispasti da stvarno zivimo u kupoli!
Evo sve "crno na belo"

http://www.blic.rs/vesti/svet/ruski-bro ... to/ghw5dkm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned apr 01, 2018 7:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Mi smo kao ekipa u gradu prije petnaestak-dvadesetak godina ozbiljno započeli istraživati svijet zvan do tada poznatih svjetonazora i saznanja o tome kako funkcionira čovjek i stvarnost itd.
Na prijalazu milenija bilo je plakata za predavanja o vedama, o transcenetalnoj meditaciji, disanju, psihologiji, bioenergiji, ekstrabrzom čitanju, hodanju po vatri i krhotinama stakla, dijamantnom umu, rekonekciji, reikiju, svemu i svačemu.
Neki ljudi su bili ozbiljno zagrizli i zadubili se u svoja područja, dostigli saznanja koja bismo mogli staviti pod zajednički nazivnik: ja mogu upravljati svojim zdravljem, tijelom, životnim okolnostima. Ja mogu kreirati svoj život i pomoći drugima u tome.
Tih godina se i na ovom forumu i na mnogim drugima vodila plodna rasprava između, nazovimo ih tako, učenicima. Dijelila su se saznanja, uspoređivale metode, bilo je čak teško pratiti količinu postova koji su se dnevno ovdje vrtili, a tako je bilo i na drugim forumima.
Onda se desilo nešto, nisam odgonetnula što, rasprave su utihnule, forumi se pogasili, čak i na ovom forumu se desio zastoj u kojem danima, mjesecima nitko ništa nije pitao ni odgovarao.
Jedino što mogu povezati da je u to vrijeme bilo puno psotova protiv rekija koji su strašili ljude da je ta tehnika opasna, da se događaju opasne stvari onima koji prkaticiraju. Da bih sebe zaštitila od takveih napada ja sam se povukla iz rasprava a privatno sam ušutila, nisam nikom tumačila ništa ali nisam odustala, pakticirala sam.
U mojem gradu nema već dugo plakata za predavanja, a judi koji su bili nešto dublje zagrebli i naučili vladati svojim životom i tijelom su se povukli, nema više grupa za meditaciju, ne raspravlja na kavicama o fenomenima bioenerije ili meditativnim stanjima, kao da sve stoji.

Ja osobno znam iz vlastitog života i prakse kako su metode koje se ovdje spominju izuzetno korisne i važne, te da vode sve istom cilju: ja upravljam svojim životom, tijelom, okolnostima.
Znam da se na različite načine može doći do istog cilja ako se taj način provede dovoljno predano i duboko.
Ali, ne vidim puno ljudi koji znaju o čemu ja govorim.
I to mislim da je šteta.
Mislim da smo kao ratnici predugo u bunkeru i da sad već možemo i znamo kako napraviti korak naprijed.
Mislim na ratnike svjetlosti kako ih opisuje Choelo.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned apr 01, 2018 7:32 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
pedjos je napisao/la:
Ako ovo nije cvrst dokaz onda ne znam sta je...
Ameri u panici da će im Rusi iseći podokeanske kablove i da će ostati bez interneta?!
U 21 veku se internet prenosi "zicom" , pa gde su ti sateliti, kakva je to sve zajebancija, jos će ispasti da stvarno zivimo u kupoli!
Evo sve "crno na belo"

http://www.blic.rs/vesti/svet/ruski-bro ... to/ghw5dkm



To se zove manipulacija javnošću. Računaju da ljudi ne znaju ništa o ničemu. Njihovi ljudi vjerojatno i ne znaju jer je sustav javnog obrazovanja u Americi takav da iz njega ljudi izađu nepismeni.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned aug 26, 2018 10:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jul 30, 2018 12:12 am
Postovi: 42
Dobro vece,
radi li ovaj kafic jos?

_________________
(lajem na mjesecinu)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: uto aug 28, 2018 1:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 02, 2008 1:03 pm
Postovi: 89
Lokacija: Mordor
LOL


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: sri sep 05, 2018 6:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Šta sad da ja vama uz kavicu pričam tu priču ili ne? Ma, da ja to stavim u lična iskustva, nabolje bi bilo. Ma da...tako ću i učinit

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: sri sep 05, 2018 7:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Samo piši pa šta bude. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: uto nov 06, 2018 6:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Iz dosade prelistavam ovde teme, pa reko da vidim sta se prica u kaficu ... i vidim da ima ranijih prica o prisluskivanju i pracenju licnih desavanja uopste, pa da dodam i neko moje iskustvo...

Sedim ovog leta 2018-e u jednom zemunskom kafeu i pricam za gazdom o starom Zemunu, nikoga unutra sem nas dvojice. Mobilni mi je ugasen, vise se ne secam da li kad sam usao u kafe ili ranije, jer ne volim da mi isti stalno dezura cekajuci pozive...

Prica nam je apsolutno nevina - kako je nekada bilo a kako je sada, oboje smo u godinama kada su secanja drage uspomene. Istina malo zakacimo i tekuca desavanja tipa sto je nestalo struje u ulici gde je pravoslavna crkva bas na dan nekog vaznog verskog praznika pa vernici moraju da bauljaju po mraku...

Odjednom mi se ugaseni mobilni pali sam od sebe, a razlog je neka bez veze poruka da je broj koji sam trazio sada slobodan, tako nesto... Zacudjen, citam sta pise i opet gasim mobilni ... a ne mnogo zatim, isti se OPET pali sam od sebe, ovoga puta bez ikakve informacije, nego tek onako ... jos vise zacudjen - opet ga gasim! ... Dakle DVA puta mi se mobilni sam od sebe upalio u roku od 10-ak minuta!

Pitanje: kako provajder, u ovom slucaju VIP, moze da ukljucuje iskljuceni mobilni? Nije u pitanju nikakav smart telefon, vec onaj od pre smart-ova, matori Samsung ...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: sub nov 10, 2018 7:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Prvo bi mi palo na pamet spie ware. Spijunske aplikacije. Ima toga. Nije to ni skupo i već je neko vrijeme u opticaju. Jednom je jedan policajac tako pratio svoju ženu preko mobitela. I kad je mobitel bio ugašen. Morala je mobitel držati na balkonu poklopljenog kantom. Nije ona skužila da je uhodi, advokat joj je to otkrio.
Proguglaj o spie-ware ...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: sub nov 10, 2018 10:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jan 21, 2007 5:43 pm
Postovi: 1190
Citat:
Pitanje: kako provajder, u ovom slucaju VIP, moze da ukljucuje iskljuceni mobilni? Nije u pitanju nikakav smart telefon, vec onaj od pre smart-ova, matori Samsung ...


Sinoć sam se sjetila u čemu je fora ovdje.
Mobilni ti nikad, nikad nije posve isključen.
Jedini način da ga isključiš je da ga rastaviš na sastavne dijelove. Možeš maknuti bateriju, ali rf signal i dalje nešto tamo mrlja, jer antena ne mora uopće biti uštekana u struju ionako.
Ne zamarajući se detaljima, znači: baterija van je najbliže isključenom mobilnom.

A kako se može daljinski uključiti "isključeni" mobitel? Pa, kao što rekoh, nije isključen uopće. Na nekoj je vrsti stand-by (iako tebi na mobilnom piše kao opcija "ugasi/isključi" - fore i fazoni) kao i tv kad ga upališ pomoću daljinskog (na obično infracrveno).

~~~

A ovo za spyware također stoji...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned nov 11, 2018 6:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Dobro, ako pretpostavimo da me neko zaista spijunira sa nikad' iskljucenim mobilnim, to podrazumeva da sam ja nekome interesantan. Ako idemo dalje sa logikom - kome i zasto bi ja bio interesantan kao penzoner od 66 godina?

Jesam li ja nesto napravio novo i revolucionarno sto krijem, pa da je to razlog?
Nisam ... ili mozda jesam, recimo nekakve nikad' dovrsene magnetne "vrteske":

https://www.youtube.com/watch?v=RFwCko1toDU

https://www.youtube.com/watch?v=SbzKwmgvpJQ

...i nista vise sem toga.

A ako nije to, mozda je neko iz familije mi...? ... sto bi ja trebao najbolje da znam, jet tako ;)

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kafić na odmorištu pored puta
PostPostano: ned nov 11, 2018 9:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Jednom smo moja djeca i ja odnijeli daljinski od televizora na popravak. Tada su takvi daljinki bili fora jer nisi morao uperiti daljinski u TV nego bilo kamo i ovaj bi hvatao komande. Majstor koji je popravljao imao je vremena pa je mom sinu objašnjavao kako to radi, koja je to tehnologija, što to sve može... To što je čovjek priča zvučalo je kao naučna fantastika. Maltene moeš time upravljati bilo čime što imaprijemnik ako znaš kako. a sve uređaje tog proizvođača možeš i s veće udaljenosti i kroz zatvorene prozore i s ulice.
Uzeli smo taj daljinski i izašli iz zgrade. To je bila šesterokatnica, svi stanovi isti, svima dnevna soba gleda na ulicu. Ljetna večer, taman su se upalila svjetla. Kroz otvorene balkonske prozore vidjeli smo da ljudima u stanovima rade televizori. Hajde, da vidimo kako to funkcionira, rekli smo, i cijeloj zgradi palili i gasili televizore,, mijenjali programe, pojačavali i stišavali našim daljinskim stojeći na pločniku , s ulice.Vidjeli smo ljude kako se dižu i prilaze televizorima, jedan je lupao po jadnoj kutiji. Jedan je prišao balkonskim vratima. Odmah smo zbrisali i smijali se ko ludi.
To s telefonima, mogla bi biti i zafrkancija nekih takvih tek toliko da vide kako stvar radi. Ja vjerjem da proizvođači ni ne skuže odmah što sve može neka nova tehnologija koji prodaju.

Da se ne mučite, greška tog proizvođača je otkrivena i otklonjena i sadašnji daljisnki to ne mogu. Priča je stara, iz vremena kad su se tek počeli proizvoditi televizori s daljinskim.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 68 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz