Sada je: sub apr 21, 2018 4:29 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: sub apr 14, 2018 7:59 am 
Član foruma

Obična muljaža iliti uobičajene metode manpulacije ljudima i masama...koliko su nam poznate? Znamo li ih prepoznati? Možemo li prokužiti kad netko manipulira nama osobno i kad netko manipulira nama kao dijelom mase?

Ima nas ovdje raznih profila, ima ovdje ljudi koji prakticiraju razne metode. Od svega toga nema koristi ako ne vidimo oko sebe, ako ne prepoznajemo muljatore, od običnih psihičkih vampira koji crpe energiju iz nas u svakodnevnim kontaktima u privatom životu, do onih globalnih koji crpe energiju iz cijelih grupa ljudi, naroda, cijelog svijeta.
Prvi korak za odupiranje i obranu je prepoznavanje. Korak prije prvog koraka je taj da prihvatimo činjenicu da postoje iscrpljivači i manipulatori.

Gdje smo s time? Koliko poznajemo teoriju, koliko od teorije imamo koristi u praksi?

Ja ću za sebe reći da znam dosta teorije, da mi ta teorija pomaže u praksi ali da mi ta praksa ipak šteka tu i tamo i to samo zato jer zaboravim da postoje i zaboravim ostati budna i ne dati im priliku da se zakače, ne dati im ono moje -ono na što se zakače.
Meni osobno je puno lakše od kad poznajem te "stvari" i vjerujem da to treba učiti u školi. A dok to ne uđe u programe obrazovanja (naravno da neće, i to jo dugo) moramo ovako dijelitit znanje. Jer, meni nije dovoljno dobro ako ljudia oko mene nije dobro. Zato bih voljela da zajedno odradimo ovu temu o kradljivcima energije i manipulatorima i kako ih prepoznati i oduprijeti im se i bez puno znanja o "višim sferama".

UVOD u temu:

Definicija energije: što je to uopće energija? Kako znamo da smo puni energije?

Životna energija je po naravi električna. Živčani impuls je energija koja se može izmjeriti kao što se mjeri električna energija: može se izmjeriti jakost sile, moment sile, brzina protoka kroz vodič. Da bi tijelo funkcioniralo, mora se u njemu dešavati stalna izmjena tvari koju pokreće energija ali sama izmjena stvara energiju i sama tvar je energija.
Punimo se energijom na više načina i na više razina: uzimanjem hrane, izlaganjem suncu, disanjem i međusobnim odnosima.
Da smo puni energije znamo kad se osjećamo poletno, zdravo, snažno i radosno.
Zdravlje nije samo odsustvo bolesti nego i stanje poleta, snage, želje za životom, pozitivnih osjećaja.
Radost i unutarnji mir su osjećaji po kojima prepoznajemo stanje dobroga, tako bi se trebali osjećati kad nas pitaju: kako si, a mi kažemo da smo dobro.
Tada smo puni energije, kad smo siti, napojeni, osjećamo se zaštićeno i sigurno, prihvaćeno, voljeno, zdravi smo, mišići pun snage, svjesni smo svoje energije , osjećamo mirnu radost (kao mačka koja se izležava na suncu)
Suprotno mirnoj radosti, nemir i nezadovoljstvo osjetit ćemo i kad smo gladni i žedni li imamo drugu fiziološku potrebu koja traži da bude zadovljena. Glad nas pokreće da potražimo hranu. Nemir i nezadovoljstvo su i signali tijela kojima nas ono podsjeća da ga treba zadovoljiti, signali koji pokreću na akciju (u protivnom bismo vegetirali, ne bi se makli s mjesta).

KRAĐA ENERGIJE prema tome, mogla se pojednostavljno definirati kao sve ono što nam čini da se ne osjećamo radosno i što nas uzemirava iako smo zadovoljili fiziološke potrebe i trebali bi se osjećati dobro.

Krađu energije prepoznat ćemo po tome što se uz određenu osobu osjećamo ne-dobro, ne-radostno, ne-smireno.

TIPOVI KRADLJIVACA
Ima više načina na koje ljudi jedni druge izbace iz mirne ravnoteže i jedan drugome izazovu neugodu ali se mogu svrstati u dva tipa:
PRVI TIP (neurotski tip) Osobe kradu energiju igrajući neku od uloga kojima se služe da bi dobili pažnju i emociju druge osobe, ali toga nisu svjesni i ne rade to namjerno nego rade dok ide. Kad više ne ide osoba može osvijestiti i shvatiti što radi drugim ljudima, može to prestati raditi i naučiti kako se na bolji način obraćati. Takva osoba može osvijestiti činjenicu da krade ali joj to teško pada, jer lakše je krasti nego raditi.
DRUGI TIP: osoba otima i uzima i pri tome misli da na to ima potpuno i legitimno pravo, da joj pripada energija drugih ljudi. Takve osobe se ne mogu promijeniti, one su takve kakve su. One ne vide da rade nešto nepošteno i ako i vide baš ih briga, uopće im nije stalo do drugih ljudi.

Vrh

Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: sub apr 14, 2018 11:40 am 
Član foruma

arwen dor je napisao/la:
Definicija energije: što je to uopće energija? Kako znamo da smo puni energije?

Životna energija je po naravi električna. Živčani impuls je energija koja se može izmjeriti kao što se mjeri električna energija: može se izmjeriti jakost sile, moment sile, brzina protoka kroz vodič. Da bi tijelo funkcioniralo, mora se u njemu dešavati stalna izmjena tvari koju pokreće energija ali sama izmjena stvara energiju i sama tvar je energija.

Možda je odgovor na ovo drugačiji, te ta druga mogućnost možda sve mijenja iz temelja. Naime, što ako je ta životna energija koja je električna samo energija lažne ličnosti - ne i čovjeka? Koja bi to tek bila manipulacija, da nas je netko uvjerio da smo nešto što nismo, a time i sakrio sitnicu da smo mi sržno djelovi ovog kreiranog lažnog svijeta upravo tim električnim djelom. I kada tako promatramo događanja - onda se svašta nešto mijenja u percepciji, ali i u našim rekacijama.

Alf :blob:

Vrh

Naslov: Re: obična muljaža-bez metafizike...
PostPostano: sub apr 14, 2018 1:01 pm 
Član foruma

mijenja, mijenja..ali mislim da bismo se za početak molgi zadovoljiti lekcijama za početnike, a to je da naučimo što s energijom lažnog ega, i kako prepoznati njegovo funkcioniranje i njegove obrane.
a to je druga lekcija.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.