Sada je: čet mar 28, 2024 2:50 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 150 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mikročipovi, RFID, Verichip
PostPostano: čet okt 07, 2004 11:27 am 
ZET - Započinje uvođenje "pametnih" voznih karata


Narančasti automati odlaze u povijest. Nove tramvajske karte sličit će karticama za telefon, a kontrolori će ih moći provjeravati i dok su u džepu putnika.


Zagrepčane u sljedećih godinu dana čeka velika promjena. Zadnju su sličnu promjenu proživjeli kad su u povijest otpratili konduktere Zagrebačkog električnog tramvaja i kad su umjesto njih dobili narančaste automate za poništavanje karata. Za godinu dana i ti će uređaji otići u povijest, a na njihovo će mjesto doći inteligentni automati koji će prodavati i poništavati "pametne" vozne karte.

Zagrebački električni tramvaj objavio je javni natječaj za isporuku i oglednu ugradnju opreme i programske podrške za sustav naplate usluge javnoga prometa te nabavu i ugradnju opreme za prodaju pretplatnih karata s memorijom. Iza tih teško razumljivih pojmova kriju se "pametne" vozne karte te sustavi za njihovo tiskanje i održavanje. "Pametne" vozne karte imaju ugrađen čip i minijaturnu antenu, što omogućuje njihovo beskontaktno poništavanje i provjeru valjanosti.

"Taj sustav trebao bi se primjenjivati od druge polovice sljedeće godine. Tada bi trebao biti gotov i sustav za izradu mjesečnih karata", kaže Branko Makinac, pomoćnik direktora ZET-a za promet.

Objasnio je način na koji bi trebao funkcionirati novi sustav naplate ZET-ovih usluga. Karte neće prodavati vozači, već automati koji će se nalaziti u tramvajima, autobusima i na njihovim stajalištima. Za određeni iznos automat će izdati odgovarajuću voznu kartu koja će imati čip i antenu. Prilikom ulaska u tramvajska kola automat će na određenoj udaljenosti, bez ikakva kontakta, poništiti kartu. ZET-ov kontrolor moći će pak posebnim uređajem provjeriti je li karta valjana odnosno poništena. Pritom kartu više neće trebati pokazivati, jer će je kontrolor sa svojim čitačem moći provjeriti i kroz putnikov džep.

Nova tehnologija omogućit će višekratnu upotrebu jedne te iste karte. Kako se po karti ništa ne piše nego ima čip, mogla bi se usporediti s telefonskom karticom koja se kupuje na određeni iznos impulsa. Primjerice, s kartom od 50 kuna moći će se voziti više puta a pri svakom ulasku u tramvaj ili autobus automat će skinuti s nje određeni iznos. U ZET-u planiraju takvu kartu koja će se, jednom ispražnjena, moći ponovno napuniti.

"Ovakav sustav planiramo već nekoliko godina. Do sada nije bilo novca, a možda je to i bolje, jer sada možemo primijeniti tehnologiju za koju je već sada jasno da će postati široko primjenjivana", rekao je Branko Makinac.


VIPNET

Čitaj više - http://forum.sijelo.com/viewtopic.php?t=810


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 08, 2004 2:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Evo još nešto slično tome. Sada smo u tzv. "fazi kondicioniranja", prije nego što se krene sa direktnim mikročipovanjem ljudi.

Pozdrav!


Univerzalna kartica
Novim dokumentom zameniće se lične karte, pasoši i vozačke dozvole. – Zamena počinje do kraja godine


Građani Srbije će najdalje do 2006. godine dobiti nova lična dokumenta, koja će sadržati biometrijske podatke. Dokumenta će biti bazirana na tehnologiji višeprimenljivih PKI "smart" kartica sa isto tako primenljivim operativnim sistemom i neophodnim hardverskim i softverskim mehanizmima za zaštitu. Jednostavnije rečeno, svi lični podaci građana biće sadržani na jednoj kartici. Nova dokumenta će biti međunarodno verifikovana, što je jedan od uslova za uključivanje u Evropsku uniju.

Ovo je za "Politiku" rekao pukovnik Saša Milićević, zamenik načelnika Uprave za informatiku MUP-a Srbije. On je naglasio da je uvođenjem novog informacionog sistema MUP-a Srbije, do kraja godine, planirano da se postojeća identifikaciona dokumenta zamene novim, koja će biti sa odgovarajućim, mašinski čitljivim podacima i elementima. Time će se, u roku od sedam godina, omogućiti kompletna zamena svih dokumenata koje postoje u Srbiji, tačnije četiri miliona putnih isprava i 12 miliona ličnih karata, vozačkih dozvola, oružanih listova i saobraćajnih dozvola.

http://www.politika.co.yu/2003/0920/01_03.htm


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub okt 09, 2004 7:23 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Počela je i zapljena servera nezavisnih informativnih agencija. U ovom slučaju FBI je zapljenio servere Indymedia u Velikoj Britaniji.

http://www.truthout.org/docs_04/100904W.shtml

Još malo pa će i slobodna komunikacija preko interneta postati stvar prošlosti. O nekim nezavisnim medijima neće biti ni govora.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 12, 2004 5:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 14, 2004 5:04 am
Postovi: 12
Pozdrav svima i komplimenti Boru za novi dizajn,stvarno je super.
Pitam se sta treba da nam se desi kao civilizaciji da bi se izvukli iz ove koliktivne hipnoze i duhovnog siromastva? Novi svjetski rat,prirodna katastrofa sirokih razmjera koja je izgleda neizbjezna ili je mozda rjesenje da svakome od nas neko pokuca na vrata i objasni neke stvari koje se desavaju oko nas?Sve se bojim da je kasno za sve i da nam kao kolektivu nema spasa i taj koliktvni spas vidim jedino kroz budjenje pojedinca,ali svakog pojedinca.Bilo bi mi drago da grijesim i da me neko ubijedi da ovo nije istina,ali.......

Svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 13, 2004 3:09 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet sep 30, 2004 9:30 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
To sa biometrijskim ID podacima mi liči na eksperiment. Zašto razvijenije zemlje već nisu uvele tako nešto? Mpžda jesu ali ja to ne znam...

Čini mi se da smo pogodno tlo za čačkanje sa novim stvarima. Ima nas malo, i ako bude neke štete, "glavnim" neće biti ništa. Naravno da to nije plod "domaće pameti" i entuzijazma nadležnih organa da srede administraciju (koju administraciju?)....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri okt 13, 2004 12:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
veliki pozdrav pre svega

kao i da pohvalim sajt koji sam u celosti prebacio na cd... za nedaj boze kad pocne :)

> Ovo je za "Politiku" rekao pukovnik Saša Milićević, zamenik načelnika

zaboravio je da kaze da sistem za sada prepoznaje oko 30% otisak i oko 20% lice :))) i da u blizoj buducnosti na srecu nece proraditi... tek mozda 2006-2007 kazu mi neki ljudi :) znaju coveka :)
informacije koje imam su da ovakav sistem ima tacnost koja nije veca od 50-ak% ili bar tacniji sistem nije javno dostupan nama

http://www2.serbiancafe.com/cir/diskusi ... 588.html?8

a voleo bih i komentar o ovome linku dole
http://www2.serbiancafe.com/cir/diskusi ... 36.html?98

veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 14, 2004 12:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Američki Zavod za Zaštitu Zdravlja (FDA) nedavno je i zvanično odobrio mikričipove za korištenje kod ljudi.

http://www.msnbc.msn.com/id/6237364/

Sada samo treba da nešto malo jače pukne.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 15, 2004 2:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto okt 05, 2004 9:36 am
Postovi: 1
Lokacija: Zagreb
Dragi moji prijatelji,

što se tiće čipova, čitala sam na nekoliko mjesta o povezanosti uvođenja čipova (VeriChip) s zadnjim dijelom Biblije - Revelation. Makar meni Biblija ne predstavlja nikakav autoritet, barem ne ova cenzurirana verzija s kojom mašu kršćani.
Poznato Vam je vjerojatno o povezanosti samih bar-kodova s brojevima 666 (to je zajedničko svim bar kodovima na svijetu), dok u Bibliji piše da nitko više neće moći ništa kupovati ni prodavati bez oznake zvijeri - broja 666 koje će im biti ugrađene na čelo ili zapešće...
U svakom slučaju, o "pametnoj" kartici, iliti SMART CARD se u Hrvatskoj već zna da je službeno prihvaćena, te je prije par tjedana u novinama izašao članak o trodnevnom kongresu u Opatiji o praktičnom uvođenju u financijski sustav Hrvatske. Na kongresu su bili predstavnici banaka, koji dogovaraju rokove i načine implementacije i konačni prelazak na sustav SMART CARD-a. Ukratko, "pametna kartica" jest čip na kartici. Samo jedan korak do čipa u ruci.

Svi kućni ljubimci da bi putovali svijetom (i Europom) moraju imati identifikacijske čipove ugrađene (i u Hrvatskoj), službeni Washington preporuča svojem građanstvu ugrađivanje Veri Chipova u svoju djecu, apelirajući na sigurnost od otmica i povišene stope kriminala u školama i društvu općenito. Smart Card je prihvaćen u cijeloj Europi, te implementiran u većini zemalja (Njemačka, nordijske zemlje itd.), dok se promocija čipovanja u tijelo promovira na vrlo dosjetljive načine: recimo jedan disco klub u Belgiji (čini mi se, da se provjerit na netu, ukucajte Veri Chip) ugrađuje mladima u ruke čipove kako bi ih poštedili nošenja novčanika u klub, što ujedno predstavlja i člansku iskaznicu za taj noćni prestižni klub....

Mjesta panici nema, naravno! Čip se može i izvaditi, ne brinite...
Naime, taj čip ugrađen u tijelo mora imati izvor energije - malu baterijicu (nešto kao baterije za najnovije modele mobitela, nisam tehnički pšotkovana baš...). Opasnost je u tome što ako baterija procuri, makar tvrde da je sasvim sigurna, tvar iz baterija ubija čovjeka - nosioca čipa. Po Bibliji, nešto takvog bi se trebalo dogoditi....

Prema nekim channeling varijantama, u scenariju o 2012 godini (kada bi se trebali naći u centru Fotonskog pojasa, na vrhuncu "talasa" skoka u 4. dimenziju), kada bude pripremljena potpuna implementacija čipova u ekonomske sustave ljudi širom (razvijenog) svijeta, umjetno uzrokovani svjetski kolaps bankarskog sustava predstavljat će konačni i potpuni prijelaz na čip ekonomiju. Nakon tog kolapsa, svatko će dobiti 500 eura na račun, i da bi ih mogao podići i nastaviti koristiti svoj račun, bit će prisiljen ugraditi čip. Predviđanja spominju 2007 godinu kada bi se taj događaj trebao dogoditi.

Bolje biti spreman nego zatečen, zar ne? :)

RADIATE LOVE!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet okt 15, 2004 3:07 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
u vezi Biblije i mikročipa:

http://www.galaksija.com/mikro.htm

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 14, 2005 11:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Inace se zanimam kinologijom, imam neke pse i volim da se krecem po izlozbama.
Ja iz Bosne ne mogu da idem nigdje na izlozbu van njenih granica osim u SiCG i CRO.
Za Sloveniju mi kod pasa moraju biti ugradjeni mikrochipovi.
Prije uvodjenja mikrochipova, pas je morao imati tetovazu, koje su sve manje u upotrebi.
Jedan moj prijatelj kada je prosle godine otisao za France morao je da proda 2 psa zato sto nisu chipovani tamo, treceg je poveo, pretpostavljate zasto, naravno.
Koliko je pametno ili ne raditi to chipovanje, ne znam, ali ako je istina ono sto sam citao, mikrochip mogu ubacivati u pse, pa i u sve ostale zivotinje preko vakcina.
Stvara se utisak da je svima nama propisano vec da ih imamo u sebi, prije ili kasnije, ako ih vec nismo pokupili gdje.

Pozdrav svim forumashima
Baron


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 14, 2005 4:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
JEBOTE!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:
Ja sam primio vakcinu protiv gripa pre par dana :? jes da sam je kupio u Austriji kad sam bio na kontroli za nogu, ali ipak...(to je mozda i gore)
Jel znate nekog ko je pronasao cip u svom organizmu? uz pomoc cega? CT,MRT,X-ray? imam gomilu snimaka celog svog tela, samo recite gde da trazim...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 14, 2005 10:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Ti mikrocipovi mogu da budu veoma opasne stvari.Ponekad izazivaju halucinacije i tako to...Nedo Bog da se to pojavi kod nas!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 14, 2005 11:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Mislim da ukoliko čipovi budu ubacivani vakcinom, onda će vakcinacija biti obavezna za sviju i svako će morati imati potvrdu da je vakcinisan, tj. biće zaveden u “kartoteku” sa serijskim brojem vakcine (tj. mikročipa) koju je dobio.
Veličina čipova se može vidjeti na donjoj slici i ukoliko bi bio korišten ovaj tip, teško da se može vidjeti na bilo kakvom snimku.

slika

Ja ne vjerujem da se vakcine trenutno koriste i za mikročipovanje ljudi, međutim, one imaju neke druge karakteristike koje nisu ništa manje opasne. Ovdje se mogu naći podaci o tome:

http://www.vaccinetruth.org/

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 15, 2005 2:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
Procitao sam...
Imam sve jebene simptome :shock: bronhitis u svojoj 1 godini zivota, alergija na dim, budj, kikiriki...(hvala bogu pa je to sve nestalo, osim kikirikija)
...pa kao poremecaj imunog sistema, karcinom pre 2 godine...znaci ne moze gore...jebem ti sve...
Nadam se da ova vakcina protiv gripa mi nece napraviti neko novo sranje. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 15, 2005 11:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Yoshi,

Mislim da je Vitamin B17 (laetrile) najbolja prirodna stvar za preventivu raka. S obzirom da je ova supstanca veoma efikasna u preventivi raka to je ujedno i razlog zašto organizacije kao što su FDA (američki Zavod za Zaštitu Zdravlja) i drugi ne dozvoljavaju da se ona široko upotrebljava, informacije na tu temu se zataškavaju a proganjaju i ljude koji o tome pišu i govore.

http://www.cancure.org/laetrile.htm

Stoga, na internetu ima dosta dezinformacija ali i informacija na tu temu. Mislim da se preko amazon.com još uvijek može naći knjiga: World Without Cancer – The Story of Vitamin B17; G. Edward Griffin.

U svakom slučaju, ovog vitamina ima najviše u sjemenkama kajsije, mada ga ima manje više u svim sjemenkama.

(Trebalo bi biti jasno da su ljekovi protiv raka zataškani isto kao i besplatna energija.)

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 16, 2005 2:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
There are many foods that contain Vitamin B17. These include: Apple seeds, alfalfa sprouts, apricot kernels, bamboo shoots, barley, beet tops, bitter almond, blackberries, boysenberries, brewer’s yeast, brown rice, buckwheat, cashews, cherry kernels, cranberries, currants, fava beans, flax seeds, garbanzo beans, gooseberries, huckleberries, lentils, lima beans, linseed meat, loganberries, macadamia nuts, millet, millet seed, peach kernels, pecans, plum kernels, quince, raspberries, sorghum cane syrup, spinach, sprouts (alfalfa, lentil, mung bean, buckwheat, garbanzo), strawberries, walnuts, watercress, yams.


Hvala ti galaksijo... :lol: odatle moja nenormalna potreba za jabukama i borovnicom... :D hvala ti stomaku...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 18, 2005 8:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Zelim ti da brzo "ozdravis"!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 22, 2005 2:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
interesantan tekst, sa par fotografija!

(neke dolarske i euro novčanice eksplodiraju kad ih staviš u mikrovalnu pećnicu. Vjerovatno one koje imaju ugrađene mikročipove):

http://www.metatech.org/microchip_mark_ ... beast.html


Pitanje: Ako ubace u ljude iste ili slične mikročipove da li ih mogu aktivirati talasima određenih frekvencija preko tornjeva za mobilnu telefoniju i tako izazvati njihovu eksploziju?!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 24, 2005 7:32 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub jan 01, 2005 3:43 pm
Postovi: 35
Zelim ti da brzo "ozdravis" :D :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 25, 2005 8:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 03, 2005 2:12 pm
Postovi: 216
Lokacija: levo
Hehe...Sad me malo kopiras,a?Ma nastavi brate.Nije zabranjeno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 150 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz