Sada je: čet mar 28, 2024 10:48 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: sveta geometrija
PostPostano: čet mar 27, 2008 2:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Evo me natrag! :)

Htio sam priložiti slikicu Juršićeve:

slika

Onda sam se vratio na još jednu "krasnu" i veliku krnju piramidu u Zagrebu koju gledam već mjesecima:

slika

Tek mi je danas sjelo kako je trg koji sam "obradio" prije nekoliko dana gotovo savršeno smješten unutar te piramide, vidite li ga?

Ne podsjeća li vas ovo na unutrašnjost egipatskih piramida?

(tehuti, pomagaj, moja potraga za slikama na internetu je kao da ](*,) , za onaj Cibonin toranj jedva nađoh jednu poštenu fotku da se vide i toranj i kupola zajedno, ako imaš koju ljepšu unutrašnosti piramide u Gizi ... help!)

slika



Onda krenem dalje i zapitam se ima li išta značajno na sjecištu, na vrhu piramide?

slika

U prvi sam tren bio razočaran jer mi se učinilo da ispod tog presjeka ne leži ništa značajno. Ali, jaaako sam se prevario!

Crvena točka pokazuje u velikom zumu gdje je presjek pao. Prvo što mi je 'sjelo' je da je to dio grada koji se naziva "Gupčeva zvijezda" a on je, jadnik, bio "žrtvovan" od zločestog stričeka (iluminata, presvetlog) Franje Tahija (toliko se iz povijesti sjećam :oops: ) ... Tu je i jedna 'jadna' krnja piramidica na vrhu obeliska (vidite li ih? zaboravio sam ih zaokružiti - s lijeve strane Nova Ves, s druge Medveščak)

slika

A onda šok - pogledam udesno i vidim prezime jednog od najjačih iluminata!!

MAJ GAD !!

E sad sam se dao u potragu što se zaista skriva ispod crvene točke!!

I BINGO !!

Tu vam je slikica s njihovog sajta:

slika


i dva zgodna linkića da ne pišem previše što se tamo nalazi:

http://cms.mef.hr/
http://www.snz.hr/astampar/index.html

I još za kraj, jedna slika područja "crvene točke" iz zraka - ne ne vidim ništa značajno, premutna je.

slika

E sad, ako netko zna povijest tih objekata, neka se nadoveže. Ili ti, tehuti, možda imaš koju fotku kojeg pročelja?
Sad mi je malo žao što sam iz povijesti uvijek bio koma, ali NE - možda je tako i bolje, bar mi mozak nije previše ispran!

he-he-hm-khm

:?

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 27, 2008 5:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Probuđeni, nevjerojatno, nisam imao pojma da i kod nas ima sfingi osim u Dioklecijanovoj palači.

Sfinga je vrlo važan okultni simbol koji ću kasnije pokušat objasniti.

Treskavice, vrlo hrabar pronalazak! Gupčeva zvijezda, zvuči zanimljivo. Nemam ni ja baš sve slike koje mi trebaju, jer teško je naći neke određene slike tražilicom. Još je najbolje uslikati ih osobno, ali nismo uvijek u mogućnosti.

Vjerojatno ja sada nakon toliko primjera jasnije da simboli imaju nevjerojatan utjecaj na psihu, posebno na subliminalnoj razini.

Ubacit ću još hrpu slika čim uzmognem.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 28, 2008 1:57 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet aug 31, 2006 5:14 pm
Postovi: 37
Pogledajte kakva "ruža vjetrova " je ugrađena na trg u Baški ( otok Krk, Hrvatska) =D>

http://www.novilist.hr/Default.asp?WCI= ... 328592863L


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 28, 2008 3:03 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub feb 02, 2008 4:37 pm
Postovi: 8
Tehuti, vrlo zanimljiva tema, svaka čast dao si si truda. Nisam sigurna da ovo spada u temu ali meni je prilično bizarno graditi crkve od ljudskih kostiju.
[/img]http://img253.imageshack.us/img253/3357/chaliceqc8.jpg[img]
http://www.sacred-destinations.com/port ... chapel.htm
Osim u Portugalu ima još i Kapucinska kapela u Rimu, Kutna Hora u Češkoj i tko zna...
Kad bi im ponestalo fratarskih i svećeničkih kosti onda su prekapali groblja. Ima li ovo neko ritualno značenje ili služi tomu da prestravi vjernike?[/img]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 28, 2008 3:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
I.O.R., žao mi je što nema veća slika ovog oktagrama koju si linkao.

Evo jedan običan oktagram bez dodatnih simbola i boja:

slika


Mislim da je oktagon/oktagram simbol često korišten u profane svrhe, ali njegov izvor je ustvari prikaz manifestacije, prostora, karme, inkarnacije/reinkarnacije/uskrsnuća, jer je Isus uskrsnuo 8 dana nakon što je ušao u Jeruzalem, zatim simbol lunarnih bogova/božica kao što su Ištar, Izis i dr. Osim toga, oktagon/oktagram/8-okraka zvijezda je simbol Raja na Zemlji, jer Raj (Nebesa, Kraljevstvo Nebesko, više sfere postojanja) je simboliziran krugom (Yang), a Zemlja (fizički svijetovi) kockom ili kvadratom (Yin). Oblik koji združuje Nebo i Zemlju (Yin + Yang) je u tom slučaju oktagon/oktagram jer sadrži oba oblika.

Kabalistički broj 8 je vezan za planet Merkur (Thoth, Hermes,...) čiji je atribut intelekt, inteligencija, znanje, a Sephirot na Drvu Života je Hod (osmi po redu). Ovakva oktagonalna struktura koju je I.O.R. postao je divizija 4 elemenata u svoj pozitivni i negativni apekt (Yin i Yang), pri čemu je jedan kvadrat (4 vrha-elementa) u Yin aspektu, a drugi kvadrat u Yang aspektu. Trokuti na završecima, uglovima koji su dobiveni preklapanjem dvaju kvadrata, simboliziraju vladavinu Trojstva, Spiritualne Trijade nad osmom sferom Drveta Života (žid. Hod). Ovakva figura je česta u alkemijskim šemama.

Oktagram je također dobiven kao presjek dvaju istokračnih križeva (templarski križ), znači vladavina 4 elementa u 4 svijeta.

Ona OMEGA je "kraj" manifestacije, pri čemu je ALPHA Big bang, ako ćemo govoriti o simbolici. Isto tako krug oko slova OMEGA je samo potvrda da je slovo postavljeno da predstavlja početak i kraj, što još jače potencira značenje cijele figure koja predstavlja jedan model Kozmosa.

Barby, istina da dekoracija crkve ljudskim kostima djeluje bizarno, osim ako je posvećena Saturnu, gospodaru Smrti, alkemijskom agentu bez kojeg nema transmutacije.

Znam za Kutnu Horu, već sam prije vidio slike. Oduzima dah.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Zadnja izmjena: tehuti; sub mar 29, 2008 8:57 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 28, 2008 7:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika


Crkva Santa Maria Assunta, Italija. Sjeme Života!

*********************************

slika


Villa del Casale, Italija. Stari mozaik. Treće oko?

*********************************

slika


Japan, Nijo dvorac u Kyotu. Ponovno božanski template, gradivni blok manifestacije.

*********************************

slika


Firenza, Italija. Zastava obitelji Medici (Crno Plemstvo). Šesto-oko-jednog metafizički sustav.

*********************************

slika


Hotel Burnham, Chicago, Cvijet Života.

*********************************

slika


Masonska knjižnica, Washington. Sfinga. Obično su dvije sfinge čuvari ulaza u Hram.

*********************************

slika


Masonska loža Amsterdam. Pentagon i pentagram kao primarni oblici i dokazi harmonije u Kozmosu.

*********************************

slika


Sandusky, Ohio, SAD. Plan grada otkriva masonski šestar.

*********************************

slika


Obiteljska grobnica na starom groblju Calton Cemetery, Edinburgh, Škotska.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 28, 2008 9:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jan 06, 2008 9:29 pm
Postovi: 53
one sfinge iz osijeka imaju istaknutije bolje sise od ovih sfingi iz wašingotna :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 29, 2008 2:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
probuđeni je napisao/la:
one sfinge iz osijeka imaju istaknutije bolje sise od ovih sfingi iz wašingotna :D


To sigurno! :D

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 29, 2008 3:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Upravo prostor, vrijeme i individualni Život i postoje jer je SEDAM (6 + 1) bezimenih misaonih formi odlučilo manifestirati u ime Svetog Trojstva, te Volje Jednoga, čije Neizgovorljivo i Neizrecivo Ime je YHVH, te tako nastaje ono što je zamišljeno u Velikoj Šemi nacrtanoj u umovima Vrhovnih Guvernera Kozmosa koje mi zovemo Arkanđeli. Oni su u ime Misli koje ih stvaraju dalje manifestirali razine postojanja sve do naše, stvarajući Kozmos u obliku koncentričnih kružnica. Svi oblici i forme duguju ovim Guvernerima svoju Bit, jer upravo zbog njih SEDAM mi imamo SEDAM čakri u tijelu (mikrokozmosu) a SEDAM nebeskih tijela (u makrokozmosu) utječe na njih isto kao što i Nebesa utječu na Majku Zemlju.

SEDAM je dana u našem tjednu nastalo kao divizija u Umu prostora i vremena, a u SEDAM je Dana Stvaranja stvoren Svemir upravo zbog Sedmorice Veličanstvenih. SEDAM Ideja je emaniralo i SEDAM denziteta, razina postojanja, ali i SEDAM staza na putu do Prosvjetljenja, popločenih alkemijskim operacijama koje svaka duša trpi da bi stigla do Cilja.

Evo nekoliko primjera uporabe Sjemena/Cvijeta Života kroz povijest i kulture. Ovo je jedan od najmanje shvaćenih, najokultnijih i najdubljih simbola koje nam nadmoćni UM Kozmosa konstantno šalje kao njegov "digitalni potpis". Sva naša znanost, filozofija, religija, misticizam/okultizam se temelje na ovom simbolu koji je oduvijek bio centar učenja svih tajnih društava:


slika


Crkva u Galwayu, Irska. Stakleni prozor-rozeta.

*********************************

slika


Moziački pod u Pompejima. Vidljiva uporaba Sjemena Života u gornjem lijevom kvadratu.

*********************************

slika


Zeerijp, Jacobuskerk, crkva u Danskoj. Heksagram, a oblik u sredini podsjeća na oko u trokutu.

*********************************

slika


Ista lokacija. Ovaj puta Sjeme Života.

*********************************

slika


Ne znam preciznu lokaciju, ali znam a je crkva u Danskoj iz 1400 godine. Vjerojatno templarski štih. Ukupno tri Sjemena Života na slici.


slika


Jedan heksagram na zidu i jedno Sjeme Života na križanju poprečnih "pregrada".



slika


Sjeme Života.



slika


Sjeme Života/Cvijet Života.



slika


Na ovoj figuri je 18 spirala smješteno oko Sjemena Života. Ovo će jednom kabalistu biti zanimljivo:

Riječ Chai na židovskom znači ŽIVOT!

Enumeracija te riječi je zbroj vrijednosti slova od kojih se sastoji:

Yod + Ches = 10 + 8 = 18!!, a to bi značilo da je Sjeme Života sam ŽIVOT

Ako uzmemo broj 666, kabalistički broj Jastva, magijskog kvadrata Sunca i sažmemo broj na jednu znamenku kao: 6+6+6 = 18!!

Znači ne samo da je simbol Sjemena Života generator ŽIVOTA, već i Jastva/Sunca unutar inidividualne Duše.

Još jedna zanimljiva "koincidencija" vezana za broj 18, a to je da se u paragrafu u Bibliji, u Otkrivenjima, 13:18 prvi i jedini put spominje broj Zvijeri, 666.

Osamnaesta karta u Tarotu je Mjesec/Luna a ona je simbol Ega, što je analogno broju 666.

1+8 = 9, devet je broj sfere Yesod na Drvu Života koja odgovara Mjesecu.

*********************************

slika


Byland Abbey, ukras iz 13th stoljeća, from North Yorkshire, Engleska.

*********************************

slika


Jifna, Jordan, oko 70. godine poslije Krista.

*********************************

slika


Koptska kršćanska crkva u blizini Aleksandrije, oko 1. stoljeća poslije Krista. Koptski kršćani su originalna, vjerojatno prva kršćanska sekta, što be značilo da su bili bliski učenjima gnostičkih Misterija.

*********************************

slika


Remen za mač, oko 400. godine, Vermand, France, tadašnja Galija. Sjeme Života!

*********************************

slika


Brončani lijes, Francuska, 7. stoljeće.

*********************************

slika


Katedrala u Pizi, 12. stoljeće.

*********************************

slika


Nadgrobna ploče iz 1707 i 1712 u crkvi Kilmartin, Škotska.

*********************************

slika


Littlestown, Pennsylvania, Christ Church. Nadgrobni spomenik.

*********************************

slika


Saint Mark's Church u Gettysburgu, Pennsylvania, oko 1842.

*********************************

slika


Grob Abrahama Sella, Christ Church u Littlestownu Pennsylvania, oko 1786

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 09, 2008 12:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Halo, tko o čemu ... ja stalno po istom :lol:

Prijatelj sanjao ljiljan pa me pita za značenje, ajoooj...

A evo jedan krasan Fleur-de-lis:


slika

... oko đamije i na zastavi BiH :mrgreen:

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 09, 2008 2:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
treskavica je napisao/la:
Halo, tko o čemu ... ja stalno po istom :lol:

Prijatelj sanjao ljiljan pa me pita za značenje, ajoooj...

A evo jedan krasan Fleur-de-lis:


slika

... oko đamije i na zastavi BiH :mrgreen:


Fleur-de-lis ili ljiljan u Kabali i masoneriji simbolizira tri stupa Hrama, Jachin, Boaz i Srednji, onaj tajni stup kojeg masonski inicijat pronalazi u 7. stupnju Kraljevskog Svoda (R.A.). Kabala uči da je Trojstvo primarna Trijada koja iz Kethera (Božanski Otac - Yang pol), Chockmaha (Božanska Majka - Yin pol) i Binaha (Božansko Dijete - neutralni pol) stvara koncentrične kružnice, sphere ili Nebesa (Kraljevstvo Nebesko), SEDAM sfera, razina postojanja na kojima se odigrava individualni Život.

Ljiljan je također i simbol krune koja ako ima 3 šiljka podsjeća na hebrejsko slovo Shin, koje je simbol vatrenog plamena ili općenito elementa vatre u Kabali.

Masoni uče da je Hram Solomona (mikrokozmos) nepotpun bez Stupa Ljepote koji je ustvari centralni list u simbolu ljiljana, što je zanimljivo jer Ljepota se često veže za srčanu čakru ili 6. sephirot Drveta Života koji se zove Tiphareth (Sunce).

Alkemijski gledano, lijevi list je Sol, desni Sumpor, a centralni Merkur (živa), ujedinjavajući element.

U svakom slučaju, simbolizam ljiljana uvijek povlaču vibraciju broja 3 i sva njegova potencijalna značenja.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 09, 2008 3:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Znam da mom pitanju ovdje nije mjesto, ali zanima me, tehuti, možeš li ti svoje zaista enormno znanje koristiti u tumačenju snova? :)

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 09, 2008 5:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
treskavica je napisao/la:
Znam da mom pitanju ovdje nije mjesto, ali zanima me, tehuti, možeš li ti svoje zaista enormno znanje koristiti u tumačenju snova? :)


Pa, ja nisam siguran da je to baš etički čin, s obzirom da su snovi prilično intimna stvar pojedinca, pogotovo kad nose jaku simboličnu poruku koja može biti interpretirana na dva osnovna načina: a) univerzalni - arhetipski i b) individualni - karmički/stereotipski.

Osoba koja ne posjeduje znanje okultnog (okultno znači tajno a ne zlo ili negativno) simbolizma koji je ustvari univerzalni jezik izražen nekom kamuflažom ne mora tražiti univerzalnu poruku već je dovoljno preispitati površinska značenja koja su dostupnija bez uporabe "guljenja slojeva simbolizma" poput glavice luka koja ima puno slojeva. Ovim izrazom mislim reći da će slojeve/razine simbolike guliti pojedinac sukladno njegovoj razini napretka, npr. za čovjeka bez ezoterične naobrazbe (bilo samostalne bilo uz pomoć Reda ili tradicije) san u kojem šeće poljem crvenih ruža koje dotiču njegova prsa, on će to vidjeti kao ugodan san kojeg neće moći povezati sa svojom Dharmom.

U drugom slučaju za jednog rozenkrojcera/ružo-križara na primjer, to će biti potvrda da je ruža (Jastvo) doprijela/izrasla do njegovih prsa (Srca), tako označavajući Jastvo koje se utemeljilo/ostvarilo u razini Tipharetha/Srca/Anahata čakre. Takva interpretacija je nastala poznavanjem/prisjećanjem onog što je univerzalno/zaboravljeno.

Svako, pa i najmanje znanje bi se moglo koristiti u interpretaciji snova/astralnih putovanja, ali nisam siguran da li sam potpuno kompetentan tumač. Imam znanje ali nemam Znanje. Moram još puno naučiti/prisjetiti se.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 10, 2008 4:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Taj ljiljan zapravo nije ljiljan. U heraldici odavno postoji sporenje što zapravo predstavlja taj heraldički ljiljan. Čini mi se da je prevladalo mišljenje da se radi o perunici odnosno irisu. I meni je zaista to objašnjenje logično naročito kad se uporedi izgled cvijeta ljiljana (koji postoji takođe u heraldici kao zasebna šarža), perunike (odnosno irisa) i heraldičkog ljiljana. Međutim danas mislim da se zapravo radi o složenoj figuri koja se sastoji od tri kroasana (mjesečeva srpa) spojenih prstenom na donjim rogovima.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 11, 2008 10:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
FORMICA je napisao/la:
Taj ljiljan zapravo nije ljiljan. U heraldici odavno postoji sporenje što zapravo predstavlja taj heraldički ljiljan. Čini mi se da je prevladalo mišljenje da se radi o perunici odnosno irisu. I meni je zaista to objašnjenje logično naročito kad se uporedi izgled cvijeta ljiljana (koji postoji takođe u heraldici kao zasebna šarža), perunike (odnosno irisa) i heraldičkog ljiljana. Međutim danas mislim da se zapravo radi o složenoj figuri koja se sastoji od tri kroasana (mjesečeva srpa) spojenih prstenom na donjim rogovima.


Vrlo moguće, no nisam siguran. No nema veze. Simbolika i vibracija broja 3 ostaje. Primjer manifestacije Trojstva na svim razinama:

filozofija, empirija i logika:
teza - antiteza - sinteza,

"biologija": otac - majka - dijete,

u masoneriji: kralj Solomon - kralj Hiram iz Tira - Hiram Abiff
Kabala: Kether (Kruna) - Chokmah (Mudrost) - Binah (Razumijevanje)

alkemija: sumpor - sol - živa

religije: Stvoritelj - Majka - Sin Spasitelj (Logos, Krist, Horus, Mitra,...)
....

Jasno, da bi dvije suprotstvaljene sile (suprotnih polariteta) mogle opstati zajedno, trebaju pomiritelja ili treću komponentu univerzalne jednadžbe.

Kad promatram neki simbol najprije primjećujem brojčane korespondencije, broj nečega na slici, upravo zato jer po pitagorejskoj školi misticizma brojevi su način na koji se Misao "cijepa" i dijeli na više manjih misli. Misao je u ovom smislu Logos, a brojevi (pojedinačne univerzalne Ideje) su samo jedan vid ili atribut te originalne Misli (Logosa).

Onaj koji razumije Misao shvaća da su brojevi ustvari bogovi Stvaranja i emanacije. Iz svega navedenog vidi se da je jako bitno proučavati simboliku brojeva jer su oni najuniverzalniji jezik Kozmosa koji si mi možemo predočiti kao pojedinačne stupnjeve jedne Misli.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 23, 2008 8:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Evo i mog doprinosa iz pravoslavne crkve u Surcinu
[img]http://i301.photobucket.com/albums/nn52/zemuntrio/IMG_1625.jpg[img]
[/img]http://i301.photobucket.com/albums/nn52/zemuntrio/IMG_1636.jpg

Sad kad vidim koliko je to sve dugo iza nas...pa sta mi hocemo,sad kao nesto da promenimo..ma nema teorije..ostaje nam samo da cutimo i smrdimo,sto bih ja rekao :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 23, 2008 8:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
zemuntrio je napisao/la:
Evo i mog doprinosa iz pravoslavne crkve u Surcinu
http://i301.photobucket.com/albums/nn52 ... G_1625.jpg
http://i301.photobucket.com/albums/nn52 ... G_1636.jpg

Sad kad vidim koliko je to sve dugo iza nas...pa sta mi hocemo,sad kao nesto da promenimo..ma nema teorije..ostaje nam samo da cutimo i smrdimo,sto bih ja rekao :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 23, 2008 8:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Hvala na slikama, zemuntrio!

Ova druga bi trebala biti posebno interesantna alkemičarima i hermetičarima. Ideja o "12 oko 1" sustavu je toliko "stara" da praktički ne postoji u linearnom vremenu, već je kao i ostali simboli proizašla iz Univerzalnog Uma ili Nousa.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 9:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
slika


Cathedral Santiago de Compostela (Galicia, Španjolska).

*********************************

slika



Bierum, Groningen, Nizozemska. Cvijet Života.

*********************************

slika



Katedrala Rochester, Engleska. Zodijak na podu.

*********************************

slika



Grobnica Petera Schoenhofena, Graceland groblje, Chicago, SAD.

*********************************

slika



Ista lokacija. Cijeli mauzolej je pun masonskih obilježja.

*********************************

slika



Detalj zmije. Podjeća na Asklepijev štap.

*********************************

slika



Sfinge su oduvijek bile čuvari ulaza u hramove, grobnice ne samo u Egiptu, već i u drugim regijama.

*********************************

slika



Jainistički hram Ranakpur blizu Kumbhalgarha, Indija. Zodijački kotač (Kolo Sreće kako ga neki zovu) prikazan na gotovo identičan način kao i u zapadnoj arhitekturi, a pogotovo u templarskim, gotičkim katedralama i crkvama.

*********************************

slika


Ženski lik drži kaducej, neka zgrada u Londonu.

*********************************

slika


Vatikanski muzej. Rimski Merkur, grčki Hermes ili egipatski Thoth je oduvijek bio simbolom Znanja, izumiteljem prirodnih znanosti, matematike, geometrije, astronomije i svih okultnih znanosti. Njemu se pripisuje izum pisma. Kao arhetip, on je bog intelektualac, diplomat i pisar.

Prisjetimo se da kaducej ne predstavlja samo liječenje, zanat medicine ili trgovine, kako kažu oficijalni izvori, već je u originalnom univerzalnom učenju, kaducej simbol za Trojstvo (dvije zmije-polariteti + štap-neutralni princip) u makrokozmosu (tri aspekta Boga Stvaranja YHVH, tri stupa u kabalističkom Drvetu Života) te tri stupa u masonskom hramu, koja imaju istu simboliku ravnoteže jer predstavljaju tri Velika Majstora u masonskoj legendi koja su gradila Hram u Jeruzalemu. Svaki od njih je simbol za jedan od božanskih atributa: Mudrost (SOL - izlazeće Sunce/istok), Ljepota (OM – Sunce u zenitu/jug) i Snaga (ON – Sunce u zalasku/zapad). Zajedno daju riječ SOLOMON ili točnije SOL-AUM-ON, što znači Sunce na tri različita jezika. Aspekt Sunca u zenitu je najbitniji za okultiste ili ezoteričare, jer Sunce na jugu je najljepše, a često je u mitovima personalizirano i antropomorfizirano u obliku univerzalnog Spasitelja, Solarnog Logosa (Mitra, Krist, Bakus, Buda,...).

U mikrokozmosu, tri stupa ili tri aspekta Boga manifestiranog u Čovjeku kao malom, ali svejedno tajanstvenom kozmosu, su njegov ženski, muški i neutralni aspekt. Zato se kaže da je čovjek hodajući hram, jer je u njemu cijela šema Manifestacije. Kako gore, tako dolje.

Nadalje, trojni princip se u alkemiji ogleda kao sumpor, sol i živa, čiji su vladajući planeti redom: Sunce, Mjesec i Merkur, što možemo svesti na analogiju sa konceptom Trojstva u većini tajnih učenja: Sunce = Otac, Mjesec = Majka, Merkur = Sin.

Smrt i uskrsnuće Sina (Merkur, Hermes) u svim tradicijama svijeta je podsjetnik na nebesku predstavu kada se planet Merkur paralelno podiže sa Suncem (jutarnja zvijezda), i kada također paralelno opada pred večernje sate (večernja zvijezda). Taj rast i pad je pridonio simbolici dvije zmije koje se okreću oko štapa, kao astronomsko kretanje, ali i kao manifestirana dualnost, zbog čega su stupovi masonskog Hrama posvećeni Hiramu najcjenjenijem majstoru masona, Heru-Ammunu (Horus-Amon) kako su ga Egipćani zvali. Inicijali Ch-R ili Chi-Ro u grčkom alfabetu se često mogu vidjeti u kršćanskim crkvama. Osim što upućuju na Krista, raniji izgovor je bio Heru (Horus) ili kod Židova Hirm, od čega proizlazi ime mitskog Velikog Meštra masona. Dakle Krist = Hrist = Hiram = Hermes = Heru-Ammon = Horus.

Zato je simbol i kip boga Hermesa zajedno sa svojim štapom kaducejom toliko bitan, ne samo u davna vremena, već i modernije vrijeme. Hermes kao arhetip je nitko drugi nego planet Merkur, Univerzalni Spasitelj, Iskupitelj i Pomazanik, štovan među svim inicijatima u obliku fiktivnog mladog čovjeka koji je razapet na križ, drvo (u slučaju Odina i nekih drugih bogo-ljudi). On je pomiritelj suprotnosti, između izlaska Sunca i zalaska Sunca.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 9:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Primjeri upotrebe pentagrama u svjetskoj arhitekturi:


slika



Hotel de l'Empereur u Maastricht, Nizozemska.

*********************************

slika



Selo Oxford u državi Michigan, SAD. Osim orla, koji je simbol zodijačkog znaka Vodenjaka, elementa Zraka, iznad na vertikalnom štapu se nalazi i pentagram, inače planetarni simbol Marsa. Isto tako pentagram simbolizira 4 elementa u uniji zbog petog, etera/duha, božansku proporciju Phi (0.618), simbolizira harmoniju i uzignuće Duha nad elementalnom prirodom.

*********************************

slika



Groblje Melaten, Grad Koln, Njemačka. Vrlo zanimljivi motivi na spomeniku. Sigurno ulijeva strah prolaznicima. :D

*********************************

slika



Toranj Campanile, UC Berkeley, Kalifornija. Ako pročitate naopako ova slova dobit ćete "Fiat Lux" ili "Neka bude svijetlo", poznatu rečenicu Boga u Bibliji (Postanak).

*********************************

slika



Castleton groblje, Derbyshire, Engleska. Svi simboli na okupu: mikrokozmički (pentagram = Mjesec) i makrokozmički (heksagram = Sunce), koje ujedinjuje Veliki Geometričar Svemira, bespolni aspekt Boga.

Masonskom šifrom koja se podučava u stupnju Kraljevskog Svoda (Royal Arch Chapter šifra), napisano je "For You".

*********************************

slika



Elbeuf, Haute-Normandie, sinagoga.

*********************************

slika



Ista lokacija. Na donjim prozorima se isprepliću invertirani i uspravni pentagrami. Muško u ženskom, dan u noći, Lav u Djevici (Venera u Marsu) ,....

*********************************

slika


Templarska katedrala u Amiensu, Francuska.

*********************************

slika


Ista lokacija.

*********************************

slika


Crkveno groblje, Darley Dale, Engleska. S jedne strane pentagram, s druge heksagram. Opet polaritet, dualitet i jedinstvo oba svijeta.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 465 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz