Sada je: čet mar 28, 2024 12:37 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bruno Groening
PostPostano: pon nov 26, 2007 10:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Bruno Groening (1906 - 1959)

Preneseno sa:
http://www.bruno-groening.org/bivsa-jug ... /index.htm

slika

Dobrodošli u krug prijatelja Brune Groninga
Iscjeljenje duhovnim putem pomoću učenja Brune Groeninga, medicinski dokazivo!

- što su znali stari narodi svih visoko razvijenih kultura
- što su koristili slavni liječnici novog doba (Paracelzus, Hahnemann, ..)
- što je mogla potvrditi znanost u nekoliko osnovnih otkrića:

Postoji viša snaga koja je temelj svega živućeg i koja može iscjeljivati! Davali su joj različita imena: životna snaga ("vis vitalis"), prana, chi (ki), Božanska snaga, ...

Bruno Groning je imao o toj snazi vrlo točno intuitivno znanje koje je svojim jednostavnim učenjem približio svim ljudima.

Krug prijatelja Brune Groninga je neobavezno udruženje ljudi koji su spoznali vrijednost učenja Brune Groeninga. U stotinama zajednica širom svijeta prenosi se to učenje. Putem odgovarajućeg stava tijela i duha uči se primati Božansku snagu. Ta "iscjeljujuća struja", koja se osjeti u tijelu, pospješuje pomoć i iscjeljenje, čak i kroničnih, degenerativnih i teških organskih oboljenja.
"Uzdaj se i vjeruj da pomaže, da iscjeljuje Božanska snaga." (Bruno Groning)

Iscjeljenja se u velikom broju obrađuju po uzoru na kliničku anamnezu. Medicinsko-znanstvena stručna grupa (MWF) u okviru kruga prijatelja Brune Groeninga, forum od nekoliko tisuća liječnika i drugih pripadnika zdravstvenih struka, provjerava sadržaj izvještaja i ukoliko je moguće pravi dokumentaciju s liječničkim komentarima na osnovu medicinskih nalaza neovisnih liječnika.

Svatko ima slobodne ruke da uz liječenje duhovnim putem provodi i medicinske tretmane. Bruno Groening je za vrijeme svog života pozdravio suradnju s liječnicima. Ali u samom krugu prijatelja po uzoru Brune Groeninga ne provode se, po uzoru na nikakva medicinska savjetovanja, pregledi ili tretmani.

Članstvo u krugu prijatelja Brune Groeninga je u svakom trenutku dobrovoljno i besplatno, kao što je i neovisno o nacionalnoj, ideološkoj ili vjerskoj pripadnosti. Sve aktivnosti se provode bez novčanih naknada, a svi troškovi se pokrivaju iz dobrovoljnih priloga. Molimo Vas da podrobnije informacije potražite na slijedećim internet stranicama. Ukoliko Vam se još nešto učini novim i neobičnim, provjerite to bez predrasuda! Samo tako možete spoznati istinu - po preporuci Brune Groeninga:
"Ne budite lakovjerni, uvjerite se sami."
Jasne i objektivne informacije o Bruni Groeningu i njegovom djelu naći ćete također u dokumentarnom filmu
"Fenomen Bruno Groening – Tragovima čudotvornog 'iscjeljitelja'".

Učenje Brune Groeninga
Sažetak

Učenje Brune Groeninga temelji se na postojanju duhovnih snaga koje djeluju na ljude. Utjecaj ovih snaga je veći nego što to većina ljudi i naslutiti može.

Bruno Groening uspoređuje čovjeka s baterijom. U dnevnom životu svatko od nas troši snagu. Ipak nova životna snaga koja nam je neophodno potrebna se najčešće ne prima dovoljno. I budući da jedna prazna baterija nije sposobna za funkcioniranje, isto tako i ljudsko tijelo u kome nema snage ne može ispuniti svoje zadatke. Napetosti, nervoze, strah od života i na kraju bolest - to su posljedice.

Bruno Groening je objašnjavao kako pojedinac može ponovo obnoviti svoje zalihe snage, odnosno energije. Važna pretpostavka je da čovjek mora uvijek misliti na dobro, a također i to da mora postojati volja za zdravljem. Čovjek je sa svih strana okružen valovima zdravlja i on ih samo treba primiti u sebe. Prema Bruni Groeningu ne postoji neiscjeljiva bolest, a što potvrđuju i liječnički provjerena uspješna izvješća. Iscjeljenja se ovdje događaju duhovnim putem i ista nisu povezana s fizičkim tijelom Brune Groeninga.

Kako bi se primila Heilstrom potrebno je da tražilac pomoći sjedi s dlanovima otvorenim prema gore. Ruke i noge se ne smiju križati kako se tok od Heilstrom nebi prekidao. Razmišljanje o bolesti kao i brige treba najozbiljnije spriječiti, potrebno je misliti na nešto lijepo jer to uistinu pomaže.

Kada Heilstrom teče kroz tijelo, ona prolazi i kroz organe koji su opterećeni bolešću i tada dolazi do čišćenja i iscjeljujućeg djelovanja. Pri tome može doći do bolova koji ukazuju na to da dolazi do čišćenja tijela. Budući da bolest nije ono što Bog želi vašem biću, postupno dolazi do njenog odstranjivanja iz tijela. U pojedinim slučajevima to se može i spontano događati. Potrebno je također da čovjek više nije u svojim mislima opsjednut bolešću, treba misliti na to da za Boga ne postoji "neiscjeljivo".

Kako bi i u buduće zadržali zdravlje, prijatelji Brune Groeninga se svakodnevno Einstellen na prijem Heilstrom. Zdravo tijelo predstavlja osnovu za život u skladu sa samim sobom, s drugim ljudima kao i s prirodom.

Cilj učenja Brune Groeninga je da bolesnog čovjeka učini čovjekom koji se raduje životu i koji je slobodan od tjelesnih i duhovnih opterećenja.

(...)

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 27, 2007 6:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Čuo sam o njemu i jedanput sam se ,jako zaiteresiran,uputio na predavanje o njemu.
Pošto sam reikista,znam da o tome što govore o njemu i njegovim "moćima je vjerojatno istina.ALI zasmetao me način na kojem se govori o Groningu.Ko da je on bog,ili neki svetac(mada kazu da je on govorio da treba moliti BOGA za pomoc a ne nekog drugog).Primjer gospođe koja je imala predavanje:"... i ja sam rekla,Bruno pomozi mi da ne platim kaznu što se nisam vezala,i nećete vjerovati,NISAM!Bruno mi je pomogao,hvala ti Bruno."
Moj je osjecaj bio da se oko njega stvara KULT,mada on(moje shvaćanje)nije to htio.
I da,tu se koriste rijeci poput Heilstrom i Einstellen,što zapravo znaći SVETA STRUJA i NAMJESTITI.
I to me zasmetalo zbog forsiranja njemačkih izraza,ne radi toga što nebi volio njemački jezik(zapravo meni osobno je 2 na ljestvici po ljepoti izgovora),nego baš zbog toga kad to govore, stekao sam dojam da je taj položaj nešto što je Bruno izmislio i to morate poštovati jer to je sveto zbog toga što je to on izmislio!Kužite KULT.
Ako cita ovo neki njegov prijatelj,nek pročita sve što je Bruno pričao i nek se zapita ako sam u krivu.
Znači kult ne njegovo učenje da.
Malo sam se raspričao,ali bio sam stvarno razočaran kad sam se vraćao sa predavanja. :occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bruno Groening
PostPostano: ned dec 02, 2007 6:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 12, 2007 12:18 am
Postovi: 18
Lokacija: Zagreb
Jack987 je napisao/la:
Bruno Groening (1906 - 1959)

Preneseno sa:
http://www.bruno-groening.org/bivsa-jug ... /index.htm

slika

Dobrodošli u krug prijatelja Brune Groninga
Iscjeljenje duhovnim putem pomoću učenja Brune Groeninga, medicinski dokazivo!

- što su znali stari narodi svih visoko razvijenih kultura
- što su koristili slavni liječnici novog doba (Paracelzus, Hahnemann, ..)
- što je mogla potvrditi znanost u nekoliko osnovnih otkrića:

Postoji viša snaga koja je temelj svega živućeg i koja može iscjeljivati! Davali su joj različita imena: životna snaga ("vis vitalis"), prana, chi (ki), Božanska snaga, ...

Bruno Groning je imao o toj snazi vrlo točno intuitivno znanje koje je svojim jednostavnim učenjem približio svim ljudima.

Krug prijatelja Brune Groninga je neobavezno udruženje ljudi koji su spoznali vrijednost učenja Brune Groeninga. U stotinama zajednica širom svijeta prenosi se to učenje. Putem odgovarajućeg stava tijela i duha uči se primati Božansku snagu. Ta "iscjeljujuća struja", koja se osjeti u tijelu, pospješuje pomoć i iscjeljenje, čak i kroničnih, degenerativnih i teških organskih oboljenja.
"Uzdaj se i vjeruj da pomaže, da iscjeljuje Božanska snaga." (Bruno Groning)

Iscjeljenja se u velikom broju obrađuju po uzoru na kliničku anamnezu. Medicinsko-znanstvena stručna grupa (MWF) u okviru kruga prijatelja Brune Groeninga, forum od nekoliko tisuća liječnika i drugih pripadnika zdravstvenih struka, provjerava sadržaj izvještaja i ukoliko je moguće pravi dokumentaciju s liječničkim komentarima na osnovu medicinskih nalaza neovisnih liječnika.

Svatko ima slobodne ruke da uz liječenje duhovnim putem provodi i medicinske tretmane. Bruno Groening je za vrijeme svog života pozdravio suradnju s liječnicima. Ali u samom krugu prijatelja po uzoru Brune Groeninga ne provode se, po uzoru na nikakva medicinska savjetovanja, pregledi ili tretmani.

Članstvo u krugu prijatelja Brune Groeninga je u svakom trenutku dobrovoljno i besplatno, kao što je i neovisno o nacionalnoj, ideološkoj ili vjerskoj pripadnosti. Sve aktivnosti se provode bez novčanih naknada, a svi troškovi se pokrivaju iz dobrovoljnih priloga. Molimo Vas da podrobnije informacije potražite na slijedećim internet stranicama. Ukoliko Vam se još nešto učini novim i neobičnim, provjerite to bez predrasuda! Samo tako možete spoznati istinu - po preporuci Brune Groeninga:
"Ne budite lakovjerni, uvjerite se sami."
Jasne i objektivne informacije o Bruni Groeningu i njegovom djelu naći ćete također u dokumentarnom filmu
"Fenomen Bruno Groening – Tragovima čudotvornog 'iscjeljitelja'".

Učenje Brune Groeninga
Sažetak

Učenje Brune Groeninga temelji se na postojanju duhovnih snaga koje djeluju na ljude. Utjecaj ovih snaga je veći nego što to većina ljudi i naslutiti može.

Bruno Groening uspoređuje čovjeka s baterijom. U dnevnom životu svatko od nas troši snagu. Ipak nova životna snaga koja nam je neophodno potrebna se najčešće ne prima dovoljno. I budući da jedna prazna baterija nije sposobna za funkcioniranje, isto tako i ljudsko tijelo u kome nema snage ne može ispuniti svoje zadatke. Napetosti, nervoze, strah od života i na kraju bolest - to su posljedice.

Bruno Groening je objašnjavao kako pojedinac može ponovo obnoviti svoje zalihe snage, odnosno energije. Važna pretpostavka je da čovjek mora uvijek misliti na dobro, a također i to da mora postojati volja za zdravljem. Čovjek je sa svih strana okružen valovima zdravlja i on ih samo treba primiti u sebe. Prema Bruni Groeningu ne postoji neiscjeljiva bolest, a što potvrđuju i liječnički provjerena uspješna izvješća. Iscjeljenja se ovdje događaju duhovnim putem i ista nisu povezana s fizičkim tijelom Brune Groeninga.

Kako bi se primila Heilstrom potrebno je da tražilac pomoći sjedi s dlanovima otvorenim prema gore. Ruke i noge se ne smiju križati kako se tok od Heilstrom nebi prekidao. Razmišljanje o bolesti kao i brige treba najozbiljnije spriječiti, potrebno je misliti na nešto lijepo jer to uistinu pomaže.

Kada Heilstrom teče kroz tijelo, ona prolazi i kroz organe koji su opterećeni bolešću i tada dolazi do čišćenja i iscjeljujućeg djelovanja. Pri tome može doći do bolova koji ukazuju na to da dolazi do čišćenja tijela. Budući da bolest nije ono što Bog želi vašem biću, postupno dolazi do njenog odstranjivanja iz tijela. U pojedinim slučajevima to se može i spontano događati. Potrebno je također da čovjek više nije u svojim mislima opsjednut bolešću, treba misliti na to da za Boga ne postoji "neiscjeljivo".

Kako bi i u buduće zadržali zdravlje, prijatelji Brune Groeninga se svakodnevno Einstellen na prijem Heilstrom. Zdravo tijelo predstavlja osnovu za život u skladu sa samim sobom, s drugim ljudima kao i s prirodom.

Cilj učenja Brune Groeninga je da bolesnog čovjeka učini čovjekom koji se raduje životu i koji je slobodan od tjelesnih i duhovnih opterećenja.

poštovani Jack987 nije neka fora raditi copy/paste,zanima me tvoje mišljenje o Bruni i njegovom djelovanju
(...)

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 02, 2007 6:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Copy - paste je bilo samo predstavljanje u ovoj temi.

Trenutno nisam pročitao skoro ništa o njemu, pa neću komentirati. Kad pročitam, napisat ću što mislim. Temu sam otvorio jer me netko pitao ima li te teme na forumu, pa sam mislio da bi možda moglo biti korisno ako se malo istraži i to područje.

Pozdrav, danijelazg, dobrodošla!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 02, 2007 7:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon nov 12, 2007 12:18 am
Postovi: 18
Lokacija: Zagreb
Jack987 je napisao/la:
Copy - paste je bilo samo predstavljanje u ovoj temi.

Trenutno nisam pročitao skoro ništa o njemu, pa neću komentirati. Kad pročitam, napisat ću što mislim. Temu sam otvorio jer me netko pitao ima li te teme na forumu, pa sam mislio da bi možda moglo biti korisno ako se malo istraži i to područje.

Pozdrav, danijelazg, dobrodošla!

:mrgreen: :wink:

ak si već dao link za pogledati,ne vidim smisla sve kaj tam piše kopirati
a kad neznam o nečemu,onda to ne spominjem


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 03, 2007 9:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
kolos je napisao/la:
Moj je osjecaj bio da se oko njega stvara KULT,mada on(moje shvaćanje)nije to htio.
I da,tu se koriste rijeci poput Heilstrom i Einstellen,što zapravo znaći SVETA STRUJA i NAMJESTITI.
I to me zasmetalo zbog forsiranja njemačkih izraza,ne radi toga što nebi volio njemački jezik(zapravo meni osobno je 2 na ljestvici po ljepoti izgovora),nego baš zbog toga kad to govore, stekao sam dojam da je taj položaj nešto što je Bruno izmislio i to morate poštovati jer to je sveto zbog toga što je to on izmislio!Kužite KULT.

isti sam utisak stekao pre godinu dana na, verovatno slicnom, predavanju kada sam prvi put cuo za njega 8)
izgleda da je stvarno bio poseban... kao uostalom i mnogi drugi kroz istoriju
imam nesto o njemu pa cu napisati, vrlo interesantan lik

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 04, 2007 12:40 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ak si već dao link za pogledati,ne vidim smisla sve kaj tam piše kopirati
a kad neznam o nečemu,onda to ne spominjem


Ma nije to sve kaj tam piše, to je samo uvod. A kad nešto copy-pastaš na inernetu, pristojno je i dati link s kojeg si to kopirao ( neka nepisana općenita pravila interneta ).

Dalje... kad nešto neznam o nečem - pitam. Ili postavim pitanje. Naravno, nismo svi isti, svatko od nas ima neki "svoj" način pristupa i početku učenja o nečemu. A i pročitaj ponovo što sam ti odgovorio, pa ćeš uvidjeti da je osnovni razlog otvaranja teme bio istraživanje učenja Brune G. na upit jednog čovjeka.

Svejedno, idemo dalje sa temom...

Ako netko nešto više zna o ovom učenju, neka slobodno napiše svoja iskustva!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 31, 2007 8:43 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:55 am
Postovi: 8
Lokacija: Zadar
I ja sam se nedavno susrela s Brunom Groninigom. Gledala sam film o njegovom životu, bila na uvodnom predavanju i sve je bilo zanimljivo. Dok nisam došla na prvi sasatanak prijatelja, a tu sam se šokirala...mnoštvo nebuloza... Loše, loše, loše. prvi put vidiš te ljude, odmah se svi trebate voljeti...pjevati...ići na te sastanke...napadnu te...preagresivno...odbija...

_________________
Neki ljudi vide stvari onakve kakve jesu i pitaju se:"Zašto?"
Ja sanjam stvari kakve nikada nisu bile i pitam se:"Zašto ne?"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet mar 06, 2008 7:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 13, 2004 11:54 am
Postovi: 466
Lokacija: bg
Geja76 je napisao/la:
I ja sam se nedavno susrela s Brunom Groninigom. Gledala sam film o njegovom životu, bila na uvodnom predavanju i sve je bilo zanimljivo. Dok nisam došla na prvi sasatanak prijatelja, a tu sam se šokirala...mnoštvo nebuloza... Loše, loše, loše. prvi put vidiš te ljude, odmah se svi trebate voljeti...pjevati...ići na te sastanke...napadnu te...preagresivno...odbija...


geja, pusti posrednike neka rade svoj posao 8)

rekao je izmedju ostalog:

" Ne postoji neisceljivo, Bog je najveci lekar"

"Svako ce biti svoj sopstveni lekar, uzdaj se i veruj. Bozija snaga pomaze i isceljuje"

... znaci, mora da ima boga... kad mu se takvi ljudi obracaju... 8)

_________________
ovde ili tamo, uglavnom na kraju Veritas vincit


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bruno Groening
PostPostano: pon feb 22, 2010 11:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 01, 2009 3:22 pm
Postovi: 76
Moj stari je bio na projekciji Groeningovog filma i kaže da se po završetku mnogo bolje osjećao te je osjetio nagli rast energije i neke trnke na glavi.Žalim što i ja nisam otisao.Koliko vidim to može pozitivno djelovati na mnoge ljude,naravno ima tu i malo autosugestije.Lično nekad osjetim strahovitu negativnu energiju i onda je moram izbaciti što prije ne birajući sredstva a mnogi kažu da im je njegovo učenje dosta pomoglo.Samo ne treba stvarat nikakav kult oko toga.Da li neko zna ima li dokumentarac za download


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bruno Groening
PostPostano: sri feb 24, 2010 10:40 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 18, 2008 1:52 am
Postovi: 16
emisija 'na rubu znanosti' je bila o njemu,pre par sezona..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bruno Groening
PostPostano: uto maj 31, 2011 11:39 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jan 06, 2011 11:15 am
Postovi: 27
Jednostavna metoda koja ne zahtijeva ništa osim da se opustimo i prepustimo. I daje solidne rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bruno Groening
PostPostano: uto maj 31, 2011 12:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Manu je napisao/la:
Jednostavna metoda koja ne zahtijeva ništa osim da se opustimo i prepustimo. I daje solidne rezultate.
Komu ili cemu da se prepustimo ako mozes malo pojasniti!?

Hvala

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bruno Groening
PostPostano: uto maj 31, 2011 7:54 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jan 06, 2011 11:15 am
Postovi: 27
Gordan je napisao/la:
Komu ili cemu da se prepustimo ako mozes malo pojasniti!?

Hvala


Onome koji jedino može iscjeliti, naravno. Mislim da je spomenuto na temi, barem se nadam, kome se daju zamolbe za iscjeljenje. Ništa spektakularno niti mistično, samo prepustiti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bruno Groening
PostPostano: uto maj 31, 2011 7:56 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jan 06, 2011 11:15 am
Postovi: 27
Mada metoda nije svemoguća naravno. Ne zadire u sudbinu u smislu da mjenja ono što je već programirano.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bruno Groening
PostPostano: sri jun 01, 2011 8:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Manu je napisao/la:
Mada metoda nije svemoguća naravno. Ne zadire u sudbinu u smislu da mjenja ono što je već programirano.


A što je to programirano i tko je programirao?

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Bruno Groening
PostPostano: uto jun 28, 2011 10:48 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto jun 28, 2011 9:48 am
Postovi: 1
Prije svega pozdrav svima.
Novi sam ovdje i općenito na forumima pa mi nemojte zamjeriti ako nešto krivo radim.
Dakle, ne bih želio odgovoriti nikome osobno već čisto nadodati svoja iskustva vezano uz ovu temu. Naime, osjećam se pripadnikom Kruga prijatelja Brune Groeninga već nekih 2 godine kada sam posjetio prvo predavanje o njemu. Ne mogu reći da sam jako redovan ali trudim se dolaziti jednom u 3 tjedna.
Sve je počelo vrlo zanimljivo od čitanja religioznih, duhovnih, new age knjiga itd preko kojih pomalo dolazim do logičkih spoznaja o vlastitom kreiranju stvarnosti. Pomalo shvaćam slijedeću stvar - u potrazi za "vjerom" shvaćam da univerzalna ne postoji već potpuno osobna. Ako vjerujem u šalicu kave iz dubine duše ona će za mene biti vjera i Bog što god već smatrali pod tim pojmom. I tada i ja odlučujem da ću naći vjeru samo tako kada ja odlučim u što ću vjerovati. Naravno tu dolazi nezaobilazna emisija "Na rubu znanosti" koja govori o Bruni Groeningu i primanju božansko-kozmičke energije i ja se sjetim da sam čak i kao dijete s tatom se igrao prije spavanja primanja energije iz Svemira. Tada odlučujem da je ovo put za mene i odlazim na predavanja o Bruni Groeningu. Uvodno predavanje jako zanimljivo ali onda kao i kod nekih drugih razočarenje zbog nekih formi (ovako se sjedi, terminologija, pjesma itd..). Međutim shvaćam to kao nesavršenost bilo koje grupne vjere odnosno duhovnosti, a uostalom ja sam odabrao ovaj način kao svoj put prema duhovnosti. Prestajem se opirati i jednostavno prihvaćam to kao igru znajući da svatko od nas zapravo u sebi ima svoj način produhovljavanja ili shvaćanja. Svaka od religija je zapravo slon u staklarni - ne može nas približiti Bogu a da nešto ne razbije, a ja sam nekako vidio ipak najmanje razbijenog tu kod Brune, jer je sve prilično dobrovoljno.
Moje shvaćanje toga, a preko njega i drugih učenja, je slijedeće: svatko od nas ima svoj put prema Duhovnosti. Lik i djelo Brune (neki su to ovdje nazvali kult - ali to je samo simbol) ovdje je samo kao pomoć. Slike, simboli, priče, pjesme vezane uz Brunu (ili uz bilo koju drugu religiju npr. Križ, Isus, Biblija - ista stvar ali svi ti simboli ne djeluju već vaša vjera da će oni djelovati djeluje) su samo ulazna vrata za pozitivnu energiju ovisno o osobi (nekom su bliže priče, nekom pjesme, nekom slike...). Uvijek je rečeno ne zahvaljujte se Bruni na pomoći već Bogu, ne ostavljajte svoju religiju, idite i dalje kod doktora ako želite itd. Dakle, ja nisam ništa doživio kao nametanje.
Nadalje, smisao Bruninih riječi je da smo se mi odvojili od svojeg pravog ja (a to je Bog a ja bih to nazvao Duhovnost zbog uvijek krivih interpretacija riječi Bog). Odvojili smo se zbog primanja loše energije u sebe kroz vid loših misli (strah, zabrinutost, razmišljanja o mogućim bolestima problemima itd) a posljedica toga je neprimanje pozitivne energije (ljubav prema svemu a ne samo osobama, istinskog uživanja u životu samom postojanju sebe i svega...). Zato se u krugu prijatelja prvo mentalo izbacuju problemi - predaju se Bruni - i to je opet jedno pojednostavljenje da bi ljudima bilo lakše vizualizirati (zanimljivo je da to recimo samo na malo drugačiji način rade mislim u Mongoliji gdje ljudi svoje probleme predaju planini). Zatim se kako se kaže Einstellen (priključuje) na nazovimo ju kako hoćemo kozmičku, božju, životnu ali zapravo pozitivnu energiju. To sve se može raditi svaki dan sam kod kuće, ali preporuka je barem jednom u 3 tjedan i grupno (ja to tumačim jer je pozitivna energija u grupi uvijek veća nego kad si sam - znate ono ako se svi oko vas smiju teško ćete ostati ozbiljni :-)
Ovo je sve jedna priča i forma kako bi se olakšalo svačijem mozgu da to lakše prihvati a zapravo sve se svodi na ovo (barem je to trenutno moja stvarnost):

Ne bavi se lošim mislima i ne prihvaćaj ih što god da se naizgled dogodi, bavi se dobrim i pozitivnim mislima i iz svega ih primaj.

Eh sada ne bih htio da ovo ispadne kao da sam ja sad jako pametan i duhovan (vjerujte mi jako sam daleko od toga ali bar uviđam neke svoje probleme) - ja samo nesavršeno prenosim svoja iskustva i svoju stvarnost u nadi da će možda nekome pomoći. Ali svatko ima svoj put i za ono što se vaše srce odluči to treba slijediti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz