Sada je: ned apr 28, 2024 11:06 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 458 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: uto nov 16, 2010 9:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
:) hm nije lose, pogotovo ove gumene :-"

ne znam sta'b reko na sve to skupa. potrudit cu se da koristim zastitu :glasses7:

ovo sa kozom je interesantno, sad kad si spomenuo, pade mi na pamet dosta situacija u kojima sam se nasao zbunjen reakcijama svoje koze, ali tad sam experimentirao s drogom, pa je onda valda normalno da te glodje ko stigne. stvarno, jebeni zverinjak je ovdje :love4:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sri nov 17, 2010 12:29 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
A nije uvijek da te netko jede, nekad ti daju da jedeš pošto si došao ko neko nedonošće.
Ovisi čem je sklona osoba, ako je sklona nižem astralu onda zbilja ide u zvjerinjak.

Nedavno sam imao san sa grupicom ljudi koji od kojih je jedan legao na mene frontalno (bez seksa 8) ).
Osjećaj je bio prilično neutralan, legao je na mene ko na vreču i ko da osluškuje moju energiju, možda sam se negdje nekako iscrpio energetski pa je to bila neka mala pomoć.
Pitaj boga kud lutam kad spavam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: čet nov 18, 2010 7:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 10:02 pm
Postovi: 149
sayonara.posto sam se dao u proucavanje kinesko japanske borilacke filozofije,zacinjene
sa meksickim i juznoamerickim dodacima,protkane srpsko-hrvatskim astralno-virtuelnim
iskustvima,a uz sve to i "normalni" zivotni problemi,izdrzavanje,i tako te ostale potrebne
gluposti ,ostao sam bez vremena za proucavanje kompletne literature o anorgancima.
a ja sam bijo oduvek prilicno direktan kad treba nesto da se pita,pa evo ni sad necu da se
ustrucavam da postavim pitanje,posto je vreme neumoljovo.sat otkucava.tik-tak.vec prosao
ovaj momenat.pa da ne gubimo vreme,a svi smo deo iste kreacije,ko zna mozda se na kraju
ispostavi da smo svi mi kao celije u organizmu,zemlja kao delic tela,a vasiona kao zivo bice.
anorgance bih nazvao bakterijama,a ove gmizavce koji hoce da nas istrebe kao viruse.tu malo
uporedim mikro-makro kosmos.i svakakve ideje mi padaju na pamet.da li je to zivo bice ciji smo mi
deo svesno nas,ili nije?kad uporedim nas sa nasim celijama,shvatam da ni mi nismo svesni
koliko imamo istih,dal su svesne,dal im nesto treba.ali cinjenica je da su one deo nas.u tom
kontekstu sam dosao do zakljucka da mi jesmo kao bogovi.ali da smo i dalje deo sveukupne kreacije.
ma nisam hteo o tome da komentarisem,to je samo kanalizirano kucanje po tastaturi.sorry.
da li je tacno da se anorganska bica zadovoljavaju energetski time sto rade neke glupe stvari,
kao sto je skretanje paznje?na koji direktno nacin to njima pricinjava zadovoljstvo,i zbog cega
zele da nas drze zarobljene i njihovom svetu?Da li po zarobljavanju duha od strane tih bica,nase telo
umire ili nastavlja da zivi,a da mi nismo svesni toga?recimo,mi nastavljamo da sanjamo,veza sa telom
ostane,tako da ne umiremo,a za to vreme neko drugo bice,preuzme kontrolu nad telom,cega mi nismo
svesni.cekaj,da ostavim neko pitanje i za drugi put.da ne preteram.pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: čet nov 18, 2010 7:52 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
karadjordje je napisao/la:
anorgance bih nazvao bakterijama,a ove gmizavce koji hoce da nas istrebe kao viruse.tu malo
uporedim mikro-makro kosmos.i svakakve ideje mi padaju na pamet.da li je to zivo bice ciji smo mi deo svesno nas,ili nije?

Mi smo dio više bića istovremeno, od onih čiji smo nedjeljivi dio i od onih čiji smo komadići koji se daju odjeliti.
Nedjeljiv smo dio emanacija, orlovih zračenja, anđeoske hijerarhije i to nas je svjesno.
Djeljiv smo dio luciferijanske svijesti i to nas je svjesno koliko i mi njega.
Ovo je zajebano za objasniti a i moja je pretpostavka... a da ne pričam kako će to biti smiješno nekim castanedijancima.

karadjordje je napisao/la:
kad uporedim nas sa nasim celijama,shvatam da ni mi nismo svesni
koliko imamo istih,dal su svesne,dal im nesto treba.ali cinjenica je da su one deo nas.u tom
kontekstu sam dosao do zakljucka da mi jesmo kao bogovi.ali da smo i dalje deo sveukupne kreacije.

DA!

karadjordje je napisao/la:
ma nisam hteo o tome da komentarisem,to je samo kanalizirano kucanje po tastaturi.sorry.
da li je tacno da se anorganska bica zadovoljavaju energetski time sto rade neke glupe stvari,
kao sto je skretanje paznje?na koji direktno nacin to njima pricinjava zadovoljstvo,i zbog cega
zele da nas drze zarobljene i njihovom svetu?

Ne znam o tom njihovom metabolizmu.

karadjordje je napisao/la:
Da li po zarobljavanju duha od strane tih bica,nase telo
umire ili nastavlja da zivi,a da mi nismo svesni toga?

Da, nastavlja da živi.

karadjordje je napisao/la:
recimo,mi nastavljamo da sanjamo,veza sa telom
ostane,tako da ne umiremo,a za to vreme neko drugo bice,preuzme kontrolu nad telom,cega mi nismo
svesni.

Da, ima toga mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: čet nov 18, 2010 5:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
karadjordje je napisao/la:
ispostavi da smo svi mi kao celije u organizmu,zemlja kao delic tela,a vasiona kao zivo bice.
anorgance bih nazvao bakterijama,a ove gmizavce koji hoce da nas istrebe kao viruse.


zdravo, ja bih se na tvom mjestu prije trazenja odgovora na sva ona silna pitanja posvetio ovom tvom razmisljanju, i to na taj nacin da ne bih bas radio razlike u tipu organizma sa sobom kao referentnom tockom. zasto nebi mi bili virusi, ako npr pogledas kako se odnosimo prema majci zemlji? ili zasto anorganci nebi bili, recimo, enzimi? ako je nesto jedno tijelo, onda je svejedno kakav je karakter njegovog djelovanja, ako je to u duhu funkcioniranja organizma.
hocu reci, bez virusa vjerojatno nebi bilo evolucije, tako da treba izbjegavati davati sebi centralnu ulogu. ionako nemamo pojma, sto isto nije lose, jer nam je zabavno \:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet nov 19, 2010 9:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
promatrač je napisao/la:
Djeljiv smo dio luciferijanske svijesti i to nas je svjesno koliko i mi njega.
Ovo je zajebano za objasniti a i moja je pretpostavka...


Pa probaj objasniti mozda i nije tako zajebano.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet nov 19, 2010 9:18 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Nema toga u CC knjigama, zahtjeva neko poznavanje ostalih učenja (uživljenost u to), nije ni tema ovog podforuma.

Evo neki hint, to je zgodan članak sa http://time-to-choose.blogspot.com/2009 ... cifer.html

Citat:
...
Luciferian Consciousness and Christ Consciousness

There are two Energies, or Consciousnesses, co-existing in this 3D/4D Dimension. Christ Consciousness is an Energy of Connection to the One True Creator, the Source of All. It is an Understanding that All of Us are part of One glorious Whole. Luciferian Consciousness is an opposing Energy which encourages Separation from the One True Creator, The All. It retreats from the truth that All is Connected and insists on Experiencing as if "Self" is all there is.

These two Energies envelop us. We, by our actions, are able to tap into these Consciousnesses, depending on whether our Desires and Actions are of Coarse or Finer Vibrations. For ages, the Luciferian energy has held sway as Man has habitually Chosen poorly. The more we indulge in Selfish activities, the more easily we are able to access the Luciferian energy of Separation. If we are not careful, we will succumb to stronger and stronger influences until we reach a level of Selfishness that will manifest as what Humans call "Evil".

Fortunately, the Era of Selfishness on this particular Planet is over. Christ Consciousness has returned to this sector of the Galaxy, with a vengeance. All who are willing can tap into this Energy and experience what it's like to allow one's self to Love Unconditionally, To Give, and to Serve without thought of Return.
....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet nov 19, 2010 2:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1364
Lokacija: Split
po steineru:
ima i treća, sotonska.
po prirodi stvari krist-svijest je više nego različite prirode od luciferske.
mi smo između sila luciferskih i ahrimanskih (kako steiner zove sotonu).
ego ( eventualno i krist-svijest) je ono čime balansiramo između ova dva utjecaja.
lucifer je u prošlosti bio gotovo monopolista na svijest. svo stro znanje, gnoza, izgrađeno je na temeljima luciferrske svijesti.
ta svijest omogućava spoznaju i nudi znanje i spoznaje o duhovnim svjetovima i sveukupnostima, ali samo preko tog izvora.
ne neovisno. dakle daje znanje a uzima slobodu.
ahrimanska svijest daje slobodu odmah, ali samo za materijalsitički nastrojenu svijest.
luciferski izlazimo izvan svojih granica, širimo se. ahrimanski se uvlačimo., skupljamo.
ravnotežu nam daje ego-svijest koja u razvoju može koristiti krsist-svijest.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet nov 19, 2010 3:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
MonteChristo je napisao/la:
po steineru:
ima i treća, sotonska.
po prirodi stvari krist-svijest je više nego različite prirode od luciferske.
mi smo između sila luciferskih i ahrimanskih (kako steiner zove sotonu).
ego ( eventualno i krist-svijest) je ono čime balansiramo između ova dva utjecaja.
lucifer je u prošlosti bio gotovo monopolista na svijest. svo stro znanje, gnoza, izgrađeno je na temeljima luciferrske svijesti.
ta svijest omogućava spoznaju i nudi znanje i spoznaje o duhovnim svjetovima i sveukupnostima, ali samo preko tog izvora.
ne neovisno. dakle daje znanje a uzima slobodu.
ahrimanska svijest daje slobodu odmah, ali samo za materijalsitički nastrojenu svijest.
luciferski izlazimo izvan svojih granica, širimo se. ahrimanski se uvlačimo., skupljamo.
ravnotežu nam daje ego-svijest koja u razvoju može koristiti krsist-svijest.



Imam pitanjce, pročitao sam da po Steineru postoji i treća vrst svijesti, tzv. Assura koja tek sad stupa na snagu. Bi li možda mogao reći nešto više o toj vrsti svijesti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet nov 19, 2010 4:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1364
Lokacija: Split
utjecaj asura obilježava bešćutnost, potpuni nedostatak empatije.
asuras su duhovi koji su ušli u evoluciju čovjeka prije lucifera i ahrimana, samo njihov utjecaj je tek u začetku.
oni su jedna od šestica 666.
svaki evolucijski ciklus podjeljen u sedam potpunih ciklusa. ona bića koja nisu normalno prošla cijeli ciklus nazivamo pali duhovi (anđeli).
duhovi koji su "pali" u vrijeme tzv. saturnove inkarnacije zemlje su asuras(6). za vrijeme sunčeve inkarnacije pali su ahrmanski duhovi(6) a za vrijeme tzv.mjesečeve inkarnacije luciferski duhovi/hijerarhija(6). To su tri šestice-666.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet nov 19, 2010 4:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Hvala ti. To što pišeš, tj. što Steiner piše rezonira u meni kao nešto poznato.

Imao sam viđenje tri različite, ali cjelokupne, kolektivne, fragmentirane svijesti koje se međusobno nadopunjuju ali i bore za "prevlast" na neki način, te mi ovo Steinerovo dolazi u neku ruku kao potvrda. Bi li mi možda mogao preporučiti neku knjigu u kojoj je ova tematika detaljnije razrađena?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet nov 19, 2010 4:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1364
Lokacija: Split
pokušat ću ti pronaći, al ne mogu na brzinu pošto ima stotine steinerovih knjiga.
ali i mene golica, potražit ću. ahrimanske i luciferske snage spominje vrlo često i na mnogo mjesta a asuras vrlo malo.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet nov 19, 2010 4:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
MonteChristo je napisao/la:
pokušat ću ti pronaći, al ne mogu na brzinu pošto ima stotine steinerovih knjiga.
ali i mene golica, potražit ću. ahrimanske i luciferske snage spominje vrlo često i na mnogo mjesta a asuras vrlo malo.


Ma dobro, kad nađeš nađeš :) Zanimljivo je to i kao materijal za kontemplaciju, dok je meni osobno pogotovo zbog viđenja. Također iz ovih kraktih opisa koje si dao prepoznajem utjecaj sve tri svijesti na mene, s tim da je jedna uvijek imala naglasak, ovisno o razdoblju mog života i napredku moje svijesti.

Hvala ti još jednom :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet nov 19, 2010 4:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1364
Lokacija: Split
rudolf steiner - lucifer ahriman asuras

evo par izvoda:

Citat:
Lucifer is connected with the experience of breathing, of the in-breathing and the outbreathing.
The relationship between a man's breathing and the functioning of his
organism as a whole must be absolutely regular and normal. The moment the breathing
process is in any way disturbed, instead of remaining the unconscious operation to which
no attention need be paid, it becomes a conscious process, of which we are more or less
dreamily aware. And when, to put it briefly, the breathing process becomes too forceful,
when it makes greater claims on the organism than the organism can meet, then it is
possible for Lucifer (not he himself but the hosts belonging to him) to enter with the
breath into the organism.


I am speaking here of a familiar experience of dream-life. It may arise in many forms and
with growing intensity. A nightmare in which the disturbed breathing process makes a
man conscious in dream, so that experiences of the spiritual world intermingle with the
dream and give rise to the anxiety and fear which often accompany a nightmare - all such
experiences have their origin in the Luciferic element. When, instead of the regular
breathing, there is a feeling of being choked or strangled, this is connected with the
possibility that Lucifer may be mingling with the breathing.

Citat:

What happens when the breathing process becomes excessively vigorous and forceful?
The ether-body expands, becomes too diffuse; and as this takes effect in the physical
body, it tends to break up the physical body. An over-exuberant, too widely extended
ether-body gives rise to an excessively vigorous breathing process and this provides the
Luciferic forces with opportunity to work.
The Luciferic forces, then, can make their way into the human being when the ether-body
has expanded beyond the normal. One can also say that the Luciferic forces tend to
express themselves in an ether-body that has expanded beyond the limits of the human
form, that is to say, in an ether-body requiring more space than is provided within the
boundaries of the human skin.
Of attempts made to find an appropriate form in which to portray this process, the
following may be said. - In its normal state, the ether-body moulds and shapes the
physical form of man. But as soon as the ether-body expands, as soon as it tries to create
for itself greater space and an arena transcending the boundaries of the human skin, it
tends to produce other forms. The human form cannot here be retained; the ether-body
strives to grow out of and beyond the human form. In olden days men found the solution
for this problem. When an extended ether-body - which is not suited to the nature of man
but to the Luciferic nature - makes itself felt and takes shape before the eye of soul, what
kind of form emerges? The Sphinx!






Citat:
The basic tendency of our Fifth Post-Atlantean epoch is different. The trend of evolution
has been such that the ether-body has contracted and is far less prone to diffusion or
expansion. The ether-body, instead of being too large, is too small, and this will become
more marked as evolution proceeds. If it can be said that in the man of ancient Greece,
the ether-body was too large, it can be said that in the man of modern times the etherbody
is compressed and contracted, has become too small. The more human beings are
led by materialism to disdain the Spiritual, the more will the ether-body contract and
wither. But because the organization and functions of the physical body depend upon the
ether-body - inasmuch as the ether-body must permeate the physical in the right way - the
physical body too will always tend to dry up, to wither, if the contraction of the etherbody
is excessive; and if the physical body became too dry, men would have feet of horn
instead of the feet of a normal human being. As a matter of fact, man will not actually
find himself with feet of horn, but the tendency is there within him, owing to this
proclivity of the ether-body to weaken and dry up. Now into this dried-up ether-body,
Ahriman can insinuate himself, just as Lucifer can creep into an extended, diffuse etherbody.
Ahriman will assume the form which indicates a lack of power in the ether-body. It
unfolds insufficient etheric force for properly developed feet and will produce hornlike
feet, goat's feet.
Mephistopheles is Ahriman. There is good reason, as I have just indicated, for portraying
him with the feet of a goat. Myths and legends are full of meaning: Mephistopheles is
very often depicted with horses' hoofs; his feet have dried up and become hoofs. If
Goethe <http://wn.elib.com/Bio/Goethe.html> had completely understood the nature of
Mephistopheles he would not have made him appear in the guise of a modern cavalier,
for by his very nature Mephistopheles-Ahriman lacks the etheric forces necessary to
permeate and give shape to the normal physical form of a human being.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: pet nov 19, 2010 7:24 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
MonteChristo je napisao/la:
po steineru:
ima i treća, sotonska.
po prirodi stvari krist-svijest je više nego različite prirode od luciferske.
mi smo između sila luciferskih i ahrimanskih (kako steiner zove sotonu).
ego ( eventualno i krist-svijest) je ono čime balansiramo između ova dva utjecaja.
lucifer je u prošlosti bio gotovo monopolista na svijest. svo stro znanje, gnoza, izgrađeno je na temeljima luciferrske svijesti.
ta svijest omogućava spoznaju i nudi znanje i spoznaje o duhovnim svjetovima i sveukupnostima, ali samo preko tog izvora.
ne neovisno. dakle daje znanje a uzima slobodu.
ahrimanska svijest daje slobodu odmah, ali samo za materijalsitički nastrojenu svijest.
luciferski izlazimo izvan svojih granica, širimo se. ahrimanski se uvlačimo., skupljamo.
ravnotežu nam daje ego-svijest koja u razvoju može koristiti krsist-svijest.


Da, Sotonska je koliko kužim u Antimateriji, u biti je to krug ujedinjene Luciferove energije kroz suprotnu stranu, ono kako kruži energija po ying/yang sistemu.
U Antimateriji svijest nije toliko fragmentirana i može se više biti svjestan.
Pretpostavljam onako slobodno da je taj Sotonski dio 5D ili makar tu negdje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sub nov 20, 2010 12:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
promatrač je napisao/la:
Nema toga u CC knjigama, zahtjeva neko poznavanje ostalih učenja (uživljenost u to), nije ni tema ovog podforuma.

Evo neki hint, to je zgodan članak sa http://time-to-choose.blogspot.com/2009 ... cifer.html



Zanimalo me samo tvoje misljenje o tome il si samo citao o tome pa komentiras.

Ti se sa time slazes i mislis da je to ispravno?!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sub nov 20, 2010 6:36 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Prvo sam imao razna iskustva pa između ostalog i u tome našao tumačenja koja se slažu sa viđenim, a da li je ispravno, ne znam i nije me previše briga.
Svugdje je sve isto, samo opisi kreču od drugih stvari i nazivi su drugačiji, nije govno nego se pas posra.

Evo nisam ni znao da i Steiner o tome piše tako jasno, to slaganje na mom putu je najveći poklon koji sam jučer mogao dobiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sub nov 20, 2010 11:09 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 28, 2010 7:17 am
Postovi: 205
promatrač je napisao/la:
Prvo sam imao razna iskustva


Znaci imas iskustvo viđenja prema tome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sub nov 20, 2010 8:36 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Prema čemu točno?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Moja iskustva sa letačima i anorganskim bićima
PostPostano: sub nov 20, 2010 11:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jul 28, 2010 10:02 pm
Postovi: 149
[quote="zelenozubi"

zdravo, ja bih se na tvom mjestu prije trazenja odgovora na sva ona silna pitanja posvetio ovom tvom razmisljanju, i to na taj nacin da ne bih bas radio razlike u tipu organizma sa sobom kao referentnom tockom. zasto nebi mi bili virusi, ako npr pogledas kako se odnosimo prema majci zemlji? ili zasto anorganci nebi bili, recimo, enzimi? ako je nesto jedno tijelo, onda je svejedno kakav je karakter njegovog djelovanja, ako je to u duhu funkcioniranja organizma.
hocu reci, bez virusa vjerojatno nebi bilo evolucije, tako da treba izbjegavati davati sebi centralnu ulogu. ionako nemamo pojma, sto isto nije lose, jer nam je zabavno \:D/[/quote]


doktore,nemam ni ja pojma,ovo je samo ideja.ti poznajes ljudski organizam,znas kako tamo
neke stvari funkcionisu.ja sam ideju dobio sa vise izvora recimo
kako gore-tako dole
napravimo coveka po nasem oblicju
svi ste vi bogovi a pomrecete ko ljudi
svaki covek je svet za sebe

nisam ni stavio coveka u centar,nije ni bitno sta je,vazno je da igra svoju ulogu
u onom sto jeste.zabavna je svemirska nepreglednost.onda bi svaka zvezda,sazvezdje,crna rupa,sve sto je stvoreno bilo deo sveukupne kreacije.
cak i ovi nerazumljivi entiteti o kojima se prica gore.sa svim zlom u sebi,oni takodje
imaju svoj posao u kreaciji.to si i ti,primecujem isto zakljucio.
a mi bi kao delovi kreacije na neki nacin bili povezani sa svime.i dobrim i losim,i neutralnim.
ej pa ti si doktor,poznajes stvari,eto ideja za razradu...bakterije mogu da budu dobre i lose.
virusi isto.neki razaraju organizam,a neki ga ojacavaju...pozz.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 458 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz