Sada je: čet maj 23, 2024 7:27 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Armagedon 20 vijeka
PostPostano: čet jan 08, 2009 11:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
Kod mene provladzuje uvjerenje da smo svjedoci pocetka kraja ako ne ovog svijeta a ono sigurno ovog sustava.

Misljenja sam da bi bilo vrijedno da nase malenkosti daju svoj doprinos i da aktivno zabiljezimo sto vise detalja buducoj istoriji.

Ovaj Izraelski sukob u pojasu Gaze bih obiljezio presudnim momentom koji ce obiljeziti nasu buducnost ma kakva bila ona.
Dok ovo pisem nemam nista vise na raspolaganj od moje intucije i informacija koje su u manjoj ili visoj mjeri dostupne svima nama.
Volio bih da ovaj moj ispad dozivi krah odmah na startu i da se pokaze glupim, nepromisljenim i nerealnim a moderatorima nebi bilo tesko da to saniraju i izbrisu te im se eto na samom startu izvinjavam.

Vrlo ozbiljno sam svatio informaciju kada sam prvi puta cuo za nju;
Da bi Izrael mogao iskoristiti prelazni period izmedu Americkih presjednika, kada se stari razvlascuje a novi priprema da preuzme dirigentsku palicu.
Naravno cilj je Iran i prijetnja koja prizilazi iz njega.
Naime ta informacija je govorila da bi Izrael mogao iskoristiti pomenuti medzuprostor i sam napasti Iran a samim time uvuci i Amere u igru jer se ovaj puta nemoguce posluziti lazima a jakih aduta nema da bi Ameri usli proceduralno u igru.
Neka ostane zabiljezeno da je sukob poceo u drugoj polovini decembra 2008. i da traje do danas Januar 08. 2009. Svakim danom intezitet borbenih aktivnosti postepeno povecava a na danasnji dan su zabiljezeni i "prve provokacije sa Libanske teritorije"
Polako ali sigurno se uvlaci sire podrucje sa tenzijom prelaska na teritorije i teritorije.............
Misljenja sam da je ovo period zagrijavanja i adaptacija ljudstva na borbena dejstva. Vec je angazovan veci broj borbenog sustava i provjerava se njegova borbena gotovost.
Vjerujem da su se vec poceli zagrijavati i motori letjelica koje ce odraditi glavni zadatak.
A kad ta igra pocne vrijeme neka stane, scenario kraja te igre nikako nemoze biti dobar jer pobjednika nece biti.

To se moze osjetiti i kod Amera;
...povlace se najelitnije odbrambene jedinice??????????????
...sigurnosne sluzbe isticu veliku teroristicku opasnost za predstojecu predsjednicku ceremoniju "iako nemaju nikakvi konkretnih saznanja i informacija u tom pogledu" ?????????????
...Danasnji naslov sokantmog sadrzaja ala avioni sa nuklearnim bombama iznad Amera: "Vojska poslala 7.000 pogrešnih telegrama saučešća"
Zivi bili pa vidjeli.... mozda sam samo lose spavao predhodnu noc!!

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 2:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Nije to samo Gaza. Trenutno je kriza izmedju Indije i Pakistana. Ali ta kriza traje vec 60 godina. Kao i ova kriza s Gazom, Zapadnom obalom i Golanskom visoravni. Gotovo svake godine bude zesci sukob. Prije 2 godine izrael je usao vojskom u suverenu i nezavisnu drzavu - Libanon - i opet nikom nista. Ljetos je bila Rusija i Gruzija. A prije toga Irak i Afganistan. Stalno su sukobi negdje, a ovo oko Gaze, tko zna, tek cemo vidjeti.

Kad je Hamas dosao na vlast prosle godine (prije je bio Fatah - puno price malo akcije), Izrael a i SAD su odbile s njima pregovarati dok ne raspusti militantsko krilo (nekih 25 000 hamasovih militanata u pojasu Gaze). Izrael je uveo pomorsku i kopnenu blokadu, blokirao banke, prestao slati bilo kakvu pomoc. Vec godinu i pol Gaza je na rubu zivota. Glavne rute nabavke bilo kakve robe, od ljekova, tehnicke i vojne opreme su podzemni tuneli na granici s Egiptom. Zatim je Hamas poceo raketne napade, da bi pristao na 6-mjesecno primirje koje je isteklo u prosincu 2008. Izrael nije nista ispunio iz uvjeta primirja - blokada se nastavila. Hamas je nakon isteka poceo raketirati ciljeve u izraelu i to vrlo primitivnim raketama. Izrael je odgovorio vojnom akcijom koja jos uvijek traje.

Sad, reakcija Izraelaca je bila vrlo predvidiva, ali su oni pravi krivci samog uzroka - Hamasovog raketiranja. Deseljecima odrzavaju status quo u pregovorima s Palestincima, a pojas Gaze je također desetljecima mjesto zestokih borbi, prakticki izbjeglicki kamp bez ikakve privrede i ovisi o vanjskoj pomoci (nezaposlenost 80%).

Moguce je da je Izrael ovu akciju i akciju 2006. protiv Hezbolaha u Libanonu pokrenuo kako bi maksimalno oslabio svoje oponente. Jer u uvjetima da Izrael krene na Iran, Hezbolah i Hamas bi zasigurno pokusali na neki nacin "osvetiti" svoju muslimansku bracu. Iran podrzava Hezbolah (sijitska politicko-militantna skupina) a odnedavno i Hamas - ali samo moralno. Dakle osiguraj susjedstvo, a tek onda napadni dalje u kvartu.

Jedna od mogucih prelomnih tocki je vec za 2 dana - u subotu. Tada bi trebao doci iranski brod humanitarne pomoci za Gazu - koji prijeti probijanjem blokade. Posto se u medjunarodnom pravu - pomorska blokada tretira kao objava rata - moguci su konflikti koji bi doveli do otvorenog Izraelsko-Iranskog sukoba. Iran je definitivno na meti Izraela i do kaja ove godine Izrael ce se pozabaviti tim pitanjem (drugim rijecima bombardirat ce iranska nuklearna postrojenja). Medjutim, ne bih se iznenadio da Iranci zadaju prvi udarac, s obzirom da im se stalno prijeti, blokiraju se racuni po Europi i americi njihovih najvecih banaka, optuzuje ih se da dostavljaju oruzje Hamasu (nedavna medijska patka oko Fajr-3 raketa i mogucnostu raketiranja nuklearke u Dimoni u Izraelu), da dostavljaju oruzje Hezbolahu, da naoruzavaju iracke sijitske militante (Moqtada al-Sadr i njegova Mehdi vojska), prijeti im se pomorskom blokadom itd. Ali mislim da je to malo pretesko za ocekivati. No Izrael zna da nema puno vremena, S-300 se izgleda vec sklapa u Iranu i zracna akcija Izraela bez vecih opasnosti ce biti moguca jos nekoliko mjeseci. A takodjer krajem godine se procjenjuje da ce Iran imati dovoljno obogacenog urana za jednu atomsku bombu, a rakete vec imaju koje mgu dokuciti Tel-Aviv. Sam Iran ne predstavlja opasnost, osim dodatne destabilizacije Bliskog istoka i raketiranja cijene nafte u visine. Medjutim, iranska nuklearna postrojenja grade ruski inzinjeri i znanstvenici. Kako ce Rusija reagirati ako u tim Izraelovim zracnim napadima pogine npr. 12 ruskih inzinjera i znanstvenika?

Uglavnom, kriza je stalno u svijetu, pa zamisli samo vrijeme hladnog rata kad su SAD i Rusija bili takoreci otvoreni neprijatelji? 24-satne zracne patrole nuklearnih bombardera s jedne i druge strane, igre podmornicama, satelitima i kojecime. Naravno, kriza je i sada i sve to potencirano velikom globalnom financijskom krizom navodi na pomisao da bi se u skoro vrijeme mogao odigrati neki zesci sukob. Ali mislim da otvoreni sukob velikih sila nije toliko izgledan (iako naravno vjerojatnost uvijek postoji). Mislim da ce se sluziti satelitskim drzavama i suptilnim metodama, nesto kao borba americke "demokracije" i komunizma 50-ih i 60-tih. Uglavnom, prvo cemo pricekati subotu i dolazak iranskog broda. Onda cemo dalje komentirati :)

Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 12:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 17, 2006 4:10 pm
Postovi: 106
Lokacija: Zgb
Evo odgovora tko je prekršio šestomjesečno primirje između Izraela i Hamasa:

http://www.youtube.com/watch?v=3wPOfi_iFnI&eurl

Nevjerojatno, ali na CNN-u se o tome raspravljalo.

Daljnji izvori:

O ruskoj prodaji S-300 Iranu:
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=9978

Ubijen UN-ov vozač u konvoju humanitarne pomoći u Gazi u vrijeme trosatnog primirja:
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=9983

Bivši šef Pentagona predviđa krizu s Iranom u prvoj godini Obamina predsjedovanja:
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=9985

I zanimljiv osvrt na ono što ti predviđaš - Armegedon:
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=9600

Lijep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 5:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
johnny je napisao/la:
Evo odgovora tko je prekršio šestomjesečno primirje između Izraela i Hamasa:

http://www.youtube.com/watch?v=3wPOfi_iFnI&eurl

Nevjerojatno, ali na CNN-u se o tome raspravljalo.

Daljnji izvori:

O ruskoj prodaji S-300 Iranu:
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=9978

Ubijen UN-ov vozač u konvoju humanitarne pomoći u Gazi u vrijeme trosatnog primirja:
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=9983

Bivši šef Pentagona predviđa krizu s Iranom u prvoj godini Obamina predsjedovanja:
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=9985

I zanimljiv osvrt na ono što ti predviđaš - Armegedon:
http://www.thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=9600

Lijep pozdrav


Samo bi skrenuo paznju, gospodo nemoj te zaboraviti da su mediji kontrolisani i da u medijima mozes naci samo i samo informaciju koju oni zele da cujes........... to je vrlo bitna stvar.
kada je rijec o provokacijama i ko je prvi, apsolutno sam siguran u najmanju ruku da su upitne a znajuci sta je Mosad, kakve su im mogucnosti a pogotovu metode.
Cak sta vise upustio bih se toliko daleko da Mosadovci vode glavnu rijec u komandnom lancu Hamasa.
Cak sumnjam i medunarodni posrednici koji su na licu mjesta ne mogu poslati nikakvu relevatnu informaciju, jer nisu osposobljeni da mogu imati pregled cijele situacije.
Ovo sve kazem jer nosim veliko iskustvo iz rata i ratovanja.
Mislim da Izraelci drze sve moguce poluge u svojim rukama i da su sigurni za pocetak da je sve pod njihovom kontrolom.

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 09, 2009 6:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
miki90 je napisao/la:
Mislim da Izraelci drze sve moguce poluge u svojim rukama i da su sigurni za pocetak da je sve pod njihovom kontrolom.


owo bi moglo biti jako wjerojatno...

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 10, 2009 11:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 06, 2008 9:18 am
Postovi: 17
Lokacija: Cijeli svijet je moja šuma
ma ne se brinuti...sve ide upravo kako treba da ide...
mi ljepo biti zahvalni što imamo jesti, piti i toplo pod guzicom i radit na sebi..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jan 11, 2009 1:18 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet feb 08, 2008 10:55 pm
Postovi: 57
krele je napisao/la:
ma ne se brinuti...sve ide upravo kako treba da ide...
mi ljepo biti zahvalni što imamo jesti, piti i toplo pod guzicom i radit na sebi..


Da, samo nemoj zaboraviti da imas dva pitanja na koja trebas tacan odgovor a to je "kome i do kada?"

_________________
miki90


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jan 12, 2009 3:04 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 02, 2007 4:58 pm
Postovi: 352
Lokacija: Croatia,Zagreb
krele je napisao/la:
ma ne se brinuti...sve ide upravo kako treba da ide...
mi ljepo biti zahvalni što imamo jesti, piti i toplo pod guzicom i radit na sebi..


naravno,to je problem danasnjih ljudi...samo gledaju svoju guzicu.... :wink:

_________________
NWO hejter


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz